Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna fetelor!

Noi am petrecut de ziua lui Stefan cu clovn si tort cu artificii Stefan a fost fascinat! Am poze la semnatura, nu au link direct da le gasiti voi daca vreti sa ne vedeti!
A primit de ziua lui o gramada de carti gen -mica enciclopedie si a fost fff incantat, acum avem ce rasfoi in fiecare zi. Noi i-am cumparat o tabla magnetica care abia astazi a ajuns cu posta, sunt curioasa daca o sa-i placa. Deseneaza foarte frumos si tabla care o avea el era prea mica, nu-i mai incapeau radacinile copacilor .

Eu pot sa zic ca m-am linistit, nu stiu de ce am fost tare stresata....nu ma asteptam sa fac si depresii post natale oricum, acum este mult mai bine, Stefanelul sa obijnuit in postura de frate mai mare, il iubeste tare mult pe Matei si deocamdata sunt prieteni.
Eu am realizat ca nu trebuie sa "fur" din dragostea care o am pentru Stefan sa o dau la Matei caci el sa nascut cu dragostea lui, a avut de la inceput iubirea mea pt el numai ca eu mi-am facut prea multe griji ca no sa-l pot iubi la fel de mult ca si pe Stefan sau ca va trebui sa impart o iubire la doi Probleme de mamica stresata. Acum stau si ma uit seara la ei cand dorm ca sunt linistiti si imi dau seama ca ii iubesc diferit, ca sunt diferiti si ca nu trebuie sa-i compar intre ei. Ma gandeam la Eliana ca ea a avut 2 deodata cum o fi facut fata, cei drept si noi suntem diferiti, fiecare reactioneaza in felul lui. Eu personal nu ma asteptam sa reactionez asa cum am reactionat, oarecum sa-mi fie frica sa-l iubesc pe Matei ca nu cumva sa-i iau la Stefan din dragostea ce io port....aiurea!

In rest, toate sunt ok, Stefan a inceput gradinita, normal trebuia sa-l duc abia de la 1 septembrie dar a fost tare plictisit acasa, cum eu eram si cu Matei mufat la san, plus mancare si curatenie lui Stefan ia ramas putin timp dimineatza asa ca statea mai mult singurel si nu prea imi placea situatia.Toata ziua umbla cu cate o carte dupa mine sau ma ruga sa construim ceva impreuna si eu ba eram cu aspiratorul ba eram intre oale ba eram cu Matei la san... plus de asta a inceput sa alunge musafirii din casa pt ca dormea Matei si eu trebuia sa stau cu cine era venit in vizita si lui iarasi ii sarea randul de la a sta cu mine .Asa este cu copii, se joaca si dupamasa cand vine acasa eu am toate treburile facute imi ramane doar timp pt el si pentru Matei.

Va doresc o zi superba si sa auzim numai de bine!

Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - primele zile din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuulti ani, Alexia!


Ana bine ca ai trecut peste despresie... eu am patit-o la Elena, cand eram obisnuit sa umblu non-stop si dintr-o data depindeam de moaca mica... Acum, la baieti, pt. ca am stat in pat, in casa, o gramada... nu a fost prea mare diferenta, din contra am fost mai libera dupa ce i-am nascut, pt. ca puteam sa mai stau si in alta pozitie decat la orizontala... si sa fug in lume 2 ore... intre mese...
Acum vizionez pozele...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

La mu;ti ani ALEXIA

GIULIA SI STEFAN
cu intarziere

Sa fiti cu toti sanatosi, cuminti si ascultatori!


Mada 21+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

LA MULTI ANI ALEXIA SANATATE FERICIRE SI NUMAI BUCURII CU INTARZIERE....


In fuga si eu pe aici ca nu mai am timp deloc nici de mine. Maine plecam intr-o fuga scurta de weekend la mare, ca ne e dor si tot ne batea la cap si Diana, dupa din nou la alergatura si munca...doar asta inobileaza omul, nu?

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

La multi ani Marc!


Cristina nu ai mai intrat deloc sa ne spui ce faceti cum sunteti...

eu bine prin pat, deocamdata am scapat de cerclaj, colul nu mai e asa de scurt, iau medicamente si astept sa creasca bebe, luni fac 23 de saptamani.




Mada 21+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

"La multi ani" Alexia si Marc!!!
Multa sanatate si numai voie buna!!! Asteptam si mamicile cu vesti despre voi!!


Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - primele zile din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI tuturor copilasilor sarbatoriti in august si celor 5 de astazi!
Cate un special pentru frumoasa Alexia si dragalasul constructor Stefan.

Am vazut si eu pozici cu Alma - Alba ca Zapada, scumpa ca de obicei si cu Matei al Anei la fel de dragut ca si fratiorul Stefan.

Ana am citit cu mare bucurie si emotie randurile tale despre dragostea fata de cei doi prichindei. Si eu sunt la fel de nebuna si stresata, mi se pare ca imi va fi imposibil sa il iubesc pe bb2 ca pe Ioana, ca atata dragoste cata am fata de ea nu mai pot da altei persoane. Imi fac mustrari de constiinta ca nu simt fata de bebelushul din burtica ce simteam fata de ea cand eram gravida. Sper ca dupa ce nasc sa mi se intample cum ti s-a intamplat tie.

De ieri am dus-o si noi pe Ioana la gradi ... ce circ! Eu o pregatisem, ii explicasem ce si cum, asa ca ieri dimineata a plecat vesela strigand "vreau la gadanitza!" Insa cand am ajuns acolo a luat-o tipa foarte repede, nici nu a apucat sa zica "pa" si cred ca a speriat-o ca s-a pus pe un plans ... eu am insistat sa o aduca inapoi sa ne luam "la revedere" fiindca ea e obisnuita sa fie luata cu frumosul si daca o bruschezi e imposibil sa te mai intelegi cu ea. Asa ca au adus-o bocind si suspinand si nu am putut pleca pana nu a promis bona (care venise cu noi) ca ramane acolo. Nu a ramas pana la urma fiindca nu au lasat-o si cand a iesit Ioana afara si a vazut ca nu e acolo sa vezi plans ... azi a luat-o de cand s-a trezit cu bocetele si pana la urma am lasat-o iar pe bona acolo, de data asta a ramas in curte pana a luat-o acasa. Oricum a plans mult si de suparare a vomat fructele mancate la 11.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 20+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Raluca, imi pare rau ca plange asa tare, Ilinca a plans exact 2 zile rau, dar a plans.
Oricum niciodata, dar niciodata nu s-a dus ff impacata si vesela la ghintza (gradi), noi am dus-o anul trecut si abia facuse 3 ani.
Noi cred ca incepem pe 15 nu m-am stresat sa ma duc pana acolo si sa intreb.
Cel mai probabil va plange max 2 saptamani desi nu cred.
Off te cred ca esti stresata, noi ii promiteam marea cu sarea, alti nebuni, nu faceti ca noi .
Doarme acolo? a mea nu, niciodata, am incercat 2 zile prin ianuarie dar nu am continuat.

pupici si acomodare usoara si rapida



Mada 23+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Salut!

Va multumim pt urari si le spunem si noi tuturor sarbatoritilor!

Alexia a inceput gradi de pe 1 sept la grupa mijlocie la aceeasi gradi de stat la care a fost si anul trecut. Ii place la gradi dar ii e greu cu trezitul dimineata. Ea merge la program prelungit pana la 16.30.
Este destul de cumintica dar ca orice copil mai are si ea bazdaceii ei.
Cu Andrei se intelege f bine...pana la jucarii. Il iubeste f mult, e dragastoasa cu el dar "frate, frate dar jucariile nu se impart".
Eu n-am inceput inca serviciul, sunt in CIC pana in ianuarie dar sunt ff ocupata cu casuta pe care o construim drept pt care si pe Andrei l-am dus din Mai la socrii mei unde ii merge tare bine. A fost si Alexia 3 sapt acolo si nu stia cum sa ne mai roage sa o luam de acolo (pt ca nu e obisnuita cu socrii care sunt mai severi si care vor ca ea sa fie cumintenia intruchipata).

Cateva poze cu piticii mei gasiti aici http://picasaweb.google.com/andreescu .

Va pup!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=3" target="_blank">Picaturile roa1 si roa2 vor cate un vot! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut, mamici si pitici,

Alexia, cu intarziere, iti urez un calduros LA multi ani!

Sa cresti mare, sanatoasa si sa fii mereu fericita!

Marc, La multi ani si tie! Sa ai parte de o copilarie minunata alaturi de parintii tai!

Roandre, ai niste copii superbi! Mult spor la constructia casutei!!

Mai fetelor, eu am o problema cu Alma...cand o iau cu mine la cumparaturi de una singura. Mai e careva in aceeasi situatie? De ex, cand e neaparat nevoie sa vina si ea la cumparaturi (gen cumparat incaltaminte, pe care trebuie neaparat sa le incerce), il iau si pe sot ca stiu ca altfel nu am nici o sansa sa stea suficient in magazin pana gasim/probam ce ne trebuie. Enfin, cand totusi suntem singure...e aiurea de tot, pt ca d-ra nu are rabdare si dispare efectiv din magazin. Azi de ex ne-am dus la brutarie dupa paine, apoi am intrat la un magazin sa-i cumparam sosetele, chilotei si ciorapei, iar ea se juca initial pe sub umerasele cu haine, se ascundea, dar ii auzeam mereu glasul, deci reuseam sa o localizez si eu ma grabeam sa aleg mai repede ce voiam sa cumpar...pana cand n-am mai auzit nici un sunet. Am inceput s-o strig si...pauza, nimic. Cred ca 2-3 minute a durat momentul de tacere al ei si eu deja am simtit ca ceva nu e in regula. O d-na mai in varsta mi-a spus ca a vazut-o iesind si mi-a spus directia pe care a luat-o...Am fugit dupa ea, si dusa am fost. Mi-am lasat cosul in magazin si am plecat acasa pt ca d-ra o luase singura per pedes spre casa.Ca m-am speriat, e putin spus.. Acum astept sa apara sotul acasa de la servici ca sa ma duc sa-mi recuperez cumparaturile. Asta daca nu le-o fi pus careva la loc. Mai i se intampla cuiva asa ceva sau sunt eu caz singular? Si cum sa-i mai explic? Ca e la a 3-a abatere de genul asta in cateva saptamani si nu intelege, orice i-as spune.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput