Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Fetelo, SAARA A RACIT!! Imi vine sa urlu!! Are febra, 38,2, e mucioasa, tuseste...offf...nu mai pot.I-am pus un panadol, i-am aspirat nasul, i-am dat sa mance des....acum incearca sa doarma, dar tot maraita e. Sper sa treaca repede..ca deja sunt super stresata.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Miki, imi pare rau ca a racit bebe Saara... Are 38.2 in poponeata? Daca da, se scad 0.5 grade si inseamna ca nu este decat o stare usor febrila. Este foarte posibil sa fie un rosu in gat. Curata-i bine si des nasucul si continua cu panadolul pana mergi la medic. Si mergi la medic ca sa fii sigura ca ii aplici tratamentul de care are nevoie.

Pupici multi si multa sanatate!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



offf miki imi pare rau ca saara a racit. da-i panadol dar maine trebuie sa mergi neaparat la dr sa-ti spuna exact ce e.

fetele si insanatosire grabnicaa

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

UFF...a adormit! TEmperatura i-am luat-o la subrat. Am sunat azi la doctor si ne-a spus sa-i dam panadol, si s-o hidratam..a zis sa-i dam si apa. Nu cred c-o sa pot dormi noaptea asta!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miki ar fi bine sa ii iei temperatura cam o data pe ora sa nu cumva sa creasca.

Doamne ajuta sa fie totul bine si sa se faca bine saara repede!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Ellenuta. ii iau temperatura si mai des..ca sunt stresata de asta. Multumesc pentr sfaturi!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salutare !
Daca voi vreti ca intalnirea sa fie la ora 13 , atunci 13 sa fie. Mie una mi-ar fi convenit un pic mai tarziu , dar ma supun majoritatii . Ellenuta , ai cumva vreun nr. de tel de la Daimon ca sa facem o rezervare ?
Miky , tare rau imi pare ca Saara e bolnavioara . Nu sta , du-te la doctor si ,in noaptea asta , urmareste-o atent sa nu faca febra mare. Daca , in cazul nefericit ca-i urca febra , pune-i sosetele umede in picioare si compresa uda pe frunte si un supozitor cu algocalmin sau cu paracetamol in fundulet. Sper totusi ca nu va fi cazul...oricum , eu zic ca maine sa mergeti la doctor.Pup fetele sa se faca bine repede

Azi a fost o zi superba , nu-mi venea sa cred ce cald poate fi. Am stat mai toata ziua in parc ...m-am intalnit cu Nemary si cu Miky Mamica si inca o fata si am stat toate patru cu bebeii , de nu ne mai venea sa plecam acasa. Am facut si poze...uitati AICI

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



da, am un nr de telef. 0727 427 852. acum trebuie sa vedem cate suntem ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

deci, sa ne numaram . reply with quote la mesajul meu si treceti-va pe lista
ZUZE pt intalnire
1- Ereena
2- Ellenuta
3- AngeliquedeS
4- Alina023
5 - Nemary

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Hello zuzici.
Stiu, e deja seara la voi..probabil v-ati bagat deja in patucuri.

Noi suntem relativ bine... ma ingrijoreaza Andrew ca de vreo 2 zile imi tuseste asa... now and then...Nu are febra si sper sa nici nu faca.
In rest, papa cu sarg, ba mi-a facut rana la sanul stang...caci ma doare sfarcul rau..si de cate ori tebuie sa il pun la el, trag adanc aer in piept si-mi tin rasuflarea, caci doare al naibii.

Sa va povestesc ce a facut domnisorul meu acum vreo doua zile....
Eram la calculator (as usual) si vorbeam cu sora-mea pe messenger. Bebe la san, cu capul pe perna de alaptat,tragea de zor din el (san).Eu, atenta la ce vorbeam cu sora-mea, simteam doar senzatia de supt... asa ca, nu mi-am dat seama cand Andrew al meu a scapat sanul din gurita. Dar nici el nu a zis nimic. Si numai ce, la un moment dat, simt ca mor de durere!!! Pur si simplu... mi s-a oprit respiratia, mai fetelor!!!Cand ma uit, bebele meu se uita la mine cu niste ochisori mari... si ciupea de sfarc cu toata puterea lui!!! Cum a apucat el sfarculhabar nu am, cu doua degetele... dar Doamne, ce mai strangea de el....
Normal, m-a busit rasul si mi-a fost o lectie, ca altadata sa fiu atenta la el...

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput