MONTIGNAC: ce am mancat azi (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:



Ellinia, o mai iau si eu spanac ca urzici nu prepara bune decat mama....mai am ceva legume prin congelator asa ca vorba lui Andanii o sa mai imi pun capul la contributie...si ma uit prin cartea lui Monti.

Andanii, felicitari. E perfect, incet si sigur.Ai retinut pt tabel si valorile mele, ca nu vreau sa raman mai prejos.?!

Meniul il pun mai dupa pranz...ca nu stiu inca ce mananc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Apropos de Paste, o sa fie cam greu, eu ma gandesc numai la pasca cu cioco si cu smantana. Cozonac am mai mancat o data, nu ma mai tenteaza. Ah, si salata boeuf, nici nu oncep sa nu mananc. Sper sa nu am mai multe abateri.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Felicitari Andanii!Am trecut si eu pe la 75 si stiu ce inseamna cand vii de departe.Tot inainte ca vantul e bun!
Acum eu am mancat o jumate de castravete din ala mare cu branza iar de dimineata cereale cu lapte

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

A, am uitat sa zic de Pasti.
Eu personal nu ma omor dupa miel, doar friptura si asa pot sa mananc fara probleme. Sunt si de servici asa ca o sa ciocanesc oua cu colegii si o sa mananc ca iar am voie. La dulce va fi greu, nici nu sunt " abtinatoarea" sefa asa ca probabil ca o sa mananc ceva. Deci sigur stagnare dupa.

De obicei fac si eu ceva dulce si bun, dar cum nu merg decat la soacra-mea, cred ca zic pas.

A, drobul e ok daca nu se pune orez.

Traiasca ceapa, usturoiul verzi, branza proaspata si ridichiile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

carstea, de pasti poti minca oua, drob (la noi nu se face cu orez, e numai ficat, rinichi verdeturi si oua), friptura de miel cu salata verde etc.
eu fac si un tort pe care sa-l pot minca si eu: cu sana sau iaurt, fructe si gelatina + indulcitor artificial.
si cam atit. poate fac si o pasca mica, cu branza de vaci - asta va fi abaterea .

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

va pup pe toate pentru felicitari ....

da e senzational sa atingi targheturile pe care le astepti cu drag ... vorba lui carstea mai ales cand vii de departe ...... urmatorul meu targhet este 70 oare in cat timp il voi ajunge ... poate pana in august ???? cine stie , o sa vedem nu?

melany stai linistita , ai 78.2 , retinut , maine fac modificarile , sa raporteze toata lumea nu?

sanse pe unde umblii, iar faci prajituri ???
ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, am uitat sa te felicit pt targetul atins - e super ca ai dat jos atit de frumos, fara stresul unei cure de slabire! iar de restul kg sint sigura ca vei scapa mult mai repede de luna august!


Pt mine primul target este sa nu mai vad "9" in fata la cintar - chiar si "89,9" va fi de sarbatorit!!!! pina la 70 mai am insa de tras!!!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Andanii eu am dat jos 5 kg de la 75 la 70 cam intr-o luna jumate.Cu sport si mancat fripturele cu salata.Si cate un dulce ca vezi ca numai dupa bunatati imi e gandul
Din pacate eu nu ma omor dupa chestiile traditionale de pasti:drob miel eu tot cu bunatati gen cozonac pe care mi-l face mama cu fructoza si faina integrala.N-am convins-o sa puna si tARATE.


POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Eu la raport 68,3. Sa scrii la listutza Andanii, sa ma motiveze pe mai departe.
Ai mei se mira ce vointa am brusc sa nu mai vad nimic in fata ochilor decat chestii regulamentare. Ce sa fac, daca in iunie merg la mare. Si iar dau ochii cu bulgaroaicele alea slabe, da' slaaaaabe rau! Si eu cat un elefant. O sa am copiii dupa mine, dar nu-s saracii o scuza pt kg-mele mele. Asa ca, n-oi ajunge la 60 in 2 luni, dar sub 65 musai!
Azi
D gref, apoi toast cu cafea si putin lapte degresat
p 2 oua fierte cu putina branza, rosii si ceapa
c pui cu spanac
Maine;
D gref, apoi toast cu cafea;
p spanac si branza
c pui cu fasole (cred)
si spor la slabit!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Andanii te felicit si eu
Slabiti voi...
Am fost cu fetele la balet iar acum bineinteles ca le fac briose .
Nishte ticalosi sadici ....

Va pup fetelor .Sper ca stiti de gluma



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput