Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut mamici si pitici,

Sper ca burticile se simt mai bine cu toatele si ca o sa aveti parte de sarcini cat mai usoare in continuare.

Danina, super pozicile cu printesa. Ma mir ca te lasa sa o si rujezi, ca mademoiselle Alma nu ma lasa nici sa-i prind parul sau sa-i pun clipsuri/clame. Asa ca ajunge mai des decat mine la tuns la coafor.

Am pus si eu pozici din vacanta in Ro. Aici o vedeti pe Alba ca Zapada :)). In acelasi album sunt si pozele din vacanta! Enjoy daca aveti chef. Sper sa revin zilele astea, sa scriu mai mult.

Pupici!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Pe 14 august nu am fost in zona, asa ca transmit cu intarziere Giuliei: La multi ani cu sanatate si noroc! Copilarie linistita, clipe frumoase si bucurii pentru parinti!

Iar azi ii transmit pupici speciali lui Stefan, sa creasca un flacau puternic, sanatos si plin de noroc! Dragostea pentru fratiorul lui sa devina ceva natural fara mult efort! Ana, multe bucurii de la baieti!

Cred ca gata, putem sa ne mutam de la Clubul Scutecelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuulti ani, Giulia!

La muuuuuuuuulti ani, Stefan!



wow... au inceput aniversarile... primii care au implinit 4 anisori...


Lilia daaaaaaa... ne mutam... stai sa facem toti 4 ani

Mada imi pare rau ca ai trecut prin asta... Ai grija de tine, de voi... Vezi ce zice si doctorul... eu tin pumnii sa fie mai bine acum. Ai grija la contractii... mie asa mi s-a deschis colul... ia imediat no-spa cum vezi ca apar

si restul gravidutelor... sarcini usoare incontinuare...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

LA MULTI ANI GIULIA!!! Multa sanatate si numai bucurii sa aduci parintilor tai!!!

LA MULTI ANI si puiului meu drag!

Va multumesc din suflet pentru urari!!
Lilia, sa stii ca tare mult il iubeste pe Matei, acum ca am stabilit clar ca nu impartim nici o jucarie, ca Matei are jucariile lui s-au linistit apele, ba mai mult, Stefan ii da singur cate o jucarie lui Matei. Pana creste asta mic in ritmul asta i le da pe toate
Stefan a inceput caminul de ieri si primul lucru pe care la facut cand a intrat in casa a fost sa mearga la Matei sa-i dea un pupic.
Imi spune mereu ca il iubeste pe Matei "ca si el este al nostru "

Da....aseara ma gandeam exact la treaba cu "clubul scutecelor" dar cum zice Eliana trebuie sa asteptam sa implineasca toata gasta 4 ani.Asa ca Lilia inca putintica rabdare.

Mai revin, va las ca ma cheama datoria!

Mada, Naty, nature, sarcini usoare si sa aveti grija de bebei mici din burtic!!!mlta sanatate!!!

Am si eu cateva poze noi cu Matei, la o luna are deja 5300 gr, cat avea Stefan la 2 luni jumate.... ca sa vedeti ce diferenta.
Hainele care le purta Stefan la 3 luni le poarta acum Matei la o luna si o saptamana

Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - primele zile din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare si de la noi!

Giulia

Stefan

Si anticipat tuturor piticilor cu multa sanatate!(ca nu stiu cand mai apuc sa intru...)

Mamicilor cu burtici le doresc sa aiba sarcini usoare si bebici sanatosi!Iar celor care au devenit de curand mamici a 2-a oara le doresc multa rabdare si bebelusi cuminti(ca de-acum cei mari se intelege ca sunt cuminti).

Despre noi nimic nou.....ambii pitici cresc, acum am ajuns la faza cu batai...se cearta si se bat de la orice(in special jucarii)...dar alesio e incredibil de cuminte si de intelept si de multe ori lasa de la el in favoarea lui Nicolas...
Eu sunt inca in CIC(in sept face piticul 2 ani), insa in 14 am fost la un concurs si am reusit, asa ca in cateva zile voi incepe serviciul....in Arad, ca asistent medical pe Ambulanta.

Cam atat..... inca o data tuturor piticilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Buna fetelor! Mai apar si eu. LA MULTI ANI Giuliei pentru 14 si lui Stefan pentru azi!
LA MULTI ANI Lilia si celelalte mamici care s-au sarbatorit pana acum.

Pup toate burtoasele! Felicitari Mada pt baietel si sa stai uinte la pat. nasol ca ai deja probleme, dar va fi bine daca asculti dr.

Ana, am vazut poze cu Matei. E un scump! Si ce seamana cu Stefan din profil! E intr-adevar un grasunel!

Andreea, de tine nu stiam ca ai nascut. Danut e leit taica-su sau mi se pare mie?!

Danina si Danyce, am vazut poze cu printesele. Ce mari s-au facut... Danyce, foarte frumos la ai tai. Unde anume stau?!
Raluca, o sa-i treaca Ioanei cu toanele. Sunt sigura ca in sinea ei abia asteapta sa-l vada pe bebe. La noi s-a ajuns sa-i fie dor de cel mic dimineata, dupa o noapte in camera vecina.

Am lipsit motivat, ca am dat o fuga in Ro, unde numai parte de aventuri am avut... Am stat la Valcea la ai mei si mai mult pe la casuta de la tara, unde MR a facut ceva la burta si am ajuns la urgente cu febra si diaree... Mi-a ajuns experienta... ori m-am invatat eu cu binele, ori sunt aiurea la cap... cert e ca ma gandesc cu groaza ce trageti voi pe acolo cu copiii cand sunt bolnavi. Ca sa obtin un antibiotic trebuia sa astept 24 ore ca nu era in doza de copii si trebuia preparat... ma rog, pana la urma am gasit la o farmacie unde mi l-au facut intr-o ora. Pe cel mic il lasasem la tara cu mama, nesupt... sanii imi explodau... ca la nebuni. In fine, nu-mi mai trebuie...

Altfel, cel mare e bine acum, cu ocazia asta am scapat si de biberon (i-am zis ca de la aia i s-a tras).
Pe 2 sept incepe scoala, grupa mijlocie, ma rog... Abia astept ca ma seaca acasa, nu pot face mai nimic. Mai are un baietel din vecini care mai vine pe la el, dar acum e plecat si el pentru o sapt...

Nu-mi vine sa cred ce copii mari avem! Ai dreptate Lilia, in curand ne vom muta. Ne asteptati si pe noi cei mai tomnatici, nu?!

Cam astea cu noi. Puiul mic e ok, creste, a inceput sa stea numai in 4 labe. Mai merge si cu premergatorul (il alearga pe MR prin casa, sunt mortali).

Va pup, mai apar de acum mai des.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Ana, la multi ani pt Stefan, sa fie sanatos si norocos! M-am uitat la pozele cu Matei si m-am topit, parca am uitat ce mici sunt....

Danina, ce eleganta era Diana! O printesa!

Alma, am vazut si pozele voastre, cred ca ati avut o vacanta frumoasa!

Pufy, felicitari pt job! Ce o sa faci cu piticii? Cu cine ii lasi? Ai norma intreaga sau part-time?

Naty, am vazut pozele tale din iulie si nu-mi vine sa cred ce bine arati.Io am un burtoi enorm, toata lumea ma intreaba cand nasc ( si io mai am trei luni).Of :((

Lorena, cum a fost vacanta?

Elyannetot timpul ma gandesc cum te-oi descurca tu oare, cu trei?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Gata incep petrecerile, asa ca cu o mica intarziere spunem si noi La Multi Ani Stefanutz si Giulia, sa fiti sanatosi, sa aveti noroc si bafta multa in viata alaturi de scumpii vostri parinti.

Am vazut si eu pozici cu Alma impreuna cu Didi, care a inceput sa invete cam toti copii de pe forum, m-a inebunit ca vrea si ea rochie asa ca Alma. Daca nu gasim Danyce dam o fuga la tine sa o imprumutam .



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Sa stiti ca chiar daca nu dau p-aici, va citesc destul de des.....
Ma bucur ca sunt copilasii sanatosi si-si asteapta fratiorii/surioarele sau deja se minuneaza cei care ii au....

Eu am tot fost ocupata.... Cea mare a inceput scoala anul trecut, acum a trecut in a 2-a si are teme si ma lupt cu ea sa le faca....
Cea mica nazdravana, face de doua ori cat sora-sa... Daca ii spui ceva ce nu-i convine, se face ca nu aude.... Si mai are de vreo cateva luni o dambla: mananca tare incet.... (si cand era mica papa atat de repede...)... la masa o apuca de toate: mancarici pe piele, nevoie la toaleta, nu vrea ciorba vrea mancare.... samd....

Inca odata toate cele bune!
Si LA MULTI ANI! tuturor copilasilor!


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

La multi ani, Giulia!!
La multi ani, Stefan!!

Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi si sa aveti parte doar fericire in viata!!!

Lorena, ai mei stau in Sighetul Marmatiei, dar pozele-s facute in diverse alte locatii, de ex la manastirea din Barsana, in Blaj in padure, in Cluj pe terase, pe drum (peisajele), pastravaria din Mara, etc.

Nature, da, a fost chiar o vacanta super si Alma a fost o rasfatata acolo. A plans la plecare.

Danina, rochitele Alba ca Zapada si Cenusareasa le-a facut mama special pt Alma cat eram in Ro. A cumparat materiale si i-a facut rochitele pur si simplu din cap, pt ca Alma era atunci cu noi in Cluj si in Blaj...si i se potrivesc perfect.Si mama nu e croitoreasa de meserie, dar croitoria e pasiunea ei. Si noua (mie si sorei) ne facea o droaie de rochite si fustite cand eram mici, multe din ele design propriu.

Va pup pe toate ca maine am zi plina la servici + petrecere la firma in aer liber...dar eu nu pot bea nici un paharel de vin ca-s singurica in masina, asa ca...o sa ma limitez la povestioare:))

Noapte buna!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput