MONTIGNAC: ce am mancat azi (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Am promis ca revin cu meniul de azi:
-2 clementine si un mar

-piept de pui fript cu putina brinza olanda

-branza fagaras cu sunca de pui

+ciocolata neagra 2 bucatele, citeva smochine uscate si un cei verde pt tranzit

pt miine am ficatei

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:



Revin si eu cu meniul de azi:
-cafea+lapte
-2 mere
-iaurt degresat cu un rest de paine integrala (maine e cazul sa bag cuptorul in priza)..apropos de asta un coleg imi zice azi ..cand te vad cu caramida aia in mana imi vine sa-mi mai pun 3 lingurite de zahar la ceai...

-branza telemea
-2 rosioare
-salata verde cu castraveti si brocolli crud (e chiar bun)
-3 cremwursti



-alune de pamant si mai tarziu niste capsuni bineinteles



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

anca.b, eu am citit recent toata povestea lui nenea Monti, si am retinut ca nu avem voie ficatei.
sa ma contrazica fetele daca gresesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Salut!

Felicitari Andanii!

Eu vreau poze sa ma motivez si eu.

Pupici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna sa va fie ziua si sa scapati de ce vreti voi.

Cine ma ajuta?

Unde gasesc faina se naut? Sau, ca sa fiu explicita, cum fac niste peste pane, un snitel, etc? Prin ce le trec?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Meniul de azi: dimineata lapte cu cereale, la serviciu doua chifle graham si diseara urzici. As vrea sa fac gulas si ma gandesc cum as putea sa-l fac sa mananc si eu...si pe mine ma intereseaza cum as putea sa fac un snitel sau peste in tigaie.
Cafera, ultima data cand am facut peste, l-am facut in folie de aluminiu. L-am uns bine cu suc de lamaie, am calit un pic de ceapa verde cu sare si piper, am pus apoi peste peste si l-am invelit (pe fiecare), in folie si l-am lasat cam 40 de min la cuptor. A iesit super bun!
Si eu stiu ca ficateii nu sunt monti. Am avut si eu o abatere cu ei saptamana trecuta cand am mancat cu mamaliga si usturoi.
Fetelor, azi am o zi super importanta si, daca se termina cu bine, diseara beau un pahar de vin, chiar sampanie, asa ca tine-ti-mi pumnii astazi!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ven, n-or fi monti ficateii, insa eu am mincat si data trecuta si n-am avut probleme. din contra. acuma sa nu crezi ca ii fac cu sos sau ca ii pap cu mamaliga sau cu piine. nu! ii frig in tigaie teflonata, la capac, cu putine condimente si ii maninc cu "garnitura" de cascaval.

ideea e, nu stiu daca s-a vazut din meniurile e care le scriu eu aici zilnic, ca maninc in general proteine si lipide. fara carbohidrati!!!! la mine asta functioneaza cel mai bine. si cind voi atinge praguri in care nu mai merge jos nimic voi renunta o perioada si la fructe.


aaaa, am uita sa va zic, in cura trecuta am fost de mai multe ori la padure si am mincat inclusiv slanina fripta. cu brinza pe post de piine.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Neatza fetele!
Vin si eu, macar la raport, ca sa nu ziceti ca am disparut. Bun venit fetelor noi si la cat mai multe kg slabite!

Ca sa nu uit, Ven, in cartea a 2-a iti da voie ficatei.

Asa, la raport, n-am ce sa raportez. Aceleasi kg. Nu stiu ce naiba ca, luni aveam mai putin decat in tabel si azi am 67.8. Nu prea inteleg variatiile astea. Am uneori cu un kg mai mult. Imi vine nici sa nu ma mai urc pe cantar. S-o fi defectat :D?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

acusor, merci de info. eu am citit cartea lui montignac in urma cu un an jumate. am mai uitat de atunci si exemplarul meu l-am imprumutat unui prietene.
stiu doar ce mincam atunci, pt ca mi-am notat in fiecare zi, si ficatei am mincat


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ficateiiii ............... si eu mananc cam o data pe luna , in cartea a IIa ne da voie nenea monti

acuma ma pun sa notez ce ati raportat si sa ma apuc de modificat , multe sunt saptamana asta ... las ca-i bine

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput