Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Andora!


Eu pe fuga... doar am vrut sa vad ce ai mai facut... promit ca revin cu mai multe dupa we-ul asta...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Andreea, felicitari, m-am uitat la poze si sunt cu ochii in lacrimi! E un scump, sa fie sanatos, norocos si iubit! Sa ne povesteti cum a fost si ce a zis pitica ta cand l-a vazut.Eu am emotii ref la cum va reactiona Ilinca....


Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Andeea, felicitari!!!Abia acum am avut timp sa intru pe aici! Sa creasca mare si sa fie sanatos!!!
Astept si eu sa ne spui mai multe despre cum ati ajuns acasa, cum este bebele si cum la primit Raluca!!!



Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

FELICITARI, ANDORA!

si eu am intrat tot cu gandul la vestile de la tine! sa fiti sanatosi si fericiti cu totii si mai asteptam amanunte!

PS: mai stiti ceva de Ioana (pufymic)? si mai sunt cateva absente lungi - daca stau si ma uit pe prima pagina...(persoanele de fata se exclud, eu imi fac autocritica :)))


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ANDREEA FELICITARI!!!...sa va traiasca baietelul!


RALUCA{naty) felicictari pt burtica!

Eu stau rau cu timpul..asa ca v-am citit dar nu apuc sa scriu...am avut si noi tot felul de "accidente"...cel mai nasol a fost ca Robert si-a rupt clavicula,...acum 3 saptamani... a fost groaznic...dar a trecut...nu se putea fara,nu!...culmea a fost ca a cazut in casa pe gresei,la cate catarari a avut,a alunecat cu sosetele si nu a apucat sa puna mana,a cazut pe umar cu toata greutatea...s-a rupt osul cel mai subtirel si fragil..asta e...acum e bine...nu a plans mult,are mama baiat viteaz,...doar ca a fost nasol ca nu am putut merge in parc,asta a fost o tragedie,...cam astea sunt noutatile noastre!!

Si avem si poze noi si cateva filmulte scurte,cine are timp si chef,vizionare placuta!


Va pe toate si sa auzim numai de bine!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Andreea, felicitari, sa fiti cu totii sanatosi si fericiti!

Of, Mirela, pupam sa se faca bine si sa uite. Tare greu cu accidentele la varstele astea....

Desi nu prea mai apuc sa scriu sa stiti ca trag cu ochiu pe aici zilnic. Sunt f ocupata la birou iar in rest Matei se ocupa, la randul lui, sa ma tina ocupata Avem si vesti mai proaste si anume ca mi-a ajuns iar in pragul unei crize de astm, tocmai cand credeam ca am scapat. Suntem iar pe tratament si observatie si trebuie sa scoatem polipii.

Altfel abia asteptam vacanta (sper anul acesta sa evadam 3 saptamani, una la mare, una la salina si una om vedea noi unde). Pana atunci insa ma asteapta vremuri grele fiindca trebuie sa re-organizam casa. Se pare ca ma rol in predispozitia lui Matei spre astm e provocata de alergia la praf si trebuie sa eliminam toate sursele de acarieni: mocheta se schimba cu parchet, camera lui se muta din fosta sufragerie in dormitor, sufrageria trebuie gandita in asa fel incat sa fie si camera de zi si dormitor pt noi...etc. Dar o sa facem astea pana la concediu.

Va pup!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MINA...imi pare rau de Matei,ce nasol cu astmul asta...totusi eu zic sa ii scoti polipii...din proprie experienta iti spun ca si noi am trecut prin multe...doctorii ajunsesera sa spuna ca poate totusi are alergii,si bla bla...dar nu a fost asa..erau polipii...acum e super bine...nu-mi vine sa cred cat l-am chinuit ca nu au vrut astia sa-i scoata decat dupa aproape un an...a fost groaznic...se sufoca cateodata in somn si muci nu-ti mai zic,era tot cu nasul plin.slabise de se speriase toata lumea,si era tot mai palid si abatut,respira tare greu...acum e bine,e chiar super bine...nu mi-a mai racit din februarie de cand l-am operat...nici nu-l aud cand respira si doarme linistit,nu a mai facut nici o criza de alergie sau astm,s-a ingreasat foarte bine,e super ok,ce sa mai zuc.
Bafta si sanatate multa,sper sa fie bine pana la urma!

la toata gasca si sanatate multa!!



Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna fetelor!!

Mirela, si noua ne-a recomandat medicul scoaterea polipilor, dar inca nu ne-am hotarat pt ca din 3 medici unul a zis ca trebuie operat si 2 au zis ca nu-i cazul.Stefan este ragusit de vreo luna si jumatate, nu-i mai trece, seara tuseste uneori fff uscat. Dar este tot de la praf, exact cum a zis Mina, spun asta pt ca de luni este plecat din nou la munte, la Tihuta, si ieri cand am vorbit cu soacra la telefon mi-a spus ca nu mai este deloc ragusit si nu a tusit niciodata. Azi la fel mi-a spus, deci este clar ca praful de pe ulita care ne intra si in casa este de vina. Desi eu sterg praful zilnic, de cand strada noastra a fost sapata pt schimbarea canalelor si neasfaltata din nou sa facut un praf ingrozitor si nici nu pot deschide peste zi geamul pt ca la fiecare masina care trece intra o gramada de praf in casa....si cum nu se poate fara sa deschidem geamul... este tare greu de scapat de praf.

Cam asta ar fi despre noi, oare ce mai fac restul fetelor???Nu prea se mai scrie pe aici , eu daca acum sunt in concediu vreau sa citesc mai mult!!! Asa ca fetelor plsss veniti cu vesti! Ioana, Cristina(aissa) etc....multe altele care nu ati mai scris de mult pe la noi!!

Va doresc o zi buna tuturor si sa auzim numai de bine!

Ana - AMR 19 ZILE - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

ANDORA FELICITARI PT CAVALER SA FIE SANATOS SI SA AIBA MULT NOROC IN VIATA.

Mai rar si eu pe aici , tot din lipsa de timp ,mai ales ca acum incepem productia si suntem cu utilaje si tot felul, am deschis si un alt birou la Piatra Neamt ,asa ca sunt terminata...vreau vacanta.
Mina sa mergi cu el la salina cum ziceai si tu, o sa ii faca bine si la mare, imi pare rau sa aud ca aveti probleme, poate daca ii scoti polipii, se mai amelioreaza.
Crismir si lui Robert cu manutza lui, a mea daca se zgarie un pic ,gata plasture , ca doar o r iesi matzele pe acolo, asa ca dragul de el , cred ca suferit. Va doresc multa sanatate.

Chiar ce or mai face fetele noastre?
Aissa poate ne vedem in Bulgaria... o sa mergem de 2 ori o data cu Didi si o data cu colegii din firma, deci sanse sunt sa ne intalnim daca mai mergeti. Am ales tot Bulgaria pt servicii si Didi s-a simtit f bine acolo s-a distrat, a ramas cu dansurille si cantecele de acolo, i-a placut si ne-a zis ca vrea tot acolo.







Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Crismir am vazut filmuletzele, sunt super, mie asa drag de el cum canta.Are ureche muzicala, si e un scump, cand ajung acasa o sa ii arat si Dianei. Daca se indragosteste ..on line . Nici nu ai cum sa nu o faci la cat e de frumusel. Acum parca as vrea si eu un golanas.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput