Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

BUNA DIMINEATA!

murim de cald, voi cum imbracati bebeii noaptea, ca la noi sunt 29-30 grade? eu o mai si invelesc cu un cearceaf, se trezeste mititica incinsa;la noi in bloc nu sunt repartitoare si in ritmul asta platim caldura si la vara.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

bianca..usurata,mama...tre s atermin studiile odata..sa intru in campul muncii...
eu ii pun in supa gulie, morcov, pastarnac, cartof, patrunjel.in curand voi baga si telina, da f putina.

olalalalla ellis!!!!!!!!!e infernal d e cald.se sufoca bebelina..eu am 20 de grade si ziua si noaptea. centrala am inchis-o.
si nu se pot regla caloriferele cumva?
nu aveti geam termopan? mai deschide noaptea geamul, in partea de sus, fetita sa nu fie chiar lg geam.eu asa aeriseam noaptea asta iarna, cd dormeam cu el in camera si se imbacsea aerul.eventual ii pui o caciulita f subtire cat tii geamul deschis.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!

desi,la mine nu prea este- m-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare, de mult timp nu am mai avut asa ceva!sper sa-mi treaca!
Astazi este o zi mai innorata, dar cica doar spre seara-noapte va ploua.Este insa f. cald deja, spre pranz se anunta 24 grade (cu ce ma mai imbrac sa-mi ascund grasimile ?)

Gina,imi pare bine de cunostinta.Cred ca semeni f. bine cu cineva pe nume Irina (colega de serviciu, o vad mai rar ca este la alt departament).Poate venim si noi in vara asta vreodata in gradina botanica, cred ca este superba acum (este ingrijita sau lasata in paragina?)

Gaby, asa este in mod ideal, diversificarea la 6 luni , cu alalptat exclusiv pana atunci.Daca nu mai alaptezi exclusiv (lapte mixt) sau chiar deloc, se poate incepe si mai devreme. La mine Stefania nu prea mai mananca laptic decat cu mare greutate,san sau formula.In 5 saptamani a luat 300 grame, cam putintel- desi arata bine (acum la aproape 5 luni jumatate are 7400 g, in timp ce la 4 luni avea 7100 g).

Alina,cumva este vorba de Casa Retro?
http://www.casaretro.com/
Si noi avem jucarii de lemn- trenulete,cuburi,puzzeluri; lui Sebastian ii plac cuburile, sa construiasca turnuri cu multe-multe etaje.El are deja o pasiune de vreo 2 ani jumatate (trenuletul Thomas&prietenii sai),dar sunt din locomotive electrice, din plastic sau ce-o fi ...; in ultimul timp mai mult din aceasta gama ii luam, ca stim ca se bucura extraordinar



Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

VICTO stiu ca e f cald, noi stam intr-o garsoniera si las geamul deschis noaptea la bucatarie si balcon, degeaba; nu am ce sa le fac caloriferelor; acum, cu usa deschisa de la camera in balcon sunt 27 de grade, nu mai putin; de caciulita nici nu se pune vorba ca e scandal mare.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

uite ceva puzzleuri de lemn:
http://www.casaretro.com/index.php/cPath/8_11


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata ... si o !!

bb - eu am folosit pampers de la chicco, da' nu mi-au placut deloc. Sunt grosi si gen nylon ... nu mi-au placut ... de iritat nu s-a iritat. Insa acum nu stiu daca or fi la fel si cei din Ro ... pt. ca de ex. aici pampers-ii normali nu au nici un fel de parfum, miros, iar in Ro am inteles ca da.
Eu folosesc doar pampers sau huggies ... dar am mai incercat si alte marci ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
La multe lunite ptr sarbatoritii zilei!!!!!!!!!!
Azi cred ca mergem so noi la babyexpo dar nu stiu exact ora,totul depinde de tati cand ajunge acasa ...
O zi buna fetele

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

crisstiana - da, sa zicem ca am trimis scrisoare iar la barza ... de fapt i-am dat de inteles, nu e nimic oficial . Ce-o fi sa fie !!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

bianca - multumesc frumos

gina (totulii) - tu in ce pastrezi laptele muls?

Ma gandesc ca voi incepe sa ii dau papica si atunci daca o sa mai fie laptic va trebui sa-l conserv ... in ce fel de recipiente? In afara de cele speciale pt. bb ... Stie cineva?

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

crisstiana - da, sa zicem ca am trimis scrisoare iar la barza ... de fapt i-am dat de inteles, nu e nimic oficial . Ce-o fi sa fie !!!

*************************
Petronela si Silvia




Noi am primit telegrama de la ea...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput