Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna seara si de la noi,

recunosc ca sunt in urma cu cititul, dar am remarcat apele tulburi de pe aici...sau mai bine zis valurile aparute.
Teodora nu te supara pe mine, dar efectiv te-ai luat gratuit de Yaia si nu ai procedat deloc frumos si total lipsit de diplomatie...eu cred ca fiecare poate sa isi poarte de grija mai ales ca in speta Roxana este o fata care stie ce vrea
In rest ma bucur ca esti mai bine; Si eu am avut episoade de genul asta prin copilarie, dar la mine era o amigdala infectata si am suferit mult timp din cauza ei. Multa sanatate


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Sper sa reusesc sa postez, ca cica se face maintenance la forum...

Deci, am fost la babyexpo, am luat scaun de masa la bubu (inca nu am reusit sa fac poze), am mai luat 2 tricouri de vara si cam atat. Poate mananca si ea legumele daca sta in scaun .Am primit si eu de la Hipp borcanele si cereale, dar ce ma surprinde foarte tare e ca expira in iunie (borcanelele)....probabil de aia au si dat....
Cecilia, ai dreptate, nu sunt rampe pentru carucioare, dar sunt niste baieti la scari care te ajuta cu ele sa le urci/cobori...
Nu am stat mult, am trecut cam repede printre standuri, bubu era cam maraita si nu mai puteam sa o car in brate...Oricum, cand am iesit am pus-o in carut. Nu i-a convenit, a plans un pic si apoi a adormit. Asa am mai stat un pic pe banca in parc...(si am mancat si o inghetata, dar nu mai spuneti la nimeni, va rooooog).
Din cate am vazut, parca oferta era mai variata ca la kidex, dar spatiul mai mic...

Sim, ai reusit sa faci radiografia?



Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Nana multumesc mult. O sa incerc sa il invat mai intai sa bea din biberon si daca reusesc iti spun...sigur o sa am nevoie de genul asta de bibe ca nu accepta nici un medicament...acum inteleg de ce mi-a varsat de la ospanox, panadol si din momentul in care imi face criza de nervi nici nu mai mananca nimic...

Aeperju eu strecor branzica prin sita de plastic

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Helou,

Am trecut sa va salut.
Noi suntem bine,ocupati ca de obicei...insa nu ma mai plang,am inceput sa ma obisnuiesc.
MAine merg cu Erika la controlul de 7 luni.Deabia stept sa vad ce ne spune medicul.
In sfarsit a inceput sa puna la loc ce slabise cat a fost bonlava...parca o recunosc de migdalata mea:D



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Gata,suntem si noi dintoase.Azi dimineata am descoperit primul varf de dinte.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

credeti ca mai am si eu loc dupa canapea?
va pup pe toate, noi suntem bine, inca asteptam sa vina primavara...
deocamdata doar vanturile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Vreau sa multumec fetelor care s-au gandit la noi. Intre timp am intrerupt tratamentul si o sa il reluam cand ma simt pregatita si o sa va din ce conditii o sa ii administrez antibioticul. Mario in schimb nu mai doarme de 2 nopti...se trezeste din ora in ora si vrea la tzitzi. Nici pisu nu prea mai face cum trebuie, sau cel putin asa mi se pare mie. De ieri a inceput sa pape ceva mai bine...adica 150gr fruct, cam 80 grame legume cu putina carne iar seara putina budinca de orez cu mar si banana, ceea ce este foarte bine fata de nimic

Devylla felicitari pentru



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

rita, n-am cuvinte! sunteti minunati! chiar daca maya nu mai e fizic printre noi, e in sufletele noastre!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Buna dimineata!
Chiar voiam sa iau o pauza si sa nu mai intru (Nana chiar vorbea in cunostinta de cauza), dar cand am vazut ca duamna Carpatina ma ameninta ca-mi trimite inapoi gogosile alea vechi, nu am putut risca. Unde mai pui ca si Marunteasca ma tot omoara cu eclerele, ce mai, nu am rezistat.
Cu ocazia asta am aflat ca exista persoane care vor cu adevarat sa continuu sa scriu aici si de dragul lor si din respect pentru ele, inchei scurta pauza si le dau cate un apasat pentru toate cuvintele frumoase.
Va multumesc!

Daca am creat neplaceri, am jignit pe cineva sau am dus in vreaun fel la formarea unui climat tensionat, imi cer scuze, nu a fost intentia mea nicio secunda.
Va doresc o zi minunata.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata

am inceput si noi sa reintram in normal.
Doamne ce zile grele.
m-a terminat.
acum suntem bine.

colac peste pupaza in dimineata asta am gasit 3 dintisori sus.
ieri nu erau.
of, dragul de el.acum se vede bine si nr.4
a pierdut 200 de grame dar o sa le recuperam.

cam atat despre noi.
uram tuturor bebelusilor multa sanatate si mamicilor lor putere si rabdare.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput