Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Adina, eu stiu doar de Ank. Victo zicea ca a scapat..

Petro, Anca si restul mamicilor care vreti bb2 ..spor la treaba! si eu vreau sa fac bb3 dar peste vreo 2 ani..daca mai vrea sotul.




Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

quote:
Originally posted by adinag

Wow, wow, wow!!! Doua gravidute? Dar care-i a doua? Ce-am pierdut?



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



uberbax nu,parca asa zicea...Sau asta a fost mai demult???Oare n-am inteles eu bine???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

quote:
Originally posted by adinag

Wow, wow, wow!!! Doua gravidute? Dar care-i a doua? Ce-am pierdut?



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



uberbax nu,parca asa zicea...Sau asta a fost mai demult???Oare n-am inteles eu bine???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii







eu nu stiu sa fi zis ca este ..
Cristina, te asteptam la apel sa ne lamuresti!!!!



Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

creemmultumim, chiar suntem mari, duminica am avut 9,160, si stam atat de bine in fundic dar mie frica si nu il pre alas. In rest il las singur in balansoar cu o jucarie si sta cuminte 1 ora -2 depind de jucarie. EU MA PLISCTISESC si ma duc la el, cand ma vede numai un zambet si rade cu hohote, saracutul
ancadragomannu stiu, vreau sa-ti spun ca sotul mue e un zapacit si un drac si eu sunt la fel si asa ca ma intreb cu-i ii seamana ca nou nu prea. Dar cred ca e un dar de la Dumnezeu pt noi.
Lala_Deu nu stiu programul vostru, dar stiu cum a scos mesele ca eu am tot urmarit sa vad cand ii e foame de fapt si doar atunci i-am dat laptic. Asa ca incearca si tu sa vezi cand se flamanzeste si atunci sa-i dai poate papa mai bine.
vali_delideas mai face unul dar parca vad ca nu se mai coace la fel
Noi ne-am grabit sa=l botezam ca se deochea repede dar si acum face la fel. Asa ca botezul e bine sa-l faci cand vreti voi.
ellis esti o draguta ! Stai linistita copii alimentati de la san se dezvolta mai incet, in special fetitele, dar nu e o problema. Nasii nostri au o fetita mai mare decat Cezar cu 1 saptamana jumatate si acum are doar 6 Kg dar eu sincer cand o i-au in brate as vrea sa aiba si al meu doar atat ca e greu rau de tot la 9 kg. Imi rupe spatele si abia acum incepe miscarea.

Bun si acum sa va spun ce facem nou Ne culcam la 20,30 - 21 si dormim pana dimineata la 7 - 8. Nu mi-a venit sa cred in primele zile dar acum m-am obisnuit.

In schimb avem probleme cu marul ras, adica s-a constipat de la el si nu mai scapam de aceasta constipatie nici cum. Facem caca des si tare si se chinuie saracutul de tot se face rosu. Am incercat sa-i dau suc de portocala dar tot asa face caca. Asta e, mai avem putin pana la pireul de legume si sper sa-si revina.


Sunt atat de mandra de mine ca am slabit de la cura pe care o tin. Asta e a 3 saptamana de cura si am deja 66 de kg. si am plecat de la 73, deci am dat jos 7 kg si vreau sa mai dau. Fac de 3 ori pe saptamana si miscare, adica Pilates ca sa dau uniform. Azi am incercat pantalonii mei de lucru si imi intra toti . Cand am ramas gravida aveam 68. Cred ca pana la sfarsitul curei ajung la 60 la in facultate Ma duc la agatat

Am pus ceva poze sper sa mearga.

Felicitari la gravidute pt curajul lor, eu nu as avea acum curaj pt inca unul.


Sanda si voinicul ei, Cezar Rares
[url=http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=0AatmLVy3Zt2Lkg]Poze Cezar[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:


mamici si aici:http://babypoint.ro/ au papica pt. bebelusi la preturi bune!



Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Salutare tuturor!
ANK 83,felicitari pt sarcina!!!Ma bucur mult pt tine,sa dea Dumnezeu sa fie toate bune si frumoase,sa vina un sanatos si asa cum va doriti!
Si mie mi-ai facut pofta,dar cum eu sunt cu cezariana si tati e mai mult plecat...lasam pe alta data...
ADINAG si BB,felicitari pt mugurasi,iar pt PUSSI,pt dintisorul Anei(daca am inteles bine...)
ELLIS,citeam int-un capitol mult anterior cevade calciu,ziceai ca o constipa pe gargaritza ta...Pt ca printzesa noastra s-a nascut destul de maricik,tre' sa-i suplimentam calciul,asa ca ii administram calciu nu-mai-stiu-cum(sub forma de praf) cand are scaun f moale,iar daca se intareste prea mult,ii dam calciu gluconic...Tu ai incercat cu Ca gluconic???Imicera scuze daca nu era vb despre tine...
Am tot zis ca intru mai des,dar e ca greu...eu nu prea ma descurc singurik...
Bebelina mea face crize de personalitate,vrea sa se ridice in funduletz si de multe ori ajungem sa ne certam...
La multi ani bebeilor care astazi mai adauga o lunitza !!!

Ana,mami de Daria-Elena,26.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Sorina7

Buna dimineata,

Adina, multumesc de intrebare, in sfarsit papam si noi mai bine de cand cu diversificarea, mancam fructe la 10, la pranz supa cu pireu de legume, dupa-masa cereale eventual cu niste fructe ramase de dimineata, seara lapte cu cereale, noaptea la 2 si dimineata la 6 lapte simplu. A pus si ea 170 gr saptamana trecuta de imi venea sa fac petrecere cu lautari de bucurie...
Andrei e foarte incantat de surioara si de-a dreptul prea grijuliu, imi face capul calendar cu microbii si grija ...
chiar ma gandeam la Iasminuta ta, banuiesc ca la varsta ei este un pic geloasa, dar in acelasi timp cred ca se uita la bebic cu mare drag, ca la o papusica de a ei, nu ?

Bianca e tare bine cum papa, bravo !

si eu am luat borcanase, problema care o am este ca nu ii mai pot baga branzica in ele ca nu ii place, cred ca mut branza in pireul de legume, poate trece neobservata.

BB tu cand i-ai dat prima data un nou tip de borcanas ai inceput treptat cu cateva lingurite ca sa vezi cum il tolereaza ? eu pana acum i-am dat piersica, mar cu piersica, dar ieri am luat pere si separat caise si ma gandesc ca poate trebuie mai cu grija, mai ales caisele, ca sunt mai alergene.

La multi ani sarbatoritilor/sarbatoritelor de azi si o zi frumoasa tuturor !

Mami de Andrei (27.10.1989) si de Andreea Ana Maria (29.11.2007)



Sorina, Jasmina a fost la inceput foarte geloasa, acum e ok. Sigur ca mai are momente, dar asa-i si firea ei, vrea sa fie mereu in centrul atentie... Insa este foarte grijulie si dragastoasa cu fratiorulei, dar din pacate nu se multumeste cu uitatul la el. Vrea sa-l schimbe, sa-l curete de kk, sa-l poarte de ici-colo - si ii mai dau voie, sa nu se supere, ca altfel zice: numai tufaci asta si aia, dr vreau si eu... ca si cum eu as avea de ales!
il intoarce, il suceste, il trage de maini si picioare, se mai intampla mici banale accidente (nimic grav, dar daca ar fi primul copil as fi stresata rau!)
Eu te-am intrebat ca e rar diferenta aa mare intre copii ca la tine, si cred ca relatia frate surioara ca fi cu totul altfel, va fi poate ca un al doile (treilea) parinte, insa mai conspirativ :-))

Ieri mi-a aruncat Jasmina bomba: ea mai vreaun BB! Pai i-am zis sa-si faca cand va fi mare... NUUUU! EA nu vrea sa fie mami, ca e multa treaba, ea vrea sa fie sora cea mare!
Tot incerc s-o conving ca nu-i deloc o idee buna, si ca eu vreau sa mai am candva timp si ptr mine respectiv vrem timp in doi. Cica o problem, cand se fac ei mari vom avea din nou timp ptr noi!!!

Mai, numai in grija si pe mana copiilor sa nu ajungi, ca vad ca nu-i de bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

quote:
Originally posted by sanduta
......
Sunt atat de mandra de mine ca am slabit de la cura pe care o tin. Asta e a 3 saptamana de cura si am deja 66 de kg. si am plecat de la 73, deci am dat jos 7 kg si vreau sa mai dau. Fac de 3 ori pe saptamana si miscare, adica Pilates ca sa dau uniform. Azi am incercat pantalonii mei de lucru si imi intra toti . Cand am ramas gravida aveam 68. Cred ca pana la sfarsitul curei ajung la 60 la in facultate Ma duc la agatat

Am pus ceva poze sper sa mearga.


Sanda si voinicul ei, Cezar Rares


FELICITARI pt. ambitie si pt. reusita.si eu am de dat jos 12kg..
unde sunt pozele?

Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

Am modificat acum si am pus si pozele dar nu mi-a reusit chiar asa cum am vrut eu

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nuuu,scuze,nu am citit eu bine.Cred ca Cristina vorbea de momentu cand a ramas graviduta,si eu am crezut ca acuma a ramas,ca m-am zapacit cand am vazut ca Ank e graviduta si deja cred ca citeam ca toate sunt...Si am vazut ca si Paula e suspecta....m-am incurcat...Cristina,scuze de confuzie.


Ooo,vad ca mai sunt mofturosi la laptic...nici noi nu papam mai mult de 600-700...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput