PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julax spune:

bulinuta27,doamne-ajuta sa -si revina cat mai repede.
Ancutex,felicitari si sarcina usoara
Emilia si eu primesc indemnizatia pe card si nu am niciun cupon.Luna trecuta a fost o problema cu virarea banilor pe card si mi i-a adus postasul.atunciam primit cupon.Coincinenta,am si avut nevoie de el la spital.Sa vorbesc cu postasul ,la el ar trebui sa fie cuponul,chiar daca iau banii pe card?Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Ce mai faceti?

Abia am reusit si eu sa ma mai eliberez, ca e o nebunie la noi zilele astea!

Of, Bulinuta, ce rau imi pare sa aud ca Rares e asa bolnavior! Si noi am trecut prin asta anul trecut, e greu, nici pe noi nu ne-a internat, ca n-am vrut eu, dar lua tot ce-i dadeam, mai cu forta, mai de bunavoie, numai sa-i treaca! Va pup si sanatate multa!

Ancutex, felicitari pentru bebe2! Sarcina usoara in continuare!

Norocuta, da, am citit si eu ieri in ziar articolul ala si mi s-a facut greata! Ca ea sunt atatea mamici si n-au mai dat pe nimeni in judecata, dar ce sa facem? No comment! Ar fi ceva sa se rezolve, sa se modifice cumva ordonanta, dar nu prea cred. Tipa asta a stiut cum sa intoarca totul in favoarea ei. Atata tot! Ordonanta asta e buna doar pentru mamicile cu salarii mici, dar la celelalte nu se gandeste nimeni, ce sa facem?

Emilia, Ramona, in legatura cu cuponul ala pentru indemnizatie, eu cat am luat prin posta banii, il primeam, dar dupa ce m-am intros la serviciu mai iau doar stimulentul si alocatia copilului in cont bancar si nu mai primesc cuponul. S-a intamplat doar intr-o luna sa nu poata vira ei banii in cont si au venit tot prin posta, cum a patit si Iulia.

Iulia, nu cred ca se mai oboseste nimeni sa aduca doar cuponul acasa, daca ne vin banii pe card.

Piticul meu e tot racit in continuare, dar bag atatea siropuri in el! Sambata dadea semne sa-i treaca si am iesit pe-afara, batea vantul si se pare ca l-a luat iar raceala, mai tare. Sper sa-i treaca cat mai repede!

Pupam toata livada si sanatate multa la toate piersicutele bolnavioare!





Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Gina in legatura cu alergia la frig care la mine se manifesta in special la vant ai fost undeva sa investighezi, ti-a explicat cineva de ce s-a declansat ca eu inca nu am avut timp sa ajung la doctor?

Julax eu asa cred ca la postarita ar trebui sa intrebi de cupon.

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Fetele, am vazut ca intrebati de cuponul de la indemnizatie. Sa stiti ca si eu primesc indemnizatia pe card inca de la inceput si nu am primit niciodata nici un cupon. Partea proasta e ca cei de la ITM m-au pus sa le duc la trei luni cate un extras de cont. La inceput nu stiam de porcaria asta si m-am trezit ca intr-o luna n-am mai primit si alocatia. Si sa vezi atunci alergatura ca sa recuperez alocatia.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.in-familie.ro/" target="_blank">In Familie blog-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Neata livada!

Am intrat si eu un pic sa vad ce mai faceti, ca eu sunt iar prinsa cu treburi.

Emilia, n-am fost la dr. sa vad ce e cu alergia asta la frig, pentru ca se manifesta numai cand e ger afara si numai pe picioare, ma mananca pielea si mi se inroseste, poate si de la blugi, nu stiu exact, in restul timpului n-am probleme. Nici eu n-am avut timp sa ma duc la dr. De obicei ajung doar cand e vreo problema mai grava, ca asa suntem noi, mai intai copilul si pe urma daca mai avem timp si de noi.

Mirela, da stiu cum e cu alergatura asta, ca pe ianuarie, tot asa am patit, n-au putut sa vireze banii in cont si m-am dus la posta dupa ei. Pupici multi!

Pupici la toata livada si sanatate multa la toate piersicutele bolnavioare!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

gina,cred ca afost ceva la nivel national cu primirea indemnizatiei pe card,ca atunci m-am ales si eu cu un cupon de la postas,altfel...
Emilia,asa voi face ,voi intreba postasul.Ma gandesc ca voi mai avea nevoie de vreun cupon,mai ales cu sarcina si daca se poate de ce sa nu contribuie si statul cu cate ceva?
Buli,Map,sunteti mai bine?Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

mirela, gina imi explicati si mie, va rog, ce extras de cont trebuie sa duc? Eu de catva timp mi-am schimbat sa primesc pe card, dar nu stiu de asa ceva.


Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Dragi mamicute si piersicute,

va multumim din suflet ca v-ati facut griji pentru noi si scuze ca abia raspundem dar nu am mai apucat sa intru.Sunt intr-un stadiu avansat de oboseala, plus cu o indigestie capatata de ieri de la alimentatie necorespunzatoare (am incercat sa combat oboseala papand mai mult cred si m-am capacit, toata noaptea a fost randul meu la voma ca burta mea nu mai digera atata. Nu mai este loc din cauza bebelui care creste), stres si oboseala clar. Luni Robert afost o adevarata leguma. Refuza apa cu saruri, apa de orice fel si primea cu lingurita si seginga in urlete clar. La 6 am sunat sa vina sotul acasa si am mers la spital cu gandul ca-i fac acolo o perfuzie sa n-i aduca un pic pe linia de plutire. LA spital tanti a spus ca Robert este foarte OK ca nu are nevoie de perfuzii.I-am spus ca pierduce aproape un kg asa ca atunci s-a hotarat sa-i faca tets de sange si dupa ce-a facut testul se razgandise, spunea ca-i caz de spitalizare. Asta nu era ce vroiam, sa stau in spital ineebuneam mai tare si el sg nu si-ar fi revenit mai repede din cauza mediului. A spus apoi dr ca-l putem ingrijii si acasa cu greu dar cu rabdare. Asa ca nici nu am mai stat pe ganduri, am plecat acasa si ne-am pus la alimentat cu lingurita. Il trezeam noaptea, urla de nu va spun dar trebuia sa-i dam apa. Din fericire pe la mojlocul noptii a inceputsa ceara iar apa sg. Ieri dim ne-am dus la dr noastra, iar sange si deja crescuse coeficientul de la -12 la -7. Normal est intre -3 si 3 ne-a spus dr noastra dar la spital au spus ca normal este 2. Oricum dr care acum la spital ne-a spus sa tinem diata, mama lor de zapacite ca una asa alta asa spun. Ieri ca prin minune Robert a fost vesel, a vrut apa dar nu cea cu saruri, a mai si papat dar era tare slabit, mai si pica din picioare. A fcut diaree de 4 ori insa din cauza iaurtului cred (desi intra la dieta acum i-am luat fara grasime). De ieri pana azi am adus coeficientul la -4 asa ca suntem spre calea cea buna. Azi pot sa spun ca Robert a papat foarte bine debuna voia clar, bea apa ca si inainte. DAca nu faceamindigestia aceea aseara azi as fi fost si u bine dar asa is ametita, am vomat enorm ca in primele luni de sarcina Noroc ca sotul a avut medical, are si maine si pana maine isi va reveni si Robert sper. MAi avem de terminat cu diareea, azi a facut doar dimineata e fapt dar nu-i inca bine.

Ieri s-a operat si mama, am inteles de la sora ema ca si ea este spre mai bine dupa anestezie asa ca speram sa ne reintram in normal. Pe Robert desi refuza il mai pacalesc si cu ceva saruri si medicament de diaree.

Va pupicim si speram ca si ceilati copilasi bolnaviori ca fie pe calea cea buna. Ca de fapt stresul meu cel maimare este sa-l vad pe puiul mic cum sufera, oboseala trece ea candva.

Monica 25+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Sanatate multa tuturor piersicutelor din partea noatra!

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Mirela79, bun venit in randul piersicutzelor!
map, ma bucur ca sunteti bine, poate mai astepti cu iaurtul, chiar daca e fara grasimi, nu prea e tolerat in diaree;
legat de indemnizatie, a fost intr-adevar o problema cu luna ianuarie, eu n-am primit pe card, si a trebuit sa alerge sotul pe la ei sa-mi dea retroactiv, in martie;
eugcem , daca ai card, ceri extrasul de la banca unde ai contul si il duci la Drumul Sarii, unde ai depus dosarul pt cic, sa le lasi hartia, sa vada contul unde sa-ti vireze banii;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput