Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

daca aveti cumva Gravibinon,intrti aici si ajutati-o pe Catalina si floricelele ei
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123280


Mamica stralucitoare
22+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

DANINA,multumim de aprecieri!...pai daca ii place puiutei tale sa ne anunti,,ne vedem la Brasov ca si asa veniti de pe acolo,nu?!... voua si distractie placuta la mare in Bulgaria!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am aparut si noi la raport... telegrafic...
Sambata nunta... vineri pana duminica ocupati pana peste cap
Duminica am plecat la munte pana marti seara, doar cu Elena... Liniste, frumos, acceptabil ca si temperaturi...
Poze incepand de aici: http://picasaweb.google.com/elianacalin/Iunie2008/photo#5215761371519510658

Altfel, baietii tusesc, muci de vreo 2 sapt.... au avut zilele astea si ceva febra... nu stiu daca de la ce aveau sau de la deshidratare, pt. ca ma lupt cu ei sa bea lichide...
Eu am mai descoperit una noua... am un chist maricel la un ovar... plus o rana pe col mai veche ... care speram sa se dreaga cu tratament... dar nu si nu... Luni o sa aflu mai multe despre chist... ca merg la eco...
Ce sa zic... din pdv-ul asta am un an tare prost si eu, si picii... doar suntem aceiasi zodie...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

Eliana am vazut pozele, mi s-a facut si mie dor de munte ... nu am mai fost de 2 ani.
Imi pare rau pentru problemele tale, chiar ca nu ai un an prea bun ... multa sanatate si sper sa se rezolve repede. Am avut si eu o rana pe col, acum multi ani, pe care am lasat-o netratata de frica. La un moment dat m-am hotarat sa o cauterizez si bine am facut, a fost super usor, chiar nu am simtit nimic. Dupa aceea am facut un tratament local vreo 2 saptamani (ca sa se cicatrizeze cred) si gata, am scapat definitiv. Dupa aceea am avut si un chist ovarian, care s-a resorbit cu Diane 35.

Ioana mea e iar bolnava . Sambata la pranz m-am trezit deodata cu ea fierbinte si de atunci tot cu febra o tinem, a facut si 39,8. A fost ieri doctorita si verdictul e infectie in gat, are o amigdala plina de puroi .

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 11+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am fost aseara la eco si se pare ca anu asta vreau sa le marchez pe toate... Chistul e mai mare decat la control (si cred si decat spera dr. sa nu fie, adica sa se fi inselat la control)... are vreo 7cm in diametru... e plin cu lichid si poate oricand sa se sparga... in afara de durerile crunte, nu e tocmai ok sa se sparga si sa se imparstie "zeama" aia peste tot... Asa ca astept cu interes sa merg sa-l scoata, luna asta... probabil peste vreo 10 zile... Refacerea cica-i usoara, rapida... dar la bafta mea ma astept la orice
Ma pun pe cautat si citit despre... pana acum am refuzat sa ma gandesc la operatie... acu trebe
A... si ma intreba ca, daca tot ma gaureste stanga-dreapta... daca vreau sa-mi lege trompele, sa scpa de sterilet etc. Dar 95% e NU ... mi se pare prea drastica varianta... chiar daca teoretic nu mai vreau bb-ei (cel putin nu acum, nu in situatia data)... nu se stie niciodata...


Despre rana... am avut una in timpul sarcinii cu mandra... s-a marit pana dupa nastere... a cauterizat-o.... nu mi-e frica de asta... dar speram sa traca si cu tratament... pt. ca dr. a spus ca e posibil sa reapara la nesfarsit chiar cauterizata... si stiu ca la mama a fost situatia asta... iar daca analizele ies bine si rana se prezinta bine o lasam in pace... mai fac un tratament... etc. Dar sa vad analizele... ca nu prea pare in regula, la control...

Le iau si eu pe rand... si ca atare... ca nu ma pot pune de-a curmezisu....



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Eliana, multa sanatate iti doresc si sa treaca cu bine toate! Asa semai intampla in cate un an, si eu am trecut printr-un an greu anul trecut si se pare ca nici anul asta nu-i chiar roz, dar asta este, uneori DD ne incearca puterile

Eu m-am hotarat pt legarea trompelor, nu mai vreau alt copil si daca tot ma operez voi face si acest lucru, sa scap de sterilet si tot ce implica, oricum, nici asta nu-i o metoda 100% sigura dar procentul e mai mic de a ramane gravida cu trompele legate. Chiar ieri m-am hotarat ca pana ieri eram asa in dubii, mi se parea totusi prea drastica treaba, dupa care mi-am dat seama ca nu mai vreau bebel mic si gata.

Naty, multa sanatate Ioanei!!!

Stefan este ok, ia prins tare bine la munte, sa jucat, a mancat ca un urs si a dormit asemenea!
Vroiam sa va spun ca este un fan inrait a lui M Mouse, si-a confectionat o pelerina dintr-o paturica subtire de cand era el mic plus niste manusi albe pe care le-am cautat noi innebuniti asta iarna si abia iese din casa fara acest echipament de "M Mouse de fantome" ma rog....de la niste desene animate. Acuma si la facut si din lego, o sa vi-l arat si voua ca este tare dragutz.aici

Va doresc o zi buna tuturor si sa auzim de bine!


Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ELIANA,sanatate multa!....anul asta la pestisori cred ca e cu boli,ghinioane,..si eu tot cu probleme!!!

ANA,eu am pierdut ceva?...parca tu era-i insarcinata la un moment dat,sau ma insel?...scuze daca sunt deplasata?

Si eu mi-as lega trompele dupa ce ma hotarasc sa nu mai fac bebe...eu zic ca nu e chiar asa drastica chestia...si plus ca poti sa mai faci bebe,ca se pot dezlega, daca chiar va mai fi nevoie!!!

Insa fetelor de ce nu-si fac barbatei vostrii operatie,cica e mai usoara si nu are repercursiuni,...noi ne gandim si la varianta asta!!!


si multa sanatate la toata gasca!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by CRISMIR
ANA,eu am pierdut ceva?...parca tu era-i insarcinata la un moment dat,sau ma insel?...scuze daca sunt deplasata?

Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100




da....eram insarcinata si mai sunt inca si acuma, nu ai pierdut nimic.Tocmai daia zic, ca dupa ce nasc peste o saptamana o sa-mi leg si trompele.Io din cate stiu nu se mai pot dezlega deci nu mai ramane loc de razgandeala. Sotul nu vrea sa se opereze, din partea lui poa sa poarte si prezervativ decat sa-i umble cineva si sa taie ceva pe acolo

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Trompele se pot lega si atat... si este reversibilia, dar de cele mai multe ori sarcina este extrauterina... Ai sanse sa ramai gravida cu ele legate... a fost cazul unei mamici de aici de pe forum... pt. ca s-au slabit legaturile... sansele sunt foarte mici, dar exista
Sau se pot arte (cauteriza) si lega si atunci este ireversibila... nu mai ramai gravida...

Acum daca tot am problema cu chistul, m-am pus pe sapaturi pe net si am gasit ca legarea trompelor este unul din factorii care duc la aparitai chisturilor... am citit ca si mirena (si anticoneceptionalele... pastile sau implanturi... doar cu progesteron) are un procent deestul de ridicat (10-12%) de cazuri cu chisturi ovariene... m-am hotarat sa-l scot, chiar daca l-am tinut doar 6 luni... si sa trec la pastile... o vreme... sa ma reglez... si pe urma o sa vad ce naiba mai fac...

Al meu sot nici gand sa-si lege ceva
Asa ca raman variantele prezervativ, ac, sterilet obisnuit...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ANA,scuze,mii de scuze,ce toanta sunt...deci bafta multa si nastere usoara!!!...apoi vedeti voi ce o sa mai fie,ce metode aplicati,

ELIANA,eu cand am avut probleme cu chisturile(inainte sa am un copil,)mi-au fost recomandate pastilele contraceptive,si chiar au dat rezultate,am scapat de chisturi fara operatie...asa ca bafta si tie,tinem pumnii sa fie totul bine pana la urma... si familiei!!!...a,si sati zic pe cine avem aici in vizita(sta la o buna prietena de a iei,tot de pe DC)...pe CRISTINA cu Mariuca...niste dragute,ma bucur ca le-am cunoscut si live,


Beiiiii,da barbatii vostrii tare egoisti mai sunt...al meu a zis ca el ar face asa ceva,de ce nu,e simpla operatia si nu are urmari...plus ca nu ne-am mai bate capul...iar prezervativul il uram amandoi,deci...dar eu mai am ,ca intai mai negociem pt inca o puta mica,


Va si va doresc numai bine,la toata gasca!!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput