Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mandarinutza, uitasem sa iti spun. Tot asa, pana de curand i-am dat doar piure de legume facut de mine. Cand i-am luat primul borcanel, surpriza...nu a vrut. Chiar ma pusese pe ganduri cu ce o sa manance el cand mergem la Valea Doftanei ca nu am chef sa bucataresc si acolo.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Sim deocamdata e bine...dar am asa o strangere de inima sa nu-i fi afectat cumva creierasul...la cat sunt ei de fragili acum...
Of Doamne!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Melania, si Stefan a cazut cand era mai mic si nu au fost probleme. Mai mare a fost sperietura. Tudor

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nu am avut net pana acum, au fost mari lucrari in zona. Azi reusisem sa intalez si modemul Zapp dar exact cand trebuia sa ies pe usa, deci nu a mai fost timp de postat. Oricum cred ca a fost o pauza bine venita, cred ca inainte de serviciu meritam relaxare si in ultima vreme am constatat ca din pacate nu prea o mai gasesc pe aici, in ciuda descrierilor utopico-ironice ale prieteniei virtuale.

Sim, ma intereseaza caruciorul sport, te rog daca ai putea detalia. Si cat costa si daca ai vreo poza ar fi super. Maine merge cumnata mea si daca imi place o rog pe ea sa imi si ia.

Papanash, mai dar ce baiat nemofturos ai. Al meu nu pune gura pe spanac. Dar pe atomica nu cred ca o cuceriti cu haleala. La cat mananca ea de putin, cred ca ar fi un efort sa gateasca numai pentru sot, fie el si cu 4 ani mai tanar.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Mey fetili cu pozili, mie sa-mi puneti linkuri daca vreti voturi, ca eu mi-s puturoasa si nu caut singura, bine? Ca e pacat sa se iroseasca cele 50 de stelute de la IP-ul asta, da?
Astept.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Am vazut ca ati scris ceva de olitza...am pierdut eu oare capitolul in care se discuta? hmm... Intrebare: e cineva care pune copilul de la varsta asta? Aici se recomanda aproape de 2 ani...minim 18 luni...mi se pare totusi mult...nici 7 luni da nici 2 ani...de mijloc cam cate luni or fi? ce parere aveti voi?

In alta ordine...pe la sf lui mai mergem si noi in tzara... de la inceputul anului ma gandesc la iesirea aia...mai cu stres mai cu bucurie.... Am prins cat de cat sfaturile voastre pt mers cu avionul....sper sa fie bine, desi nici o saptamana intreaga...nu am ce sa simt mare lucru.

Crishtina & Robert
09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Yaia
Uite aici e poza Marunzicii
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=2
se numeste Afectioune. Ale mele sunt la semnatura.
Mai are si mariana(Ramonaiani) poza f frumoasa si Kriss, da nu gasesc acuma linkurile, asa fetele, bagati!
se poate vota pana pe 20 aprilie.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Afibebe- sanatate multa....
in sfarsit rares se simte mai bine!!!!azi l-am tinut un pic pe balcon in carut!
nu are voce ... e asa haios, bietul de el!
medicamente la greu si la el si la luca amandoi sunt in stare de convalescenta, eu nu mai zic nimic, abia ma tin pe picioare!
cu atatea nopti nedormite si stres am slabit,,,asta ca sa vedem si partea plina a paharului!
sper sa nu mai fie copii bolnaviori!
au zis ca in we vor fi 30 de grade, mama mama, incep caldurile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello !

Suntem bine, chiar daca aseara am gatit scoici ( Sim, am pus reteta ).

La multi ani sarbatoritilor de astazi !




Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

sanatate lui rares!! si sofia a avut o minilaringita la 7 luni jumate, era haioasa fara voce, bine ina ca nu a fost grav.
Piciuleeeeeeeee, I'm in LOVE!! deci Ursuletu rontaitor ma termina de fiecare data,, dar pozele alea pt pass sunt nemaipomenite, pt ca nu-s facute pt mutritele de bebe care-s delicioase la absolut toi copiii, ci pt trasaturile lui.E copia ta, mamico! sunteti niste frumosi.

Cu olita:
exista 2 curente (ina fara de asta romanesc cam nici cal nici macar)
unul zice sa ii pui la olita cand sunt sfincterele mature, adica dupa un an jumate.
Altu, legat de filozofia attachment parenting zice sa urmaresti semnalele corpului si sa pui copilu deasupra unui vas cand vezi ca vrea sa evacueze una/alta. Se bazeaza pe comunicarea momentului si intuirea lui, de aceea se numeste www.google.ro/search?hl=ro&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-GB:official&hs=B0g&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=elimination communication&spell=1" target="_blank">Elimination Communication.
deci nu pe olita, ci tinut deasupra , nu lasat acolo cu minutele ci doar in momentul in care vrea sa faca etc etc.
Mie imi place cum suna si uneori cu Gh reusim la kk, dar e f laborios si necesita f subtila observatie a copilui. Nu prea ma simt in stare.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput