Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Victo .. ca ai scapat...
Merg sa dorm si eu langa kinder, ca isi face somnul de frumusete.... dupa ce a trebuit sa il adorm in brate ca era marait ... sper sa nu fie vreo sarcina cu probleme sa nu pot ridica. Nu cred , dar nah ... suflu si eu in iaurt

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

anka - da chiar telegrama ... ca a ajuns repede tare!

Pe aici ploua de rupe ... de vreo 3 zile ploua cu pauze, da' nu prea pot sa ies cu pitica afara ... ieri abia am iesit o ora intr-o pauze de ploaie ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

bianca - multumesc frumos

gina (totulii) - tu in ce pastrezi laptele muls?

Ma gandesc ca voi incepe sa ii dau papica si atunci daca o sa mai fie laptic va trebui sa-l conserv ... in ce fel de recipiente? In afara de cele speciale pt. bb ... Stie cineva?

*************************
Petronela si Silvia


eu il pastrez in sticle sterile, in cele care m-am muls direct sau il transfer in alta curata.am inteles ca ar exista, din afara, pungi speciale pt conservarea laptelui la congelator,astept si eu un pachet de la o prietena sa vad cum sunt.
tu cate ore tii laptele in frigider?

mama de serban pavel(28.11.2007)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Ank83

quote:
Originally posted by pet.cost2005

crisstiana - da, sa zicem ca am trimis scrisoare iar la barza ... de fapt i-am dat de inteles, nu e nimic oficial . Ce-o fi sa fie !!!

*************************
Petronela si Silvia




Noi am primit telegrama de la ea...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Nu telegrama tu fata, ci un colet mititel!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

gina - aha, da sunt pungi sterile la magazinele cu prod. pt. bb ... ma gandeam insa daca se poate pastra si in alt fel de recipiente, normale ... bineinteles sterilizate. Pai nu sta prea mult la frigider ... max. 2-3 ore ca e cerere mare . Si atunci il pun direct in bibe sau in recipientul in care storc, cu care e dotata pompa.

Eu ma gandeam insa pt. provizii de pus la congelator ... daca o sa fie laptic ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu stiu ca sunt la Avent niste recipiente ptr congelator

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Buna dimineata,

Adina, multumesc de intrebare, in sfarsit papam si noi mai bine de cand cu diversificarea, mancam fructe la 10, la pranz supa cu pireu de legume, dupa-masa cereale eventual cu niste fructe ramase de dimineata, seara lapte cu cereale, noaptea la 2 si dimineata la 6 lapte simplu. A pus si ea 170 gr saptamana trecuta de imi venea sa fac petrecere cu lautari de bucurie...
Andrei e foarte incantat de surioara si de-a dreptul prea grijuliu, imi face capul calendar cu microbii si grija ...
chiar ma gandeam la Iasminuta ta, banuiesc ca la varsta ei este un pic geloasa, dar in acelasi timp cred ca se uita la bebic cu mare drag, ca la o papusica de a ei, nu ?

Bianca e tare bine cum papa, bravo !

si eu am luat borcanase, problema care o am este ca nu ii mai pot baga branzica in ele ca nu ii place, cred ca mut branza in pireul de legume, poate trece neobservata.

BB tu cand i-ai dat prima data un nou tip de borcanas ai inceput treptat cu cateva lingurite ca sa vezi cum il tolereaza ? eu pana acum i-am dat piersica, mar cu piersica, dar ieri am luat pere si separat caise si ma gandesc ca poate trebuie mai cu grija, mai ales caisele, ca sunt mai alergene.

La multi ani sarbatoritilor/sarbatoritelor de azi si o zi frumoasa tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna dimineata!
Ank, felicitari mamico!!!! sa ai sarcina usoara si bebe sanatos!

La Multi Ani pt. sarbatoritii de astazi... sa cresteti mari!

Marti mergem la controlul de 5 luni si vom incepe si noi incet, incet diversificarea ca nu suntem prea bune prietene cu lapticul.. greu ne apropiem de 600ml/zi.

si o zi frumoasa!


Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Neata!!!

Uauuuu,ce-mi vad ochii????2 gravidute?????FELICITARI!!!!!!!!SA AVETI SARCINI USOARE SI BEBEI SANATOSI!!!!


Si eu am crezut ca sunt gravida,acum vreo 2 luni,cand am avut scurgeri maronii,si m-am gandit ca no...s-a prins ceva,desi nu prea avea cum,ca folosim prezervativul...dar mai sunt si exceptii...nu a fost sa fie,parca nici nu vroiam asa repede...

Paula vad ca tu ai scapat.

Cred ca nici nu sti ce sa faci ,sa te bucuri sau nu.Dar cred ca singura problema e ca te gandesti ca-ti va fi greu cu 2,si eu m-am gandit ca poate no sa ma pot ocupa calumea de Bea...

Petro si tu mami???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Wow, wow, wow!!! Doua gravidute? Dar care-i a doua? Ce-am pierdut?



Mergi la inceput