Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Merci, Herra!

Multumesc Lilia si Andreea pentru aprecieri.

Lilia imi pare bine ca ti-au placut pozele, sunt suparata ca nu am facut mai multe poze dar a plouat mult si lui Octavian ii era frica sa nu ii strice minunea de aparat, asa ca il scotea numai cand se oprea ploaia
Cred ca are si Praga zone noi, dar nu le-am vazut, am stat numai trei zile si am incercat sa vedem cat se poate din orasul vechi. Oricum, partea veche e foarte intinsa, noi am vazut cam patru zone, destul de intinse si toate sunt superbe, nici vorba de blocuri comuniste si nici de cladiri moderne care sa rasara intre cele vechi.

Andreea ce putin mai e! Curaj!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 6+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Andora nastere usoara, sa nu aveti probleme si sa veniti santosi acasa. Eu pe Dia am nascut-o cam la 37 sapt jumate dupa ei.

Lilia nu e un secret... intra pe consultia.ro si vezi acolo ce activitati prestez eu. Sotul mai face si altceva, o sa scoata pe piata in curand ceva suplimente de curatare a colonului si nu numai, dar o sa va spun in momentul in care apar pe piata e mai dificil de expus in domeniul lui.

De ieri am scos-o afara pe Diana, ca nu mai rezista in casa si bubitzele au disparut o parte, iar la restul mai asteptam. Am iesit la ziua socrului meu si de bine ce s-a revazut cu scumpa ei verisoara mi-a tras o busitura de toata frumusetea. Alergau, s-au impiedicat si cealalta a cazut peste Didi, asa ca mandra mea a tras un botic de ciment, de e julita toata de la nasuc pana la barbita. Cat am ferit-o de semnele varicelei acum s-a intamplat asta. Insa a fost haioasa, dupa ce si-a revenit putin din plans, m-a intrebat "mami cand o sa ma marit, o sa-mi treaca? ", au ras cei de la ziua socrului de numa. Cand se mai loveste Tusa ii mai spune asa, iar ea ce s-a gandit ca poate o sa se faca bine pana aunci.




Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

scuze dar am uitat deja: cat e perioada de incubatie la boala asta? si cat timp e contagios "pacientul"?
si de ce nu au voie afara atata timp?

PS: nu vi se pare ciudat sa cautam subiectul la "clubul scutecelor?"


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Fetelor VA MULTUMESC PT INCURAJARI,
chiar aveam nevoie,daca ajung pana duminica e bine ca ma doare de ma sparge... si colac peste pupaza Raluca are febra, acum e cu tati la doctor,racita nu e, nu stiu ce are...
Danina haioasa Dienuta,bine ca a putut iesi putintel afara...
Herra asa e cu scutelece, darinca nitelsi ne mutam din toamna in alta zona ca implinesc piticii 4 anisori........

Hai ca va pupacesc, aveti grija de copilasi


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:


Andora ce faci? M-am tot gandit la tine ...
Tinem pumnii stransi.
Vad ca ti-ai schimbat doctorul, nasti la CFR 2? De ce?


Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 6+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI, copii mari si mici!!!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Buna si de la noi, scriu RPD si scurt ca raman fara baterie la laptop si incarcatorul e in casa, unde doarme Ilinca:) Noi suntem la mare, am venit doar pt cateva zile, sa stam cu Ilinca, nu mai puteam de dorul ei, dar maine seara se intoarce aici bunica si noi venim in Bucuresti:(((

Of, e asa de frumos aici, a plouat f putin si acum a iesit soarele, se aud valurile si e tare liniste.Daca as putea as trai toata viata pe malul marii.

Noi suntem OK, Ilinca e f fericita aici, iar BB2 sta cumintica la caldurica.Ne pregatim sa " bagam" si un mutat in perioada urmatoare, si mi-e groaza de cutii, de saci, de praf...Om trece noi si de asta.

Andora, cum esti? Vesti noi?

Mada, Naty, burticile voastre ce mai fac?

Lilia, ma gandeam la Amelia de curand, prin cate ati trecut si voi cu ea si acum ce bine e!

Va pup ca piuie bateria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by nature
Of, e asa de frumos aici, a plouat f putin si acum a iesit soarele, se aud valurile si e tare liniste.Daca as putea as trai toata viata pe malul marii.



si eu!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:




La Multi Ani dragi cavaleri si domnisoare.
Cu o mica intarziere va spun,insa ieri nu am avut timp, ca Dia a vrut sarbatorita si i s-au facut toate poftele de catre noi si bunici, deci am mers pe unde a vrut ea.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Si de la noi cu intarziere LA MULTI ANI COPILASILOR MARI SI MICI,SA FITI SANATOSI SI JUCAUSI!!!

Euinca n-am nascut si bine-am facut ca nu eram in stare,am luat virusul sau streptococul ala de la Ralu,azi aflam ce a fost... si-am bolit cu febra si dureri urate rau ,acum suntem bine amandoua insa slava Domnului ca a trecut... diseara vorbim si cu dr sa vedem ce facem cu bebe, eu zic camai mult de o saptamana maxim nu va dura... ma oftic insa ca are fii-mea serbare martea viitoare, eu cum m-oi duce? Si mi-e si o frica de zici ca acu nasc prima oara

Naty,eu nasc la CF2 acum fiindca dr mea de la Ralu nu prea era la indemana, dealtfel nici nu am nascut cu ea atunci ci cu dr de garda de la Municipal, acum merg la alta dr care e tare draguta si profesionista cred si e la CF2... Ce mai face Ioana cu dintisorii?

Nature ce bine ca esti la mare.. aerul ala face bine si Ilincai si lui bebe mic... bafta la mutat si ai grija de burtica!

Fug ca-mi fierbe orezul cu lapte (de care pofteeam si-n ziua in care s-a nascut raluca hehehe),va pupacesc si aveti grija de voiiiiiii!!!!





Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput