Fulguleti de nov-dec 06 (166)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

asiza, imi pare rau ca nu e cum v-ati asteptat.. o sa se rezolve treaba la un moment dat si o sa fie bine si pt voi... pt denis cu siguranta e bine, pt ca faceti voi sa fie totul ok ... cred ca e bine cu ignore deocamdata, uite si reactia lui, si eu as fi facut asa ... revin cu detalii mai pe seara, acum iesim afara, sper sa nu ne prinda ploaia, ca prea m-am laudat cu vremea minunata din Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dia, intrebai ce parere avem despre mutatul in afara orasului...du-teee, da' du-teeeee repede, repede ...nici nu se compara locuitul la casa cu cel de la bloc (am crescut la casa, deci stiu ce vorbesc)...cat despre distante...5/10 km e mizilic. Tu conduci, asa ca nu vad o piedica in asta. Asa cum spunea si Dandusa puteti merge in fiecare zi in parc in Timisoara, la gradi in Timisoara, la cumparaturi...mie distanta asta chiar nu mi se pare o problema, nu cred ca sunteti privati sau izolati de nimic! Si eu imi caut casa, da' nu la 3 km de Cluj, ci la 30 km de Cluj ...sau poate un apartament in afara Clujului de asemenea, in blocurile astea nou construite...da' sigur in Cluj NU...Pupici si acuma stii tu mai bine ce avantaje si dezavantaje implica asta, da' eu m-as duce ...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Dia, 5-6 km in afara orasului e mizilic, zau asa!
Stii ca eu faceam 3 km dus si 3 intors , pe jos,in fiecare zi de scoala, de la bunici? Fiindca locuiau intr-o casa superba la periferia orasului. Acolo e locul cel mai nimerit pt a creste un copil, in natura, sa miroasa florile, sa asculte ploaia si sa auda cum intra in pamant, sa plantati pomi impreuna si sa le culegeti fructele, sa se catere peste tot, sa aiba in jur caini si pisici si poate si alte oratanii, sa cultive rosii daca vrea si sa-si puna cortul vara unde vrea!
Nici nu mai sta pe ganduri...(ce nu as da eu sa gasesc teren la 5-6 km de Buc!!!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Teutz, vazut pozicile...nu-mi vine sa cred ce falcutze a pus Alexia! E clar ca nu ne-am mai vazut de muuulllttt!
Donia, pe de-o parte m-am amuzat pe de alta parte m-am ingrozit cu caderea ta pe scari. Ai grija, da?!!! Nu ne-ai mai povestit demult ce mai face Roxana pe la scoala! Musafirul a plecat?
Ruxandra, ti-am dus dorul, ce bine ca ai mai prins putina zapada! Si ce m-am distrat de noua dragoste a Conului!!!
Asiza, felicitari pentru papa cu lingurita...chiar ca ai baiat mare! Si eu as zice sa incerci metoda ignore, macar sa vezi daca-i buna la ceva! Apropo, cum sunt preturile la terenuri pe langa Cluj?
De Aelita mai stie cineva ceva?
Dianocica, eu una sunt extrem de interesata de ce gasesti tu despre sistemul de invatamant romanesc. (te-ai prins ca te exploatez, da? Tu cauti si io citesc...) Nu de alta dar eu una tare cred ca sistemul din Rom tare mai face experiente didactice pe copii de ani de zile...si pentru asta as emigra...sincer!
danita, numara P?!!! Wow...
Fug!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

in urma discutiilor de ieri am introdus un nou obiect de studiu: ne uitam cum traverseaza copiii cu parintii. azi era un baietel pe bicicleta care o astepta pe mama lui (cu vreo 10 pasi in spate) sa il ajuga din urma pt ca ajunsese la o straduta pe care trebuia sa o traverseze. pt ca era si o bicla implicata a fost extrem de receptiv, apoi am vazut si alti copii traversand de manuta...chiar a fost interesant pt el. de acum casc ochii la orice copil pe trecere


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Dianocica - imi place noua ta semnatura!

Dia - nu uita sa pui linkul cu aparatoarea pt aragaz. Si eu am vazut in catalog la Ikea, si nu era scumpa... dar cine ajunge la Ikea? Pasta aceea de dimineata a servit-o pe paine sau cu lingurita?

Madaluta - super tare Darius... m-a facut praf!

Dandusa - in ce parte a Constantei planuiti sa va mutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

multumesc fetelor care mi-au admirat puiul,un marept.voi,
acsma bucur ca sunteti sanatosi cu totii!
teutz e atat de scumpa piticuta cu 2 codite!
asiza bravo lui denis cel mare ca papa singur
dandusa nici nu stii cat ma bucur ca a zis cineva,in sf ca mai seamana si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianocica iti vine ca turnata noua semnatura deci, in urma discutiilor de aici, te-ai prins ca treaba cu traversatul e o chestie ce trebuie explicata.....
am citit tot, zau ca nu va mint, dar sunt atat de obosita.....ca nu am dispozitie sa raspund, plus ca nu stiu ce si cui ar trebui
a! ba da! dia folosim la greu cuptorul cu microunde, la fix vb la greu, la mobil "vorbeste" singur, dar sunt sigura ca va vorbi si la mobil. mi se pare tare greu sa ii explic lui dani ca eu am voie unele chestii si el nu....deci in aceeasi categorie va intra si tel mobil
donia am ras-plans la povestea ta, multumim lui DD ca sunteti bine amandoi. dulceturile

vroiam sa va intreb si eu ceva: este posibil, ca periodic, sa apare regrese in evolutia copiilor? adica dani sti a toate partile corpului, acum nu mai zice nimic. de ex. e normal? se mai intampla....pt ca nu l-am mai intrebat/discutat de mult? sau cum e?

va pupic pe seara asta, poate maine apus sa mai raspund si eu la fiecare in parte.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Buna seara dragele mele,

Intru scurt sa va mai dam vesti. Maine plecam in vacanta o saptamana in Tunisia la mare, am emotii de mor dar sper sa ne simtim bine. Vremea nu e chiar de mare, apa e rece, dar o sa stam toata ziua pe plaja, abia astept sa ajungem. Sper sa ne descurcam cu avionul, cu mancatul, cu jucatul si sa ne simtim bine.

Eu citesc, citesc, nu mi-am pus niciodata problema lui trebuie, va trimit pupici tuturor care scrieti, eu citesc si invat de la voi.

Noi suntem bine, sanatosi, Dragos cu ceva mucisori dar spre bine, doarme in sfarsit toata noaptea.

Eu sunt cam ocupata, m-am apucat de facut cateva contabilitati, dar sunt bine.

Va pup. Abia astept sa ma intorc ca sa citesc ce ati mai dezbatut.

Cu drag,

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Dia, eu stau la 5 km de cluj la casa. am curte mica 300 de metri dar pentru alex e perfect. fac 10 minute pana in parc, are jucarii multe in curte. stam cu orele afara.plus ca mereu avem musafiri ca la toti le place sa evadeze din bloc, la un gratar, un mic, o bere...e cea mai buna alegere.
Daca aveti doua masini e perfect. asta ca sa nu depindeti unul de altul. noi avem una mica (a a mea)si una mare cu care calatorim toti.
crede-ma ca nu vei regreta.
verisoara mea sta in giroc linga timisoara si se descurca perfect cu bebe. merge zilnic in parc...deci se poate...

va pup

Mergi la inceput