Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

I-a scazut febra la 36.7. O sa ma trezesc in fiecare ora sa-i iau temperatura. Gatta, daca persista febra si maine, ne ducem la doctor. Am vazut pozele de la intalnirea voastra...foarte frumosi bebelacii, iar voi aratati superb!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

a ramas 12 sau 13 ora de intalnire? ...au dreptate fetele cu traficul in Bucuresti. eu nu pot sta decat pana la 16 deci daca se fixeaza ora 15 trec doar sa va vad scurt.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Ereena

deci, sa ne numaram . reply with quote la mesajul meu si treceti-va pe lista
ZUZE pt intalnire
1- Ereena
2- Ellenuta
3- AngeliquedeS
4- Alina023
5 - Nemary
6- Gatta

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE








Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Mey,ce-as vrea si eu pe lista aia....Dar ce sa fac daca n-am husbandu'acasa...Ca singura cu bebe in masina nu-mi pot imagina cum ar fi...apropo de discutia de astazi.

Dar o sa-mi povesteasca Angi tot,nu-i asa?Sau Pupi....

Sa va spun:am avut fericita ocazie sa-i cunosc pe Pupi si pe domnul inginer Serban inaintea voastra...Fiimiu',Suricatul a fost gazda; a stat treaz tot timpul intrevederii si si-a admirat prietenii.
Inginerul ,precoc si istet,frumos de pica,cu gene matasoase incredibile ,cu zambetul irezistibil si care parca ascunde secretul unei vieti fericite; alaturi , sexy mama care parca nici n-a fost niciodata gravida....si atat de sigura pe ea ca ma dezarma.
Cert e ca va fi un crai care i va face viata greaaaaa lu' mama...

Pupi...,ei bine m-am indragostit din nou!

Are niste ochisori de un albastru infinit,vii atat de vii ca vorbeste cu ei-nu ca ingineru n-ar vorbi....dar e atat de languros in privire ca interlocutorul uita ideea instant-e dulce si delicat , povesteste mereu ,cu mainile pe care le imprieteneste,le admira ,le cauta,cu gurita toata o capsuna.Posibil orator mare ,dirijor-degete lungi expresive care spun o mie de vorbe,sau traducator ca asta facea mami in noaptea cand el se pregatea sa vina pe lume...Mami,dulce cum o stiti si la fel de vie ca puiul.
Abia astept sa ne mai vedem mai organizat asa ca acum a fost super instant....
Cateva poze cu cei trei crai pe mailul comun;o sa mai pun si eu.

Miki,sanatate Saarei!

Miri,iei carnetu'asculta-ma pe mine!Spor si sanatate!

Stancutza,I'M IN LOVE....e superba poza cu Frumusica-spune-i sotului sa se lase de meserie-ce face in prezent -si sa-i faca concurenta sotului Cretzei!
Felictari pt. crestinare!

Mitsule-ramasesem datoare cu un raspuns:nu ,nu avem un open marriage-numai bolnavii de englezi mai practica-dar daca am avea ai fi prima pe lista!Vorba lui Doc ,daca ma inseala macar sa fie mai faina ca mine,nu?
Pe Conrad,actor il faci!E frumos si expresiv de numa!Si nu-ti zic ca esti bolnava ca nu vezi asta ca si eu eram la fel la primul...deci secretul e sa mai faci unul

FETELE CARE AU PROBLEME CU LAPTICUL: A APARUT UN NOU PRODUS-sau cel putin pt. mine- SE NUMESTE GALAFORT,E DIN INDIA,COSTA 30 RON,ARE 75 DE CAPSULE ,NATURIST,MAI RENTABIL DECAT GALACTOGILUL,RAMANE SA-I TESTEZ EFECTUL.
DE IERI AM INCEPUT SA IAU SA VEDEM CE IESE...Oricum are mai multe plante in compozitie ,toate cu efecte multiple pt. mama si bebe mai mlte decat galactogilul si nutrinatalul.

Roli25,am vazut niste poze delicioase;iar tu esti o finuta,f. feminina si calda.

CEska,Honey am gasit dallmayr in Constanta;voi de care beti cu cofeina sau fara?Ca aveau si fara...am luat cu...sunt la fel de bune ambele?

Virgo,nu-ti mai fa copilul superb pork ca ma supar .L-ai mai facut o data capra cand era in burta dar te-am iertat!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan ( 6 saptamani)
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

VEN, imi ghicesti si mie viitorul? Am vazut pozele si pot sa spun ca Mathis este baiatul tau, iar Markus al lui tati! Sunt niste frumosi! Iar tu arati demential!! Va

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Gratiela, multumesc de urare. Am vazut pozele voastre, Tudor are o privire foarte inteleapta imi place mult de el ,iar de Ozana pot sa-ti spun ca asa o vad eu pe Ileana Cosanzeana. Eu in continuare va citesc in fiecare zi dar nu apuc sa scriu. Am reinceput sa lucrez de la doua saptamani de la nastere, am o colaborare de acasa, 4 ore dimineata. Copilul meu cel mic e foarte cuminte si vine si mama in fiecare dimineata si ma ajuta cu curatenia. Am facut doua luni, am facut vaccinul de la stat si bebe Matei a fost doar un pic mai somnoros si mai apatic a doua zi, in rest totul ok. Am pus pe locul intepaturii comprese cu apa rece si felii de cartof.
Ma bucur ca va intalniti, as veni si eu (am mai fost la intalniri cu fetele de pe forum cand erau fetele mici si e foarte fain) dar nu am cum, pentru ca e prea mare trambalarea, noi nu avem decat o masina cu care se duce sotul la servici + ca lucrez + ca am si fetele la gradi si trebuie sa le iau la 1, complicat...
Poate sambata sa vin cu sotul, daca se mai anunta vreo zuza ne vedem prin BE.
Am mai pus si eu cateva poze cu Matei si cu fetele Maria si Ioana (Ioana e cea creata).

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana 6 ani pe 1 februarie
Matei nascut pe 4 februarie
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Adina, multumim!

A, bine ca mi-am adus aminte...am vazut si eu pozele voastre , Roli, SUnteti niste frumosi! Va

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

[quote]Originally posted by gabrittza

[quote]Originally posted by alina023


[quote]Originally posted by Ereena

deci, sa ne numaram . reply with quote la mesajul meu si treceti-va pe lista
ZUZE pt intalnire
1- Ereena
2- Ellenuta
3- AngeliquedeS
4- Alina023
5 - Nemary
6- Stancutza
7- Gatta
8- Irinuka
9- Laura D
10-Gabrittza
11- Gratiela
12- [size=4]Alinaatudor


mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



M-am bagat si eu in lista...


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by CameliaH

Gratiela, multumesc de urare. Am vazut pozele voastre, Tudor are o privire foarte inteleapta imi place mult de el ,iar de Ozana pot sa-ti spun ca asa o vad eu pe Ileana Cosanzeana. Eu in continuare va citesc in fiecare zi dar nu apuc sa scriu. Am reinceput sa lucrez de la doua saptamani de la nastere, am o colaborare de acasa, 4 ore dimineata. Copilul meu cel mic e foarte cuminte si vine si mama in fiecare dimineata si ma ajuta cu curatenia. Am facut doua luni, am facut vaccinul de la stat si bebe Matei a fost doar un pic mai somnoros si mai apatic a doua zi, in rest totul ok. Am pus pe locul intepaturii comprese cu apa rece si felii de cartof.
Ma bucur ca va intalniti, as veni si eu (am mai fost la intalniri cu fetele de pe forum cand erau fetele mici si e foarte fain) dar nu am cum, pentru ca e prea mare trambalarea, noi nu avem decat o masina cu care se duce sotul la servici + ca lucrez + ca am si fetele la gradi si trebuie sa le iau la 1, complicat...
Poate sambata sa vin cu sotul, daca se mai anunta vreo zuza ne vedem prin BE.
Am mai pus si eu cateva poze cu Matei si cu fetele Maria si Ioana (Ioana e cea creata).

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana 6 ani pe 1 februarie
Matei nascut pe 4 februarie
Toate bune!



Camelia , am vazut pozele...ai o familie superba cu 3 copii frumosi foc. Fetitele , sa inteleg ca sunt gemene , insa n-ai zice...nu prea seamana . Foarte interesant. Bravo tie ca te potzi imparti intre 3 copii + lucrul acasa.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor eu vineri sunt la BE dar vin cu o prietena cu bebelusii si nu pot trece decat sa va salut dar sa imi spuneti ora sa fiu prin zona.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput