Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (123)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

'Neata si de la noi. Slaba miscare zilele astea pe aici.

LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei, Ochi-migdalati Erika, Par-Pana-corbului Andrei, Ochi-mari David si George Ionut! Sa cresteti mari si fericiti! LA MULTI ANI, Annisia, sa fii sanatoasa, ca sa te poti bucura de micul Y!

Roxana, eu cred ca vei merge in Lisabona, ca nu vor ei (compania aeriana) sa piarda bani. Daca nu o anuleaza din timp, sunt buni de platit despagubiri si nu cred ca se risca la asa ceva. Asa ca incepe sa impachetezi! Si apropo de creme, si Tudor are piele mai uscata si iritatie la gat de la bale, lapte regurgitat etc. Si eu il dau seara cu lotiune de corp cu galbenele de la Weleda. Si hubby-ul meu zice sa nu-l mai dau ca atunci pielea lui e hidratata artificial si creierul da semna celulelor sa nu mai produca nimic ca sa hidrateze piele ca e hidratata, conditii in care devine dependent de crema. Iar daca l-as lasa, s-ar regla celulele pielii si s-ar hidrata singure. Asta e teoria lui si are un punct bun. Dar pe mine ma tot innebunesc asistentele la control ca are piele uscata, dar nu imi dau nimic. Tot ce-mi spun e "Put lotion in the bathing water".

Papanash, teza e pe terminate, vreo 2 zile de munca si gata (2 zile, adica in zilele astea cate 10 minute, 30, cat prind liber cand doarme musiu Iepurila!) Mersi mult de incurajare.

Ieri a fost marea zi a inceperii diversificarii. A papat cateva varfuri de lingurita de piure de morcov (doar morcov pasat). A fost un spectacol pe cinste, am ras cu taica-su...avem si filmulet, dar e cam mare. Cert e ca a inghitit ceva ca acum 10 minute l-am schimbat de primul kk pe ziua de azi si avea si morcovel prin el. Continuam azi cu morcovul, fug sa-l pregatesc.
Va tzuc!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dmineata,

La multi ani! sa fi sanatoasa, fericita si sa te bucuri de minunatul Yanis.

Anisia

Asa ca fetele azi chiar bem, am iertat-o saptamana trecuta ca a fost o mica greseala, dar azi ne chefuim, B e cu ssssssamitu lui peste, asa ca e numai bine, avea si cardurile pe mana, de ce NU?????????.
........ glumeam...........

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

sarbatoritilor zilei

sa cresteti mari, sanatosi si norocosi.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Yaia, cred ca are dreptate al tau, nu ma gandisem la asta dar mi se pare foarte logic. Eu in baie ii pun ulei de baie sau un emolient special, pentru ca oricum la noi acasa apa este foarte dura (nici acum nu am montat dedurizatorul ala) si pana si eu ma irit uneori. Insa pe mine ma innebuneste doctorita sa ii dau cu crema de corp, si inca destul de des, iar aceea mi se pare inutila.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Buna dimineata.
Eu sunt fan Napolact, si am vrut sa-i dau lui Cris iaurt Napolact, insa nu scrie pe cutie ce contine. Voi ati dat? Am incercat sa sun la telefonul consumatorului insa nu se poate prinde!


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vad ca de la o vreme e atre liniste pe aici, ori v-a speriat sssamituuu si ati fugit?????????

Betty ce face Mario????

Luy esti o dulce ca deobicei cu urarile ....

Teroarea mea, a inceput sa se trezeasca iar noaptea, nu chiar asa desc dar la 2 max 3 ore se trezeste. Aseara l-am pus in patut si dupa 30min a inceput sa urle, deci a dormit cu mine. Se pare ca am scapat de amigdalita, tb sa ajung cu el la dr, dar azi nu merg, ca are nu siu ce treaba dr., a ramas ca vb la tel.
Am uitat sa va spun cum merge Cristi, in nici un caz in fata, ridica popoul care\ e cam greu si se impinge in spate, sau trage cate un picior sub el si merge in lateral, imi zicea mama ca eu nu am mers de-a busiea.
Ma deprima vremea asta, speram sa mai ies si eu din casa cu Cristi.........e ziua finutei mele, face 4 ani, trebuie sa ajung sa-i cumpar cadou si nu prea stiu ce: de imbracat e cam greu, de cate ori i-am luat de imbracat nu a purtat, macar ca i-am luat numai lucrusosre frumoase si fitoase, deh fiecare cu gustul lui....deci nu mai iau, jucariile nu o incanta......zau nu stiu ce??????????

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
ieri n-a mers netul, abia acum ne-a dat drumul...asa ca am ceva de recuperat.
urez si eu la multe luni sarbatoritilor de azi si la multi ani, sanatate si viata lunga si prospera anisiei!
eliza iar a inceput sa tuseasca, asa ca am inceput iar tratamentul cu aerosoli, s-o luam din pripa.of, vreau sa vina vara!
in rest, nimik nou pe frontul de nord(al capitalei)
azi incerc si eu sa-i dau mocovel fiert.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata si de la noi!

Multumim tuturor pentru urarile de ieri. Luy, mesajul tau a fost adorabil, broscuta afost tare incantata.

Noi am fost sambata la Kidex, Antonia a fost tare incantat, se uita peste tot dupa copii. I-am cumparat un carut sport,adidasi,pantalonasi si bluzite de vara,si si-a cumparat si tati o sapca. Mi-a placut ca nu era asa de aglomerat, mai aerisit ca la Babyexpo, dar oferta destul de mica.Ieri am fost la Cora, sa facem aprovizionarea, si i-am mai cumparat de la Okaidi niste balerini superbi.

Annisia la multi ani!Sa fii sanatoasa, fericita, sa ai parte numai de impliniri!


La multi ani si sarbatoritilor zilei:
frumusetea cu ochi migdalati Erika
sarmantul Andrei Serban
papanasul cu ochi albastri David
si papansul mezin al grupei noastre George Ionut

Cecilia, pai pentru fetite mai merge: o cutiuta draguta cu multe multe accesorii de par -bentite,clame, elastice,baticute saucarti cu povesti, carti de colorat.Papusi ceva nu ii plac?



Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatzaaaa!

mogaldetei cu ochi migdalati Erika
voinicelului Andrei Serban
papanasul cu ochi albastri David
George Ionut


Annisia

Ce urat e afara, vroiam sa ies putin, dar cred ca azi aerisesc bine si atat. O sa imi manance urechile Stefan...

Mandarinutza, ce carut ai luat? Detaliaza putin, te rog, si eu caut. Am vazut un Inglesina Trip care mi s-a parut ok - usor, se pliaza f bine, se lasa pana la orizontala, dar e cam scumput.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Yaia, cred ca are dreptate al tau, nu ma gandisem la asta dar mi se pare foarte logic. Eu in baie ii pun ulei de baie sau un emolient special, pentru ca oricum la noi acasa apa este foarte dura (nici acum nu am montat dedurizatorul ala) si pana si eu ma irit uneori. Insa pe mine ma innebuneste doctorita sa ii dau cu crema de corp, si inca destul de des, iar aceea mi se pare inutila.



Eu ii fac baie in cada mare, si as face risipa . Insa o data cam la 3 zile, dupa baie, ii fac masaj cu ulei de migdale (de la farmacie) sau de ulei de masline virgin.
Apropos de uleiul de masline in mancarea la cuptor: pe-aici se recomanda sa se foloseasca pt copii uleiul de rapita cand pregatesti ceva la cuptor (ca n-are gust/miros). Eu insa n-am incredere in el, asa ca am folosit ulei de floarea soarelui. Uleiul de masline stiam ca nu se trateaza termic, pentru ca isi distruge vitaminele si are si miros/gust puternic, de-aia poate bebelul sa iti refuze toata mancarea.

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput