Fulguleti de nov-dec 06 (166)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

eu una am inceput sa studiez tare tot ce tine de sist de invatamant, incerc sa fiu cat mai pregatita pt anii urmatori, mi se pare ceva fff important. si aici includ si gradinita. o sa mai tot postez linkuri pe tema asta, pt cine are chef si timp.
http://www.maa.org/devlin/LockhartsLament.pdf
asta citesc acum, m-a prins destul de tare.



Daca aceasta vangheliada va rezulta, si va asigur ca va rezulta, v-am spus si de craciun, cand ne-am intalnit, va rezulta clar din aceasta vangheliada si din aceste intalniri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

donia, sper ca puneti niste antiderapante pe scarile de la casa noua, mi-a stat inima in loc cand am citit.. bine ca n-ati patit nimic! dragutul cristinel

bambo, tot vreau sa-ti zic de 100 ani, si tot uit..desi probabil ca stii deja... exista niste margini de protectie pt aragaz, inalte, care impiedica copiii sa traga una-alta de pe aragaz... sper ca nu te superi ca-ti spun, stiu ca esti f atenta, dar ma gandesc ca antonia e ca oana, cataratoare de felul ei, si o sa tot incerce... eu una ma gandesc sa cumpar, desi plita la noi e in mijlocul blatului, si blatul e la o inaltime considerabiala (100 cm, fata de mobila standard care e cam pe la 80 cm).. na, sper ca nu te superi de idee



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by madaluta

Tot il auzeam: tine ta taiaca..tine ta taiaca...a muuuu.aaaaa...si tot asa... Noroc k are voce si linia melodica m-a condus la marea descoperire: Cine sa traiasca, cine sa traiasca...la multi ani..!
Dar stit k ultima oara cand am mers la o aniversare si a auzit cantandu-se asta a fost pe 9 martie???Deci are memorie, nu gluma...

Madalina33
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )



super de tot!!!


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dia, daca cumperi linte, ia dintr-aia rosie (sper ca-mi aduc bine aminte)..stai sa vezi ce mai zic si fetele...Chiar sunt foarte curioasa ce spune prietena ta despre "problemutza" pe care o intampinam noi. Multumesc mult...te astept diseara atunci! ...anyway...azi am mers pe ignore si s-a cam bulversat ...cand a lovit, m-am ridicat fara sa zic sau sa mimez nimic, i-am intors spatele si l-am chemat sa intreprindem o alta activitate. Cand si DACA o va mai face cu copiii, va trebui totusi sa intervin!...Da, Dia, de aceea am expus problema noastra aici, intrucat sunt absolut sigura ca s-au mai confruntat mamicile cu asta si vroiam sa aflu solutii, iar daca inca nu, pe viitor sigur o vor face ...
Cat despre nu e voie + explicatii ca de ce nu e voie, din pacate, sunt intr-un fel constransa s-o fac aici, in this bloody house intrucat nu locuim singuri...de acord cu tine, nu ar trebui ingradita in niciun fel nevoia de cunoastere a copilului, mai ales ca Denis, la fel ca si Oana e un copil extrem de energic si curios...in fine, nu prea cred ca vreau sa intru in discutia asta, e mult prea personal ce mi se intampla aici, in uk, dar lucrurile nu sunt deloc cum as fi vrut eu sa fie , iar alegerile pe care le-am facut si le voi face in continuare, de asemenea sunt determinate de o serie de factori care nu tin de vointa mea deloc, deloc, deloc ca tot vorbea Dianocica de alegeri...Oricum, evident ca incerc sa fac absolut totul (in masura in care POT) sa-i fie bine lui Denis deocamdata...iar la trebuie cred ca ai punctat bine unele lucruri...chiar si cand trebuie sa faca ceva (dadeam eu ex cu spalatul pe maini sau pe dinti), modul de abordare e decisiv in reusita (atat la copii, cat si la adulti)...

Veste buna: ieri Denis a papat singur, cu lingurita!!!! ...si 90% din macare a ajuns fix unde trebuia ...am baiat mareeeee!!!!

Roxanica,
Teutz, minunata Alexia, adorabila de-a dreptul ...si Mitzuka ce grasa eee!!! ...pup


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Eri_ka, inc-o intrebare: in ce statiuni ati mai fost? Poti sa le dai niste note.. adic care ti-a placut cel mai mult? Si pensiunile/hotelurile le cautai pur si simplu pe net, sau ti le recomanda cineva? Faina treaba ca nu tb avans. Multa sanatate lui Ingrid.. si stai linistita, va revenii si pofta de mancare. Ma bucur c-a fost o.k. la spital.

Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)


Prin 2003 am inceput cu http://www.mallnitz.at/ si skiam pe ghetar http://www.skifidelity.at/ankogel-mallnitz/ si mai erau si alte partii in apropiere, dar nu-mi mai amintesc exact.
in 2005 am facut un popas si pe la Bad Gastein si Bad Hofgastein http://www.gastein.com/. A urmat Kaprun http://www.kaprun.at/ si Zell am see http://www.zellamsee.at iar in acest an trebuia sa fie Ischgl dar a fost Stubai.
N-as putea sa dau note iar noua ne place sa vedem cat mai multe locuri. Peste tot a fost bine si ne-a placut. Ne-am promis ca de la anul o sa stam cel pun 10 zile, caci anul acesta 3 zile nu prea a fost vreme buna si nu s-a prea putut skia.
Pensiunile le cautam pe net , trimiteam mail/sunam si totul a fost ok. Este foarte important sa-ti faci rezervare cu mult timp inainte, chiar din primavara asta ptr iarna viitoare.


Donia, Ingrid nu era o mancacioasa nici inainte sa fie bolnavioara, avea 10.800 kg. Acum nu mai are nici 10kg. Ii cad pantalonii de pe ea, la propriu. Pe deasupra e si in plina eruptie dentara si va dati seama ce fel sunt mesele si nu numai.
Am ras si eu la faza cu termometrul si Cristinel caci cat am fost in spital ii masuram temperatura des( facea febra si verificam sa nu urce mai mult de 39 ) si deja copila se obisnuise si lua singura termometrul si se chinuia sa faca ea operatiunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari!
desi, la ce discutii sunt aici, sunt sigura ca nu imi duce nimeni lipsa, vroiam sa va zic ca sunt aici, va citesc cu f mare interes, sunt de acord cu unele chestii si cu altele nu.....dar n-am timp....
va pup

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

bambo, tot vreau sa-ti zic de 100 ani, si tot uit..desi probabil ca stii deja... exista niste margini de protectie pt aragaz, inalte, care impiedica copiii sa traga una-alta de pe aragaz... sper ca nu te superi ca-ti spun, stiu ca esti f atenta, dar ma gandesc ca antonia e ca oana, cataratoare de felul ei, si o sa tot incerce... eu una ma gandesc sa cumpar, desi plita la noi e in mijlocul blatului, si blatul e la o inaltime considerabiala (100 cm, fata de mobila standard care e cam pe la 80 cm).. na, sper ca nu te superi de idee



Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez




nu nu ma supar,ma bucur ca te-ai gandit la noi ,uite ca nu m-am gandit la margini de protectie pt aragaz dar o sa caut e mai sigur asa,deocamdata nu mai folisom ochiurile din fata,cam are frica de aragaz si nu prea mai umbla la el dar cine stie


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by danita

revenit pe baricade ! nu suntem chiar refacuti dar ....... ne vom reface si vom lupta :))

trebuie trebuie trebuie .... cum zicea danutz .....la 18 ani imi venea sa plec cu bocceluta ! de ce nu am plecat ? pentru ca erau vremuri f urate cu lumina stinsa seara , cu cartele ....eu cu o problema majora de sanatate .... si dupa cum spunea cineva : "am ales sa stau aici " . uite ca si acum stau tot aici si au trecut chiar inca 18 ani de la varsta aia ... Nu poate pleca toata lumea in canada, asta e clar , da ? mai tre sa ramana cineva si sa stinga lumina ! ei uite, noi in 95 cand am primit aprobarea de canada ......am ales sa stingem lumina in romania :) . imi trecuse deja gandul de a fi departe de casa. nu imi pare rau nici o clipa si cand ii vad pe toti cei 4 bunici cum se bucura de fiecare pozna a lui P ....ma felicit ptr alegerea facuta .

donia : P cu ajutorul virozei s-a facut un rasfatat . azi am scos cu aspiratorul de dupa patul nostru cam asa : 4 suzi, 2 caciuli de-ale mele si una de-a lui, o crema, o pompa de nas, semne de circulatie, o sticla de ceai si au mai ramas o gramada de chestii care probabil cand ne facem bagajul ptr america le vom scoate de acolo ptr ca patul a fost montat locco . mai nou isi ia o jucarie care "trebuie" spalata si incepe : dudu dudu ( dusul) hau ...... Azi a spart pusculita :)) si a inceput sa numere banii din ea , era asa haios : una , doi, tei , papu, ciii ..... ( urmatoarele nu ii mai plac de vreo sapt incoace ) nooo , deceeeeeeeee .

pupici
D



Deci m-am uitat cu nedumerire de doua ori la nick, tot nu-mi venea sa cred! Da' ai scris, nu gluma!
Ce minunat e P, cred ca iti vine sa-l mananci cand incepe sa numere. E grozav cum vorbeste el atat de mult, sa ne mai spui!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Donia,Ruxandra,
multumesc de sfaturi,de maine vom incerca olita...va povestesc cum a fost
Ruxandra,
m-ai zapacit cu pozele alea...,doamneee,superbeeee,santeti o fam f reusitaaaaa,de pozele din state nu mai zic...,am savurat fiecare pozica in parte...,minunate
Dia,
anul viitor planuim aceeasi mutare ca si a voastra...,afara din C-ta...,la curte...,nu sant parcuri pe aproape...,gradinita exista dar daca nu ne place mergem in oras...De la pamant pana in C-ta sant 5 min de condus...,zilnic as putea sa merg in parc sau sa ducem copii la gradi...
imagineaza-ti ca ai fi stat in acelasi apt si gaseai o gradi la 10 min departare de casa...,oricum te urcai in masina si o duceai...,deci este cam acelasi lucru...,daca te muti la 5-6 km de Tm si te urci in masina s-o duci pe Oana la gradi in Tm...
Casa-i casa...,curte,aer curat,spatiu...cu siguranta mai multa munca...,dar merita,parerea mea...
la noi zona nu este super populata...,nu sant gaze...,dar cu toate astea ne dorim f mult sa facem schimbarea asta...
Dianocica,
ceva in rom nu ai?cu toata engleza mea,nu ma pot concentra sa citesc si sa inteleg tot...,mi se pare mult prea solicitant,dar zau ca mi-as dori sa aflu mai multe
Deea,
am admirat barbatelul,minunat,mi se pare ca-ti seamana leit
Teutz,
m-ai spart cu poza cu codite,noua de ce nu ne-o arati in parc asa aranjata?



Mamica stralucitoare
10+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by bamboletta

quote:
Originally posted by Dia1609

bambo, tot vreau sa-ti zic de 100 ani, si tot uit..desi probabil ca stii deja... exista niste margini de protectie pt aragaz, inalte, care impiedica copiii sa traga una-alta de pe aragaz... sper ca nu te superi ca-ti spun, stiu ca esti f atenta, dar ma gandesc ca antonia e ca oana, cataratoare de felul ei, si o sa tot incerce... eu una ma gandesc sa cumpar, desi plita la noi e in mijlocul blatului, si blatul e la o inaltime considerabiala (100 cm, fata de mobila standard care e cam pe la 80 cm).. na, sper ca nu te superi de idee







nu nu ma supar,ma bucur ca te-ai gandit la noi ,uite ca nu m-am gandit la margini de protectie pt aragaz dar o sa caut e mai sigur asa,deocamdata nu mai folisom ochiurile din fata,cam are frica de aragaz si nu prea mai umbla la el dar cine stie


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)




o sa-ti trimit diseara un link (dc uit adu-mi aminte te rog) ca sa vezi despre ce vb.. cred ca se gasesc si la ikea, dar nu bag mana in foc

Mergi la inceput