Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am citit eu ceva ceva dar parca nu imi vine sa cred ca au ajuns aici

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, eu stiu ca nu e bine sa fie prea calda apa, din cauza circulatiei, poate duce la lesin. Iar apa cu sulf tot nu-i buna, pana pe la 3 ani, dar nu mai stiu de ce...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, uite, un pediatru german (am cautat acum info) zice ca nu e numai din cauza apei prea calde (Aralia a explicat f bine), ci si ptr ca fiecare apa termala are o actiune terapeuta-medicamentoasa. Cel mai indicat, zice el, este de intrebat doctorul de acolo (ca trebuie sa fie) si el stie ce actiune are apa, temperatura si daca e indicat pentur bebei sau nu...

Roxxy, ce te invidiez pentru gasca ta de mamici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Sunt tare dragute fetele cu care ies in parc. Ne intelegem asa de bine de parca ne-am cunoaste de o viata. Si Adyanna este printre ele cu printesa ei mica Antonia (o frumusete de copil si o vorbareata).
Primele 2 luni nu stiam pe nimeni si trecea timpul asa de greu. Insa eu sunt f f vorbareata si am reusit sa ma bag in seama cu fetele si asa s-a legat un mic grup. De atunci timpul trece mult mai usor.


quote:
Originally posted by adinag

BB, uite, un pediatru german (am cautat acum info) zice ca nu e numai din cauza apei prea calde (Aralia a explicat f bine), ci si ptr ca fiecare apa termala are o actiune terapeuta-medicamentoasa. Cel mai indicat, zice el, este de intrebat doctorul de acolo (ca trebuie sa fie) si el stie ce actiune are apa, temperatura si daca e indicat pentur bebei sau nu...

Roxxy, ce te invidiez pentru gasca ta de mamici!



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Adina, pe acolo cum sunt oamenii? Ai reusit sa-ti faci vreo prietena mamica?
Oricum aici ai un grup mare, mare de prietene printre noi .


quote:
Originally posted by adinag

BB, uite, un pediatru german (am cautat acum info) zice ca nu e numai din cauza apei prea calde (Aralia a explicat f bine), ci si ptr ca fiecare apa termala are o actiune terapeuta-medicamentoasa. Cel mai indicat, zice el, este de intrebat doctorul de acolo (ca trebuie sa fie) si el stie ce actiune are apa, temperatura si daca e indicat pentur bebei sau nu...

Roxxy, ce te invidiez pentru gasca ta de mamici!



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Vin sa ma laud!!!!
Saptamana trecuta piticul meu s-a intors de 3 ori de pe spate pe burtica, dar numai pe canapea, care-i moale si-i ,ai usor acolo... De atunci nici o incercare!
SI acuma, dragul de el, tocmai s-a intors de vreo 4-5 ori pe podea, singur singurel si se tot lupta cu manuta care ramane sub el. Si a reusit chiar sa si-i si scoata, si tot exerseaza! Numa ca trebuie sa-l intorc eu inapoi :-)))
Sunt taaaare mandra de el!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai mai Adina ca ai baiat mare

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Roxxy, si io-s vorbareata, dar imi vine greu sa leg o prietenie numai cu numitorul comun bb. Eu sunt de multi ani aici si am prieteni vechi, doar ca ei nu au copii. Prietena mea cea mai buna are, dar sta acum destul de departe (alt oras). Imi facusem la Jasmina noi prietene, dar din motice diferite s-au despartit drumurile. Sa vedem, cand se incalzeste si stau si eu mai mult prin parcuri, poate-poate... :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Roxxy, ce bine ca ne mai dai cate un semn de viata!
BB, si tu stai mult afara. Cum o schimbi pe Iasmi? Eu am parcul langa mine si merg doar in pauzele dintre mese... asa ca ii dau sa pape si o schimb acasa.
Felicitari, Adina! Progresati repede.Intre timp eu m-am extaziat in fata jucariilor. :)) Cred ca semanam destul de mult la gusturi din ce povestesti.

Eu am vazut acum vreo 2 ani pe un site (nu din RO), un fel de dispozitiv in care se baga biscuitele, painea sau orice aliment solid pe care sa-l pape copiii si avea un fel de plasuta care nu lasa bucatile mai mari sa treaca. Astfel copiii nu se inecau. A vazut cineva? As vrea foarte mult unul pentru cand o sa fie nevoie.


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna seara mamici... aiz am fost la cumparaturi ... si daca tot sunt femeie gravida am inceout sa am pretentii ... ca vorba aia imi e pofta ... Uitasem cum e sa fii rasfatata la maxim

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput