Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

s-a culcat, again :) era nu leguma, ci vegeta de-a dreptul :)) asta dupa ce a prestat cateva ture de rostologit in patul mare, peste plapuma si perne, cu cracii-n sus, chicotind ca vitelu' la poarta noua :)) rau imi pare ca nu l-am filmat, a fost bestial, n-am mai ras asa de mult :)) ca sa nu mai zic ca i-a mers gura toata ziua, cat a fost treaz, adicatelea, da da, ba ba, be be, bla bla, si alte onomatopee intranscriptibile :)) deci probabil asteptam sa dea vara-n parg, scoatem baietu' la un mic si-o bere pe terasa, si sa vezi ce dezlegare la propozitii o s-avem :))) pan' atunci, traiasca alcoalele din siropuri :))))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Ok, ok, ….am revenit …mai demult ce-i drept ….dar fara chef..culmea, dupa o vacanta la soare …dar dupa ce o sa auziti povestea o sa va luminati singure …plus ca am citit capitolele restante …si, sincer, m-am gandit bine daca sa mai scriu …dar sa nu mai reiau discutiile ….ca in afara de faptul ca sita cerne ..nu prea am ce sa zic…ba da, cand o sa plec de tot o sa va amintesc ca mi-a ajuns ipocrizia..valabil pt ambele tabere.

Asadar, povestea povestilor incepe cu o zi inainte de plecare cand la gradi Julia avusese diaree si vomita …fiind sub antibiotic de 5 zile, totul ok, am zis ca poate o fi mancat ceva pe acolo …dar pe avion a continuat concertul…la fel si in primele 2 zile, nu mai bea, nu mai manca…era ca o leguma…so, via la spital…3 zile sub perfuzii, facut toate analizele, nici un virus, bacterie sau alta bazacovenie …antiobioticul luat a fost tare si i-a distrus flora, …infectia la plamani nu se terminase pt ca interupsesem antibioticul,asa ca totul a luat-o la vale…welcome to my life … dupa o zi deja era mult mai bine,alergam pe coridoare dupa ea cu statia de perfuzii pe roti …luat lapte fara lactoza si mancare la borcanase de la mall-ul de peste drum … plecat la resort voiosi , era luni la pranz…zic hai ca ne raman 3 zile de concediu pline. Si dai cu mancare, ca doar trebuia sa recuperam , dai cu cocktailuri, scalda si plaja din plin…noaptea il apuca oarece diaree pe barbat…i-am dat repede imodium si zic, hai ca pana dimineata esti ok…da’ de unde…i se stricase si lui «robinetu», avea ameteli , se simtea slabit, …etc…stat la umbra palmierului , la pranz : tzanc, lesina pe plaja! …chemat ambulanta…mers la acelasi spital , unde ne cunosteau deja , deh!…stat 6 ore sub perfuzii si analize : concluzie : infectie cu rotavirus….platit 1000dolari toata tarasenia, spital privat, ultra, extra pus la punct ..neste doctorasi ..unul si unul ( Yagmur ! …atata, in rest erau toti niste mayasi mici , bruneti, parosi si cracanati ..trasi la indigo)..

Continuat ultimele ore de vancanta alergand intre camera si plaja , ca omu’ nu era refacut si statea la racoare…macar copila era ok, muuult prea ok chiar pt oboseala mea

Nu am de adus nici o vina resortului, apei, mancarii, nisipului, ambiantei…toate au fost la superlativ. … iaca niste poze, pt curiosi : http://picasaweb.google.com/mysweetjulia/Mexic02/photo#5188712557741819074

Despre mine v-am pomenit ceva? Despre concediul si relaxarea mea? …nu am avut decat un lucru in minte : CA TREBUIE SA FIE BINE. ..puteti inlocui cuvantul mult disputat, dupa preferinte, cu sinonime, cum va pica voua mai bine… esentialul ramane..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

sanatate tuturor fulguletilor bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

a_dejule vezi....motanski e bine. baga un cafeu si respira usurata. multa sanatate matzului.

ktrinela lasa-l pe trebuie si sinonimele ca o sa ni se increteasca parul daca se mai dezbate mult problemul..
julie non stop in miscare :)) zici ca-i bea :))..nici nu mi-o pot macar imagina in spital...zau de nu...nu se potriveste in peisaj...mai bine cu clopul rosh pe cap intre palmier si mare...
lasa. TREBUIE :)) sa te concentrezi pe urmatorul concediu. cand o fi, nu conteaza. ALA SA VEZI NEBUNIE!!!

gata cu muncile pe azi, ma duc acasa.

pt. mine sa nu uit, scriu de 10 ori...julia, julia, julia, julia, julia, julia, julia, julia, julia, julia. cu a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

chinico, ma bucur sa te «revad» ...nu-i bai, se accepta si cu e..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

sbogdana e o scumpa zara si ii sta tare bine asa tunsulici!
bambo ce haioasa e cum mananca ea acolo!!!!oricum mananca f.civilizat fata de Dav. al meu,ar face praf peste tot dc i-as lasa lui si lingura si castronelul-sper ca aveti vesti bune de la oftalmolog...si aveti un nou calut,sau nu l-am vaz eu pana acu?
acs sunt atat de frumosi bursucii tai,cred ca esti tare mandra de ei!!
adeju uite ca motanu se face bine
daphna off,voi deabea a-ti inceput,sanatate multa!
mormelvio mai hai pe la noi
roxanica multam pt.aprecieri in poze pare grasut,dar mai mult de 11 kg nu are,dar oricum a inceput sa manance mai mult si mai diversificat inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

bre tanti mama lu' juliA , una la mana.. super poze, super locatie, super famelie, super juliA , doi la mana.. sa-ti fie rusine... nu mi se pare corect pt umanitate, in general, sa poti arata atat de bine :)) pana si freza imi place de mor, si bag sama ca ti-au mai crescut inca vreo 4 fire de par pe langa cele 2 cu care te tot laudai :)) acu' serios vorbind, imi pare rau ca fu cu peripetii, da' bine ca reusirati cat de cat sa va bucurati de cele minunate peisaje de pe-acolo :) pupaturi de la marea mioritica si bun revenit


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

ktrinel SUPERBE pozele,superba e si julia,imi place la nebunie cum doarme ea intinsa acolo,e scumpa(nici nu zici ca a fost bolnavioara)iar tu arati super bine,zici ca ai 15 ani!!!!sunteti frumosi toti 3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by chris80

nu mai vreauuuu ploaie si stat in casaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chris + alexandra

bebeii nostri





nici ioooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

nici io nu mai vreau ploaie dar parca s-au mai rasfirat norii aia cenusii
Si cum iti pove bambo ca al meu baiet face varza tot cand mananca ,cred ca m-a auzit si a papat un iaurt intreg din castronel singur singurel si fara sa faca praf peste tot si culmea,fiecare lingurita o ducea cu tot ce era in ea fara sa dea pe jos hotul, deci putea, dar nu doreau muschii lui sa presteze

Mergi la inceput