Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

In ton cu Che, Maria mea asta seara la dus:
"uite, am tzitzi mici. Mami are tzitzi mari. tati are tzitzi mici"

Stefanel la program de suc de mere. Cum are obiceiul sa bage tot ce prinde in gura, dupa o lingurita de suc isi baga bavetica in gura. Maria: "se sterge singur, e baiat mare!"

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetelor...

Am venit de la control, totul e ok, bb e bine si sta sus in pod. Cerclajul e perfect iar pe 17 Aprilie nasc. Se pare ca nu ma las mai mult din cauza de Pasti, ea pleaca pe 25, iar cu o ceza la activ si cerclaj...nu se risca sa ma apuce ceva intre timp.
Deci...mai am ami putin decat ma asteptam...si sunt asa bucuroasa.... Abia astept sa vina bb.

Miri te
Tania, Ioana....supertari bbii!!!

Va poop si intru mai tz dupa ce culc Stefanul (pe la 14.30) care acuma danseaza si canta de zor "Cutiuta muzicala".



Diana 35+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

faza super de dimineata
se trezeste andrei, se duce la ana in camera, bineinteles ca o trezeste si pe ea, vine la mine si imi da raportul:
"mami, (s-)a tizit un pui mic"

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Dordia ma bucur ca sinteti bine si ca o sa fii mamica 2 mai rpd decit te asteptai.
Corap ai mai o gramada de aptitudini.Iti lipsete ceva ca sa fii femeia ideala???
Miha isi mai bate joc de tine masina?

Apropo de parinti/bunici ca vad ca s-a deschis subiectul...si au am mari neajunsuri in relatia cu ai mei.Bunicii m-au crescut pina la 3 ani,la Buzau.Acasa intoarsa am avut mereu impresia ca parintii nu ma iubesc.Tata a fost cadru militar si-si aplica meseria si acasa, mai mult asupra meaM-a batut de m-a zapacit.Pentru firimituri pe masa,pentru muzica data mai tare , pt un o facut mai oval decit normal,pentru uniforma nearanata de umeras, pt prietenul ce-l aveam,pentru prietena ce evident era "curva" pentru absolut orice.Am mincat batai ,in liceu de ex, in asa hal ca scuipam singe in chiuveta si el tot dadea cu pumnii.In alt episod am lesinat si cind m-am trezit se chinuia sa dea tel la salvare...ultima cafteala a fost la 23 de ani,cind am si plecat de-acasa.Atunci am dat si eu,n-am mai rabdat.Ma rugam doar "Doamne nu ma lasa sa ies din camera,ca de-ajung in bucatarie iau cutitul si-l omor"...Si m-am mutat.Am inchiriat un apartament si m-am mutat cu o colega de serviciu...Uff mi se intoarce stomacul pe dos gindindu-ma la cite am tras.Mama nu putea interveni ca domnu isi alegea momentele cind ea nu era acasa.M-a desfigurat odata.Am fost umflata si tumefiata si vinata pe toata ata.N-am putut iasi din casa 2 sapt.Asta p ca primisem o scrisoare de la o prietena pe care el n-o agrea.Si acum imi lisesc atit de tare mingiierile si vorbele bune.Si vai cit imi doream sa ma tina si pe mina mama in brate sa ma pupe pe frunte,sa ma stringa in brate...Acum relatia noastra e buna ca-i la distanta.Ne vedem o data pe sapt.Sint morti dupa T. Tata nici acu nu accepta ca a gresit.Zice ca la fel m-ar bate de-am lua-o de la inceput.Dar cind il mai ating pe T, ma cearta.Ce rau imi pare ca nu mi-a mers NIMIC bine in scirba asta de viata.N-am avut noroc nicicind.Daaa, copilul o sa ziceti.Dar sint atotea altele pe care mi le-as fi dorit altfel...Bat cimpii,scuzati-ma....

Noi sintem ceva mai bine.Imi pare rau ca nu i-am dat antib mai de demult.Acum sint sigura ca daca ceva ce-i simplu la un moment dat se poate agrava,atunci in mod cert la noi se agraveaza.Ii dau augumentin ES(sarumina Ginda)si ambroxol si vit C.Eu iau humex si solpadeina ( o chestie efervescenta care pare a fi de folos).Desigur tusim ca magarii amindoi...

Ma scuzati ca mi-am varsat naduful...dar cind imi aduc aminte ma umfla plinsul...mai cu seama ca unele din apucaturile de tiran ale lui tata le-am mostenit si eu, fir-ar a dracului sa fie.

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

leea, mii de pupici sa-ti aline gandurile!
Poate ne povesteste cineva frumos despre parinti, sa mai echilibram balanta.


Unde sunteti, fetelor???????

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Hello !!


Sanatate multa la copilasi si mamici!!

Eu nu ma simt bine de cateva zile ,ma doare un picior rau ,imi amorteste ,parca nu mai circula sangele cum trebuie dar n-am cum sa merg la dr. nu am cu cine lasa copilul ,mama e in spital ,socrella s-a operat de varice ,abia merge ,e acasa dar nu o pot solicita asa ca mor cu zile acasa .

Leea ,o sa vina si zile bune ,uita ce-a fost in copilarie ,incearca sa fii mult mai bun pentru T decat a fost tatal tau pentru tine .
Dordia ,ce putin mai ai ,bravo mamico ,ai scapat ,in curand iti vei stringe-n brate puiul mic .
Madau ,vazut poze ,super frumos apartamentul ,cam asa vreau si eu sa-mi amenajez casuca cea noua la anu' cutoate ca deocamdata mi se par bani aruncati ,in momentul de fata mi-ar fi frica sa mut teroristul intr-un apartament prospat renovat ,sa vad pina la anu' in primavara daca termina cu stricatul ,pictatul etc. Sa-l stapiniti sanatosi ,sa fiti fericiti toti trei in noua casa !!!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Leea un gand bun, o imbratisare calda si multi pupici si de la noi pentru alinarea gandurilor negre si alungarea amintirilor urate!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Roxi, uitasem sa-ti raspund. Eu gatesc pentru toti trei, adik eu,George si maria. Nu prea fac nimic din ce nu poate manca ea. Idei: pilaf cu carne, musaca, piftele, snitele (astea doua din urma mai rar), borsuri, supe de toate felurile, paste cu carne, gratar de peste, de pui cu o gasca de brocolii (fii-mea e fana), lasagna, mancarica de cartofi cu carne, etc. Vezi ca la sectiunea de bucatarie pe DC este un subiect cu ce gatim astazi si unul cu ce mananca copiii.
Cum va mai simtiti?

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

O pentru toate mamicile colectiei!

Din ciclul perle:

o adormeam pe alexia si stateam intinse una langa alta
alexia: incepe sa ma mangaie pe cap si spune - mami, sa fii cuminte sa asculti de alexia

tania cum va mai simtiti? super tare che!!!

diana, doamne ca tare putin a mai ramas....deja mi s-a pus un nod in gat.

catalina era taman pe invers, adica nu mai sta cu lexi...ci sunt cu norma intreaga. ce nazbatii mai face bia? reintalnire placuta!

gandacel , multam sa mi-a raspuns cineva la strigatul de ajutor.Simt eu ca nu ma lasa doamne doamne si se rezolva lucrurile.Cum se mai simte stefi?

cora esti de mare talent doamna! bravos si cand zici ca le faci, noaptea cand ar trebui sa dormi? Ai mai fost la joc ?

miri nu mai deschide tv-ul decat pe canalele pasnice. Sunt de acord cu tine, numai de belele auzi...cel putin stirile sunt numai despre morti, violuri, proasta educatie, copiii batuti, scoli pline de vandali...etc. Eu nu ma uit la asa ceva.

ina, un gand bun pentru tine . Cum te mai simti? rachel e bine, ce parere are despre burtica?

relatia cu parintii, eu am sa va spun numai de mama pentru ca ea este cea care mi-a dat drum drept in viata, cea care ne-a iubit si care s=a sacrificat ca sa nu ne lipseasca nimic.Pentru mine a fost cea mai buna mama si ne-a crescut tare frumos( suntem trei surori). Stau si ma minunez de multe ori cum a facut fata cu trei copii fara ajutor, cu serviciu, fara masina personala, fara masina de spalat rufe....si fara barbat acasa.Si eu
Ne plimba in fecare weekend, mergeam la circ, spectacole sa nu mai spun de vacante de doua ori pe an si astea tot singura le facea.
ca o paranteza- am copilarit cu inca trei surori si pentru ca parintii lor nu le duceau nicaieri mama ne lua pe toate sase !!! si mergeam la circ sau in alta parte ....odata un domn si-a facut cruce cand a vazut-o...si-o fi zis saraca femeie sase copii si toate fete!!!
O inteleg ca a ajuns la o varsta cand vrea sa stea linistita, sa se relaxeze si ca nu mai are rabdare sa stea si cu nepotii.

leea, stiu ce inseamna sa te bata tatal din te miri ce sau sa te jigneasca. Si eu am suferit toata copilaria mea, fiind si cea mai mare le incasam pe toate...noroc ca nu statea prea des acasa ca altfel fugeam eu.
Sunt sigura ca vei gasi drumul bun in viata, ca o sa iasa soarele si pe strada ta...important este ca tu sa fii receptiva sa lasi in urma trecutul si tot ce este urat. Priveste numai inainte, nu mai fi trista pe viata !
Sanatate multa va doresc .



Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

feli mercic pentru raspuns

ioana, ufff pai daca tati prefera numai fripturica de porc si papa nesanatos??? eu gatesc pentru toti insa de multe ori arunc mancarea, alexia e foarte sclifosita...eu de fel nu mananc ciorbe sau supe. Mi-ai dat multe idei, o sa te apelez pe mess ca sa imi dai niste indicatii pretioase ( stii ca eu sunt un antitalent in ale gatelii)

maria, sper ca nu te-a luat depresia! Hai scrie un rand doua, sa stim ca esti bine. ce fac copilasii?

lavi ai fost la medic? eu o pun pe seama meseriei, a stresului din ultima vreme si a lipsei de viatmine si minerale.Stiu ca sora-mea si-a luat nu stiu ce chestie tocmai pentru a nu patit ceva la articulatii( si ea lucreaza multe ore la pc)


Am uitat sa va spun, imi vine sora acasa..yupiiii
Si alexia e tare bucuroasa( i-a promis cadouri)..si imi tot spune "vine geogi".NU am mai vazut-o de multe luni



Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput