PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Emilia, mersi mult de raspuns; e mult prea complicat cu cardul ala, mai bine astept postasul :)
Legat de ce m-ai intrebat, mie nu mi-au zis la fel, eu deja iau banii si pt Victor (iau 600 eu si cate 200 pt fiecare copil).

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Mamicutele multumim tuturor de sfaturi si incurajari. Abia am apucat sa citesc un ic din urma. Robert refuza cana de apa dar ii dau cu seringa de la panadol si ma lasa sa-i dau din cand in cand apa cu saruri.

Buli am citit ca si voi sunteti mai rau a noi Sanatate multa lui Rares. Noi am primit aici niste supozitoare pentru voma, Vomex A se numesc si au ca substanta de baza Dimenhydrinat. Este pentru copilasi si la varsta si greutatea copilasilor nostri trebuie maxim doua pe zi, de preferat unul. La noi au functionat, a durat un pic dar macat nu mai vomita, i-am dat sambata dupa-amiaza si ieri dimineata unul. La voi cum deja este si diaree mai greu dar daca gasesti poti incerca.

pupici si merg sa stau langa Robert ca plange cand se trezeste singur. Si trebuie sa-l alimentez ca pe pasarel cu apa

Monica 25+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Fetelor, am fost asa prinsa, ca am citit pe diagonala.

Imi pare rau ca sunt asa multe piersicute bolnavioare. Si noi ingrosam randurile lor. Al meu e racit mai rau, cand ziceam ca o sa-i treaca. Azi noapte mi-a tusit incontinuu si nasul i-a curs la fel. Dimineata avea nasul plin de mucisori si uscat. L-am aspirat cu batista bebelusilui si si-a mai revenit. Nu a facut febra si l-am dus la cresa asa. Ii dau numai siropuri de tuse.

Monica, sanatate multa lui Robertel! Imi inchipui prin ce treceti si noi am patit-o cu astea!

Mada, pupam si noi piersicuta dansatoare!

Emilia, imi dau seama ca o sa va fie greu cu doi bebei in Suedia. Si au mai fac alergie la frig, dar n-am luat nimic, imi dau doar cu creme. Si al meu sot, cum zice si Crissa, daca ar fi dupa el, s-ar duce la Polul Nord, ca nu suporta caldura. El de cand sunt 10 grade afara umbla in pantaloni scurti si camasa cu maneca scurta, de ma intreaba toata lumea daca e normal la cap. Dar eu sunt tot friguroasa, nu-mi place deloc cand e frig afara! Sanatate multa!

Stefania, imi pare rau ca Patricia a facut varicela! Sanatate multa! Ai grija sa nu ia si David! Noi nici acum n-am reusit sa facem vaccinul antivaricela, a ramas acum, la inceputul lui aprilie, dar daca e tot bolnav, nu mai putem sa-l facem.

Bulinuta, sanatate multa lui Rares!

Crissa, Babee, Genie, Bysko, Anasia, Miruna, Norocuta, Mirela, Iulia, Michella, Ramona, Doniro si celelalte fete, pupici si de la noi si sanatate la toate piersicutele bolnavioare!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

rares e rau...nu manaca nimic de ieri si zace..am fost la spital a zis ca daca bea saruri nu ne interneaza...ca azi dimineata bea...acum vb cu mama a vomat iar..plec acasa si cred ca la spital iar
i-a iesit analiza: rotavirus

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutex spune:

Dragi mamici de piersicute, desi scriu foarte rar din lipsa de timp, am o veste minunata pe care vreau sa v-o spun si voua - intru in clubul gravidutzelor cu bebe2. sunt un pic nauca dar fffff fericita. Am 8 saptamani si voi fi o mamica de noiembrie.
Pupici la toata lumea, merg sa vad ce ati mai scris ca eu mereu raman in urma, nu stiu cum reusiti voi sa tineti pasul cu toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:



Multa sanatate piersicutelor bolnavioare, ca vad ca sunt destule!


Mirela79 bine ai venit printre noi! Sper ca azi sa am un pic de timp sa scriu datele tale.

ancutex sarcina usoara si bun revenit in livada!
Piersicuta ce face?

Va rog cititi la pagina 1 despre poze de pus pe blogul livezii, poate ne bucurati si noua ochii cu cateva pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Mai fetelor voi ati vazut articolul www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=201277" target="_blank">asta despe CIC?

Pe mine m-a infuriat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

quote:
Originally posted by norocuta

Mai fetelor voi ati vazut articolul www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=201277" target="_blank">asta despe CIC?

Pe mine m-a infuriat


www.piersicute2006.blogspot.com

da, am auzit si eu la radio azi dimineata, dar nu am stiut k a castigat si k i-au mai dat si bani! f tare!

ma bucur macar k poate or sa rezolve ceva pt viitoarele mamici k noi nu cred k mai prindem...

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Bravo ei! Ce mama curajoasa.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.in-familie.ro/" target="_blank">In Familie blog-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by Ramoon

salutare!
Buli,of imi pare rau k sunteti iar bolnaviori! sanatate multa va doresc!
legat de indemnizatie: si eu am optat pt varianta asta. Doniro, stiu k acolo unde am depus dosarul undeva pe un formular aveai optiunea asta, sa treci contul in care vrei sa-ti vireze banii...Emilia, numai k eu , nu am primit niciodata cuponul! nu trebuie sa existe un cupon la aceasta indemnizatie? tu il primesti?

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png



nu, nu am primit niciodata cupon.
ai mei care au pensia tot pe card il primesc in fiecare luna de la postarita.



Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput