PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

salutare livada!
of ce de bolnaviori. pupici tuturor, sa se faca bine cat mai repede!
emilia pt obrajii rosii si pielea intarita din cauza frigului eu folosesc si pt mine si pt teodora apa termala de la avene. si chiar merita. catifeleaza aproape instantaneu pielea care arata ca o rogojina inainte. multi pupici, sa treca repede perioada asta si evelina sa se linisteasca.
cat despre vigantol, eu nu ii mai dau de la 10 luni, lua picaturi, dar de atunci ia o lingurita de ulei de peste zilnic ( vit.d, e, acizi grasi omega 3 si nu mai stiu ce alte minuni sunt trecute pe prospect ). pana in mai mi-a spus pediatra sa ii dau. a contribuit super si la sist imunitar ca iarna asta n-am capatat decat o raceala mai grea.
mirela bine ai venit printre noi!
mamaluidavid imi pare rau ca nu sarbatoriti aniversarea cum va doreati. dar aveti multi ani de acum inainte sa recuperati! sanatate multa patriciei, sa treaca cat mai repede varicela.

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buli multi pupici, sa treceti si peste episodul acesta. asteptam vesti bune!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by norocuta

Bysco, julax, ansia, gina multumesc pentru aprecieri! Am mai facut niste poze si Vinerea asta, dar nu-s toate pe camera noastra asa ca mai astept un pic sa recuperez.

Map, mamaluidavid,emiliapoop multa sanatate bolnaviorilor !

emiliapop ai grija cui spuneti (la "prieteni" ma refer) despre plecarea din tara timp de un an, sa nu se duca vestea si sa iti suspende alocatia de 800RON. Vorbeste Stan patitul .
Daca nu o primesti pana acum pe card, e mai bine sa optezi pentru varianta asta (nu da explicatii nimanui de ce si cum) sa stai fara grija.
Despre Suedia, am auzit de la cineva care a locuit tot temporar, numai vorbe bune. Abia asteptam sa ne povestesti si tu cum e.


www.piersicute2006.blogspot.com




Norcutza multumesc pentru sfat atat ca la noi nu ar avea motiv sa suspende alocatia ca noi nu vom fi rezidenti acolo ca sa luam alocatie sau ceva pentru copii si nu vom plati impozite acolo sau altceva ca sotul va fi platit de firma din tara.
Alocatia eu o primesc pe card de la inceput ca e mai bine asa sa nu stau cu ochii in soare asteptand postarita.
Cat despre Suedia sper sa ma acomodez repede cu copiii acolo si sa le priasca ca altfel vin acasa eu si ramane sotul, copiii sunt mai importanti decat noi.


Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Julax pentru incurajari.
Michella pentru sfat.

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Neata livada!

Hai la o buna!

Mama, cat ati scris! Sa citesc ce-ati mai scris si revin!

Va pup pe toate!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Emilia, te rog mult zi-mi si mie ce ai facut (unde ai vb) pt ca alocatia sa iti intre pe card. Mersi mult si va pupam pe toti urlatorii :)

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

salutare!
Buli,of imi pare rau k sunteti iar bolnaviori! sanatate multa va doresc!
legat de indemnizatie: si eu am optat pt varianta asta. Doniro, stiu k acolo unde am depus dosarul undeva pe un formular aveai optiunea asta, sa treci contul in care vrei sa-ti vireze banii...Emilia, numai k eu , nu am primit niciodata cuponul! nu trebuie sa existe un cupon la aceasta indemnizatie? tu il primesti?

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by doniro

Emilia, te rog mult zi-mi si mie ce ai facut (unde ai vb) pt ca alocatia sa iti intre pe card. Mersi mult si va pupam pe toti urlatorii :)

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE





Doniro pai eu primesc inca de la inceput pentru Alex banii pe card de la alocatie si indemnizatie si la Evelina am dat acelasi cont.
Te duci la alocatii unde ai depus actele si intrebi cu ce banca lucreaza ca sa primesti bani pe card, in cazul meu e BancPost si mai era BCR parca si iti deschizi cont curent la banca si card.Depui ceva acolo ex.10 ron si iti dau extras de cont si cu asta te duci inapoi la alocatii si faci o cerere de mana ca sa primesti alocatia pe card si dai codul IBAN al contului tau si atasezi extrasul si gata.


Si eu vroiam sa te intreb ceva, eu cand am vrut sa depun actele pentru indemnizatie la Evelina au zis sa vin cu o luna inainte sa faca Alex 2ani sa depun actele ei si pana atunci iau in continuare indemnizatia lui Alex si dupa ce face 2 ani el mai iau 1,6 ani pentru Evelina.
Tie ti-au spus la fel?




Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

profit de faptul ca Robert face un pic nani. de fapt doarme toata ziua si este total lipsit de energie Cand se trezeste este marait, raraori vesel.

Sambata dupa ce am postat ultima oara a venit sotul acasa si am plecat la spital. Dr spune iar ca-i un virus dar nu neaparat rota, pe aici bantie altul, neto sau nato nu stou exact. Azi dr zicea de Adenoviris si am intrat sa citesc de acestia acum. Sambata am primit niste supozitoare de voma si-n rest nimic. A spus ca nu era inca deshidratat. si sa incepem sa-i dam sa pape cand nu mai vomita dar fara a tine regim, sa-i dam absolut normal. Am venit acasa, am pus supozitor dar a mai durat pana ce si-a facut efectul. El saracutul ar fi baut apa dar o dadea afara ca ar fi baut ca pacala, urla daca nu primea. In sfarsit noaptea a tot baut a mai dat afara un pic dar a mai retinut ceva. De pe la mijlocul noptii de sambata a refuzat sa mai bea. Ieri dimineata in prima faza a fost vesel, apoi a incercat sa se ridice, sa pap o grisina. Nu a mai vomitat. Apoi a cerut iar la nani si toata dimineata a zacut la o leguma. Apa i-am dat cam cu forta cu seringa. pe la pranz s-a mai inzdravenit, s-a jucat putin, a inceput sa bea si-a incercat sa si pape dar fff putin a vrut. Oricum chiar daca statea in pat era vesel. Pe seara iar a inceput cu refuzul sa bea si i-am dat apa cu seringa ca lingurita o loveste cu mana si-o varsa. De la mijlocul noptii din fericire a inceput sa ceara iar apa si mai tot bea din cand in cand.

Azi dimineata la prima ora am sunat la dr si imediat dupa aceea a facut si primul scaun foarte, foarte subtire. La dr ne-a primit imediat cand am spus ce are i-au luat sange din deget si au constatat ca a pierdut cam multa apa si saruri asa ca am primit reteta. Maine dimineata mergem iar. Dar colac peste pupaza Robert refuza iar sa colaboreze sa bea si tare mi-e teama sa nu ajunge internati prin spitale Mie un asta mi-ar mai lipsi acum cu ditamai burta si a mai iau si de acolo cate ceva Plus de asta soacra si ea prin spital, saptamana asta mama si ea, simt ca nu mai fac fata psihic si nici fizic mai ales ca dupa doua nopti de nesomn is cam la pamant. M-am mai intalnit si cu vecina de langa si m-a intrebat ce am ca nu arat prea bine


va pupam


Monica 25+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Map,hai c-o sa fie bine.I-a luat sange,gandeste pozitiv si ai sa vezi ca va fi ok.
Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput