Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Deci domnul Titi doarme cam 9 ore /noapte si cam 2-2.30 la pranz. e clar ca asta este necesarul lui de somn, as dori sa imi spuneti cum sa fac sa inteleaga notiunea de week-end si ca atunci lenevim in pat si nu rasturnam legoul in mijlocul casei la 7.30 si nici nu dam cu manerul de la tricicleta in cap celui care doreste sa stea linistit in pat.cam asta as dori, dar cred ca nu se poate...solutia este sa caut vitamine sau energizante sa nu adorm langa el pe jos ca v-am spus ca are modalitati de trezire extrem de eficiente si dureroase in acelasi timp.
Gandacel eu nu am vorbit niciodata cu sora mea despre modul in care am perceput fiecare afectiunea parintilor. Insa am senzatia ca si ea a simtit lipsa tatei. Eu tind sa cred ca mama si tata si-au impartit in mod inconstient manifestarea afectiunii in functie de reactile celuilalt. Adica au incercat in mod inconstient sa creeze un echilibru intre noi, dar pe sistemul una cu tata una cu mama nu amandoua si cu mama si cu tata. Oricum cred ca nici ei nu si-au dat seama de asta. Eu ma tot gandesc acum la asta si imi tot intorc copilaria pe toate partile, desi nu par eu asa de analitica la prima vedere, nu pentru mine, ca eu sunt foarte impacata cu trecutul, ci pentru ca am senzatia ca copilul meu este unul foarte sensibil si nu as vrea sa repet niste greseli, nu de alta dar fac eu si greseli noi, inventate si patentate de mine si chiar nu mai am nevoie si de cele deja inventate de parintii mei.
Mihaela
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

helou, lume!
am venit de la tara pe motiv de nato, plec inapoi in we.
imi pare rau sa aud de bolnaviori si probleme, mie mi-e cam rusine ca n-am asa ceva... ma cam simt in plus... bine, copii crizati de cand stam la bloc, da'-i fac "tarani" din nou si se rezolva. a... si lecedeu' al nou zgariat ca si-a facut fi-mio pista de avioane pe el.
da' pb de sanatate nu avem., si nici sfaturi de dat...
anda, am strans "bocceluta", sunt gata sa o predau. da un semn! (sper ca esti bine, vad ca n-ai mai intrat de mult!)
roxi, poate ne vedem saptamana asta!

nu mai retin cine a intrebat de oftalmolog - eu stiu o dr care lucreaza si la Oftapro - Mihaela Dragomir - , dar noi am fost la ea la o policlinica in spatele Sp. Jud. Ilfov (nu am retinut cum se numea policlinica), unde am stat, ce-i drept, la coada vo 2 ore, dar atat. daca vrei nr ei de tel, scrie-mi pe pm. am impresia ca se fac programari, dar nu dureaza cu lunile, ca dincolo.

lavi, imi pare rau de mana ta, de la tastatura ti se trage! du-te la un control!

dordia, ce putin mai ai! bafta multa!

feli, acum am citit ca ai margeluit si tu! scump hobby (trag acum concluzia!) cu guta n-am lucrat pana acum, prefer sarma plastifiata. bine, nici nu fac modele extrem de complicate, margeluiesc ca sa ma relaxez...
poze cu margelele mele

mada, frumoasa casa... mor dupa caramizile alea de sticla. parchet de bambus am si eu in camera de la tara, tare mult imi place!

si,nu in ultimul rand, poze noi cu noi

mihaeluto da,cand devin bunici sufera o transformare.

hai ca va las, ca v-am impuiat capul... si mai aveam de spus, da' nu mai stiu ce, nu mai stiu cui... ma duc sa-mi fac cafea, sa-mi reactivez neuronul...




c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Corapino adica lumea fuge din calea summit-ului numai tu vi in Bucuresti? Ti s-a facut dor de o manifestatie ceva? Apropo cine nu mai lucreaza zilele astea si are chef de iesit prin parc, departe de zona VIP va coafeaza? Desigur si aca vremea ne permite.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Corapino, m-ai lasat masca cu creatiile tale! Suuuper! Imi plac toate, eu sunt topita dupa margelutele acelea multicolore "spring" !
Cat despre piticlonti, sunt tare frumusei! Le prieste aerul de tara! Andrei seamana din ce in ce mai mult cu tati si Anais din ce in ce mai mult cu Andrei!!

Aprpos' de margele si alte accesorii - o colega a sora-mii se ocupa cu ceva asemanator - www.unikat-art.cabanova.ro/page3.html" target="_blank"> link aici. Am si eu inele si sunt de efect! Tipa a incercat sa se bage pe DC dar nu i-a iesit, nu stiu exact de ce!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Gata am spalat putina si ma car acasa la copil, catel purcel si ce oi mai gasi. de maine intru de la domiciliu, locul unde voi fi arestata pana dua summit. va urez o dupa-amiaza placuta.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

he, cami, io nu-s asa de tehnica, nu m-am bagat inca la sarme, si nici la inele, pentru ca mi se par prea migaloase pentru orele inaintate la care le fac eu . sunt foarte frumoase!
mihaeluto, casa mea de la tara era la ciolpani si pentru ca hazbandu' lucreaza in zona muncitoreasca pipera via otopeni nu voiam sa-si dea duhu' pe traseu. daca e frumos, ies si eu afaracu pruncimea! da' frumos, nu ciorba cazuta din ceruri ca azi.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

BUna coletcie!!!

Da mai fetelor...mai am putin....ca si Roxialexia mai am cam 3-4 saptamani. Maine merg la dr. la control si sa speram ca totul va fi ok.

Madau...superb apartamentul...a iesit minunat...sa-l stapaniti sanatosi si mai ales fericiti. Sper din tot sufletul sa va rezolvati problemele si sa va bucurati de un ap. asa frumos.

Lavi ..imi pare rau dar chiar nu am habar de problema amortirii...dar...iti doresc sanatate si doar te pot sfatui sa mergi la dr.

Am vizionat poze, foarte frumoase toate!

Va poop si sanatate multa bolnaviorilor colectiei!



Diana 35+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

chiar buna e colectia!
na ca a murit si Sabin Balasa.nu mai deschid tv .

Corapino mai ce a crescut Anais! e aproape cat Andrei. si ce mult seamana cu tati.
Dordia esti bine, fii optimista, mai ai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Che in faza meditativ-filozofica (aranjand piesele intrun puzzle):
- Tati, tu nu ai tzitzi ca mami!
- Nu? - se sesizeaza taica-sau
- Nu! Buni are tzitzi ca mami!
- Pai si io ce am?, vrea sta stie tati...
- Tu esti asa, ca mine! il lamureste Che, ca-ntre barbati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by tania-z

Che in faza meditativ-filozofica (aranjand piesele intrun puzzle):
- Tati, tu nu ai tzitzi ca mami!
- Nu? - se sesizeaza taica-sau
- Nu! Buni are tzitzi ca mami!
- Pai si io ce am?, vrea sta stie tati...
- Tu esti asa, ca mine! il lamureste Che, ca-ntre barbati

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

www.pensiuneafortuna.ro" target="_blank">Cazare in Sibiu



Suuuper tare! Bravooo Che!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput