Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

salut,
hai sa dezlusesc misterul cu varicela.
eu nu vreau sa faca pt ca stiu/citesc la voi cat e de greuta boala, tre s astea in casa, plus ca vine vara, am inteles (aici poate ma lamuriti voi) ca 6 luni dupa ce a facut nu are voie la soare deloc.
cam astea ar fi motivele mele.
cert e ca nu am ajuns la dr pt vaccin, inca.
am fost doar eu ieri, era numai asistenta sa-mi iau rezultatele de la analize, mi-au iesit toate f bune, mai putin vsh-ul care este 28 si ar trebui sa fie maxim 11.
azi la 5 trebuie sa ma duc la ginecolog cu ele, dar nu dau de el, o sa mai sun dupa 3,30 la cabinet sa vad daca vine azi.
Patrice, multam pt lamuriri.
Ma bucur mult Raluca pt confirmarea sarcinii. cat ai acum?
va pup

Mada 8+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Lilia scuze, nu citisem bine mesajul Madalinei.

Mada, maine intru in a 7 - a saptamana.

Am pus cateva poze din excursia noastra la Praga, in albumul de la semnatura.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 5+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Gravidutelor, sa aveti numai sanatate si sarcina usoara si bebe sanatos!!

Mada, acuma pricepui ce si cum, dar mai bine nu pricepeam ca am intrat si eu la griji...

Eliana, am citit pe la un alt subiect ca esti nasica, asa ca sa fie intr-un ceas bun si asteptam poze!

Naty, ft frumoase pozele, iar tu arati ca o pustoaica din scoala, zau!
Tocmai vazusem ieri un reportaj despre Praga, despre arhitectura de acolo, asa ca mi-a facut placere sa vad si niste poze, merci! Asa e tot orasul, sau doar zona turistica?

Danina, daca nu e secret, m-am inrebat mereu in ce domeniu e afacerea voastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Stefan astazi a plecat in "excursie" adica o saptamana cu soacra la Colibita la cabana. Acum sunt pe drum, ii duce Paul pana acolo dupa care el vine inapoi acasa. Sper sa reziste atata, vineri mergem si noi si stam pana duminica.Sunt un pic disperata....pentru ca nu a mai fost plecat fara noi si sa stea peste noapte undeva.Nu-mi fac probleme ca este obijnuit cu soacra dar totusi..... mintea mea o ia razna.Sper sa se simta bine acolo, sa isi faca de cap si sa aiba vreme buna ca astazi este ceva mai innorat dar de maine ziceau la meteo ca vine soarele la noi.
El este bucuros ca pleaca, cel putin asa era de dimineata, o data ca poate dormi cat vrea dimineatza si nu-l mai trezesc sa mearga la camin si apoi ca ii place la munte, la aer curat si "in padure" sau pe iarba nu conteaza...."la verde" sa fie!

Va doresc we placut si sa nea auzim cu bine!!!




Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna de la "bombata" (citat fii-mea)!
Ma bucur Danina ca varicela e usoara si trece, sa fie cat mai rapid procesul !
Mada eu nu stiam de chestia cu expunerea la soare dupa varicela.. Raluca a facut cand eram eu insarcinata in 5-6sapt parca,noroc ca avusesem de mica....
Lilia ia uite poate-ti e de folos linkul www.clothdollconnection.com/FreePatterns.html" target="_blank">asta, e cu tipare,unele sunt dragute...
Raluca mamapai tu esti chiar ca o liceana in pozele de la Praga, bravo tie !
Analasa ca o sa fie bine Stefan sus la cabaneata, ai grija de tine ca baiatul abia asteapta sa descopere noi specii pt insectarul lui hehe...
Va multumesc mult pt urari si incurajare, ledoresc si eu burticutelor sanatate si bebei mari si cuminti!!!
Am fost la dr azi si are burtosul meu 3.322kg la 37sapt fix, am intrerupt drogurile si daca e totul ok la analize cica vine bebe pe 1 iunie, natural... daca sta pana atunci. Il va chema Dan (Daniel) si inca un nume de sfant pe care inca nu-l stimSper sa reusim sa ne descurcam,mai intai sa fie bebe sanatos apoi eu fiindca nu-mi vine sa cred ca ovoi lua de la capat cu supt/pampersi/nesomn... o sa incerc sa-i acord cat mai multa atentie maimutei mari si sa-i aloc cat mai multtimp si atributii si ei,fiindca din ce aud majoritatea se camsimt peloculdoioricate ai face si pot deveni agresivi pt a atrage atentia... sper sa nu se intample nimic din astea ... cu Dumnezeu inainte!

Va pupacesc si sa auzim doar de bine!



Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut, fete dragi,

Andreea, vai ce putin mai ai! Iti tin pumnii stransi sa ai o nastere cat mai usoara! O sa vezi ca totul o sa vina de la sine si Raluca o sa accepte si iubeasca bebelusul mai usor decat iti imaginezi. Eu aveam 6 ani cand s-a nascut fratele meu si tin minte si acum cat eram de fericita cand a venit pe lume.
Naty, frumoase pozele din Praga.
Lilia, noi facem tot felul de activitati, dar hainute de papusi inca nu am executat ca ne face matusa sotului si unde mai pui ca eu chiar atata rabdare nu am, iar matusa se inspira din reviste, nu de pe net. Alta matusa tricoteaza hainute de papusi. Cred ca linkul dat de Andora o sa te ajute.
Alma abia asteapta sa mearga vineri la concert la K3, o formatie de 3 tipe din Belgia, dupa care fetitele de aici sunt innebunite.Asa ca tati al ei a cumparat deja de cateva saptamni bilete la concert ca sa se bucure d-ra. Eu nu o sa-i insotesc ca nu pot sa-mi iau liber, dar abia astept sa aud ce reactie va avea Alma.



Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by Mada
De mine sa va mai zic ceva , sunt insarcinata in 7 saptamani, dar spre deosebire de sarcina cu Ilinca nu ma simt deloc bine vesnic mi-e greata rau, somnolenta, am avut ceva sangerari la inceput, iau tratament si acum.
Dar si cu voia lui Dumnezeu speram ca in jur de Revelion sa avem in brate un bebelus sanatos.



felicitari din tot sufletul!

si stai linistita; nici eu nu mai reusesc sa intru foarte des!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by Naty
- se pare ca vine si la noi bb2! Inca nu am fost la doctor (ma duc miercuri) dar ma un test pozitiv, menstruatia intarziata o saptamana si toate simptomele pe care le-am avut la Ioana. Ar trebui sa vina in ianuarie, chiar de ziua nasului nostru (daca mai stiu eu sa calculez DPN)



wow, felicitari Raluca!

hihi, nu mai reusesc sa citesc pana la capat, dar las' ca-i bine, cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by andora
Si slava Domnului totul e inca bine si azi implinesc 36 sapt.



Felicitari si pentru voi! vezi daca ai stat cuminte? :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

gata, am reusit sa ajung la zi!

sa aveti o saptamana buna si usoara!

eu fug cu Vlad la dentist, sa-i perieze putin dintii din fata.

Mergi la inceput