Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

a, bishule, ca uitasem!
cand am scris atunci "e incredibil cum poate sa urle" (ca si eu tin minte perfect si cuvintele, si momentul), eram deja in starea aia de tampeala totata...adica il auzem si ranjeam ca idioata, a cretinism, a neputinta...nu era sentimentul ala de ostilitate fata de el, pe care ti-l da frustrarea. nu era ala pt ca nu aveam fosta necesara pt a simti ceva atat de intens. eram legumita, coplesita de racnete. doamne, parca ar fi fost ieri. si, totusi, cate s-au schimbat de atunci...

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

E trecut de 23 si se vede treaba ca trebuie sa ma duc la somn........ Nu are 7600gr, ci 6700gr!!!
Irinuka, mersi mult de raspuns; e drept ca in cazul alaptarii exclusiv la san nu ai cum sa stii cat papa si e normal sa nu aiba un program batut in cuie... Eu l-am hranit mixt din prima zi pt ca a fost fomila la inceput si nu faceam fatza sigur doar cu sanul.
Fug la somn sa nu mai spun si alte prostii. Va pupam!

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

grati, parearea mea este ca ozi e la o vastra cand periunea greutatii ideala n-ar trebui sa existe. are inainte o viata intreaga pt asa ceva. mai bine ar mai copilari putin fara stresul asta. plus ca degeaba ti se pare tie acum ca e dolofanuta. poate chiar ai dreptate. numai ca adevarata ei conformatie va iesi la iveala abia la pubertate, atunci, cand va incepe sa se formeze talia si sanii o sa se schimbe complet fata de cum e acum. chiar cred ca n-o sa aiba probleme cu greutatea, chiar daca nu ar face aucm sport. dar e f bine ca face.
e o frumoasa tudor e un strengarel iar tu sti misto tare.

AM ZIS!


irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Fetelor, am vazut poze foarte frumoase astazi!

Grati, am ras de m-am prapadit la faza cu " asta e profa mea de mate"...super tare! Zic si eu ca fetele...du-o pe Ozi la o firma de casting, ceva...si sa stii ca nu trebie sa fie slaba ca sa apara in reclame ...este doar un copil foarte frumos, nu manechin! Parul l-a mistenit de la tine, nu?

Irinouk...ne facem colege de odisee peste vreo 3 ani, ca si noi planuim cam tot atunci produsul nr.2 ( asta tot de la Grati):)))

Miri...foarte tari bebelacii...vreau si eu la intalnire! Poate gasim si noi bilete de avion putin mai ieftine pentru sf lui august si o punem de-o intalneala:)

Ellenuta, foarte frumoasa Bitzi! Plovorasul mov l-am vazut, daca nu ma insel, intr-o revista pentru mamici/bebelusi adusa de maica-mea din tara si m-am gandit instant la tine...doar e mov! Te

Noi am avut musafiri astazi... si a fost foarte frumos! Eu sunt tot ingrijorata cu Saara ca nu uda scutecele...maine sun la asistenta sa ne faca o programare la doctor...pentru ca manaca foarte putin. Una peste alta, Timozaurul m-a incurajat sa-mi achizitionez pantofi frumosi si in consecinta, maine ma duc la Ecco si-mi voi lua o pereche+ o pereche de sandale...total 200 de euroi...Vroiam sa-mi iau si geanta...dar o las pe luna viitoare, ca ma cam intind

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

miki-finland, way to go! ia-ti chestii frumoase, poarta-le si trimite-ne poze.
io vrrrrrrrrrrreau rochii...

ce inseamna ca saara mananca putin?

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Irinouk, mananca bine dimineata..vreo 15 min, dar in timpul zile vreo 5 si alea cu pauze..practic o fortez! Suge 2, 3 min apoi nu mai vrea, ia sfarcul, il lasa...si tot asa. Uneori plange cand o mufez. Scutecele sunt uneori uscate, uscate. Sambata, de exemplu, am schimbat doar 2!!! Astazi, vreo 4, dar nu pline..doar putin pipi. Nu stiu ce are, ca de vesela e vesela, nu plange de foame...chiar nu stiu ce se intampla.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

miki, sper sa fie totul bine si sa te linistesti dupa ce vb cu cine trebuie. oricum, e important ca ea e vesela si n-o incurca nimic.
sanatate multa vou si sofiuei de stancutza.
pupici tuturor, ma bag la somn.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Uff mai Miki ce stres cu mesele Saarei! Ai incercat sa-i dai lapte si cu altceva: seringa, lingurita sau chiar bibe, sa vezi daca nu e o reactie la san (mai rar, dar se poate intampla)?

Si ai cantarit-o cumva inainte si dupa ce mananca, macar orientativ sa vezi cat ia?

Desi, daca nu uda scutecelele, presdupun ca nu papa cat trebuie...are si fontanela adancita cumva? Asta am inteles ca ar fi semn de deshidratare...

Bine ca iti faci programare, si sper sa fie doar o toana de-a ei!

Irinouka multumim, gaza doarme linistita, dupa inca o doza de eferalgan...temperatura pare ok. Noapte usoara si voua!


Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Stancuza, am incercat cu biberonul si cu lingurita..nu mai vrea..parca ii dau otrava! Si da, are cateodata fontanela putin adancita. Ma duc maine sa vadem ce are!


Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Irinouka, hmmm... Rares are o mutritza mai nobila, asa, de domn, bby C. e mai tzaranush el asa... Adica il vad mai vulgar, nu o sa fie un frumos... Cat despre episodul cu urlatul... Credeam ca ajunsesesi la punctul in care nu te mai interesa ca urla, adica nu mai incercai sa il linistesti, iti vedeai de treaba si erai la polul opus milei... Un sentiment pe care nu il pot descrie, nu e ura, nici frustrare...

A, bine punctat la treaba cu Ozi... Da, e o frumusete rara... Nu multi copii sunt asa de reusiti, dar e la o varsta la care nu trebuie chinuita cu castinguri, pentru ca i se sadesc multe treburi rele si ne-necesare, cum ar fi diverse complexe, invidii, etc. Am vazut de multe ori child beauty pageants... Cu fetite de 5 anisori excesiv machiate, obosite si frustrate... Impinse de parintii obsedati de copilul lor si de ideea de a castiga, de a fi recunoscut national ca au cea mai frumoasa progenitura... Nu zic ca e cazul la Ozi oricum e ceva mai maricica si ar suporta altfel... Dar fiecare treaba cu varsta ei... Adica... Are timp


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput