Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Buna seara zuzici!

V-am citit cam toata ziua, dar nu am avut timp sa postez o vorbulita...asta mica mi-a ocupat tot timpul: mese luuuuungi, pe urma stat cu ea sa doarma, am fost si la plimbare - cu ocazia asta am dus-o la biserica unde o s-o botezam, saptamana urmatoare.

Ma uitam pe carnetelul pe care notez eu orele de inceput ale meselor ei si eventual cat a mancat la fiecare. Si astazi, cu tot cu masa de dupa baita, care va urma in curand, micuta mea a mancat de 5 ori! Va dati seama? Altii la varsta ei manance inca de 10 ori pe zi, iar ea...si mai e si la cura de ingrasare . "Se presupune" ca ar trebui sa inghita 700 ml pe zi. Da' de unde, in 5 mese? Pe de alta parte, la noi mesele dureaza mult, dupa cum mai spuneam: o ora, o ora jumate cateodata. N-am ce sa-i fac. Iar intre mese, daca nu iesim afara, fie doarme (cam 3 ore), fie e treaza, initial vesela dar apoi nervoasa ca nu doarme. Nu am cum sa-i scurtez mesele, in speranta ca o sa manance mai des...Ei asta e. Se pare ca ea se descurca cu cei aprox 500-600 ml pe care ii papa asa.

Mitsu, in loc sa te bucuri ca bb Conrad creste si doarme si el mai mult, ca omu' mare , tu te ingrijorezi? Mai ales ca ai remarcat ca a devenit un obicei...bucura-te, ca e din cele bune!

Ange, am votat pozele cu Pupi. Sunt foarte frumoase amandoua!

Virgo, de ce n-ai zis ca esti si tu in concurs? Da' te-am gasit eu...si votat, of course. Distractie placuta maine cu cei trei flacai! Miri, asemenea!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Geez, LaLa, dar cum de ti se intampla toate numai tie?! Si eu am ramas socata, mai ales ca azi am vazut ceva zguduitor - http://www.youtube.com/watch?v=nQ6qDQUVNdw ... Si mi-e asa de teama de trafic, mai nou...

VIRGOOOO, sa ma pui si pe mine la socoteala cu minim 2 sticlute, plzzz, daca mai ai loc in pachet!!! si tnx a lot!

Mai miri, pai daca erai in BM insarcinata cu Bruno si acum el are deja cetatenia... Asa de repede o dau belgii??? Cum ai facut? Ce conditii trebuie indeplinite? Zau, vreau sa fug din tara asta de kkt cat mai e timp... Pana se dezmeticeste asta mic, sa nu ia niste apucaturi a la romanica....

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!




Cred ca pana la urma va trimit tot magazinu' !

Adica de ce crezi ca aici copiii nu au apucaturi !? Chiar mai urate decat iti inchipui , inclusiv droguri , arme , orgii si baute pana la coma alcoolica . Si culmea , multe dintre ele tolerate sau chiar "initiate" de babaci !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


mitsu trist ce se intampla in ro .... cum stateau dobitocii aia si se uitau ...

zuzici .. la ce concurs participati?? sa va votez si io .. trimiteti link plzzzz




NOAPTE BUNAAAA

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Pai da, mai Virgo, mai e vorba si de educatia data de parinti... Da' pana una alta, io vad ca toata lumea pleaca din Ro, sau isi trimite copiii la studii afara, sa duca o viata mai buna... Altfel ar navali toti aici, la noi... daca ar fi mai bine... In fine, trece-ma si pe mine pe listuta cu 2 sau 3 sticlute, cate mai au loc, la noi nu e urgent, are numai episoade izolate!

Stancutsooo, chiar voiam sa intreb pe unde umbli, ia zi cum facem cu LLL? Am vazut ca pana si sarbii au, numai noi nu... Si eu m-as baga la un centru de consiliere teoretica si practica, ceva, nu neaparat la un site cu materiale tiparite, brosuri, alte produse, etc. Deci?

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Stancutsooo, chiar voiam sa intreb pe unde umbli, ia zi cum facem cu LLL? Am vazut ca pana si sarbii au, numai noi nu... Si eu m-as baga la un centru de consiliere teoretica si practica, ceva, nu neaparat la un site cu materiale tiparite, brosuri, alte produse, etc. Deci?





Pai am gasit asta: http://www.llli.org/LAD/TaLLL/isolated.html referitor la cei interesati, dar care nu au LLL in preajma lor. Dar conditia sa fii leader la ei e sa ai cel putin 9 luni de alaptat la activ...Cred ca o sa arunc o intrebare la topicul "Alaptatul Help Line" sa vad daca fetele de acolo nu au facut deja ceva demersuri!

Vroiam sa iti spun...sa te rog de fapt...sa nu il mai ponegresti asa pe bb Conrad! E tare frumusel, cu boticul ala simpatic, cu nasul de barbatel si fetisoarele adorabile....plus ca il imbraci tare frumos ! Vezi ca ei simt daca noua ni se par urati...sau cum mai era saracutul? A! "rau si pacatos" parca??? Nu-i mai zi asa, ca pricepe si asa o sa ajunga pana la urma Nu te supara pe mine, dar simt nevoia sa-l apar...e si clopotelul nostru, nu??? Ca toti ceilalti!

Am vazut poze...multe...Am vazut o Stefy grasuta si ochioasa si copie a mamei, o Daria de Alina, dulce foc, o tiza a Sofiei mele - oare toate Sofiile or fi asa pletosele??? o fi ceva cu numele asta? Doniro, iar ti-am admirat puii...Dariuca e de vis! Raca, ce frumusel e Razvanel, si pozele sunt foarte reusite! Shose...zgarcita cu pozutele...da' noi ne-am prins ce minunatie iti ocupa tie timpul!!! Sweetgya, Vanessa e frumoasa pe masura numelui! Sau invers??? Aweya, sa-ti traiasca flacaul!

Sper ca nu am uitat pe nimeni...sunt multe poze, versus neuron lehuz :-)...A! Laurici_D, nu am gasit la tine pe flicker poza cu Dimitrakis in costum national! Am ratat-o?

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Virgo sa nu ma uiti si pe mine cu 2 sticlute!!!Pliiiz
Lala nu mi-a venit sa cred ce ti-a putut spune idiotul ala...nu se poate numi om
Stancutza nici Daria nu are multe mese pe zi si nici nu mai sta mult la san cum statea inainte, dar ma gandesc ca dc nu plange, s-o satura...adevarul ca nu mai ia nici in greutate cine stie ce, dar sa vedem...saptamana asta a luat 150 g.


Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

stancutza, rares mananca de 6 ori pe zi. mesele sunt lungi, de circa 40 de minute. iar in ultima vreme vad ca vireaza spre 5 "portii". am citit ca e normala chestia. pe masura ce cresc, scad numarul meselor. si in curand va scadea si timpul aferent fiecari supt, pt ca vor trage tot mai cu spor si vor rezolva "problema" mai repede.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Mitsu bishu am pus si ghilimelele.Daca nu merge nici acum o las balta.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Se pare ca Daria a inceput sa adoarma singura in patut..ptiu sa nu o deochi...Ma bag si eu la somn. Noapte buna!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by irinouka

stancutza, rares mananca de 6 ori pe zi. mesele sunt lungi, de circa 40 de minute. iar in ultima vreme vad ca vireaza spre 5 "portii". am citit ca e normala chestia. pe masura ce cresc, scad numarul meselor. si in curand va scadea si timpul aferent fiecari supt, pt ca vor trage tot mai cu spor si vor rezolva "problema" mai repede.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/



Ufff...ma simt mai usurata, multumesc frumos de info. Ok, ma asteptam sa mai scada nr...dar parca atunci cand au iesit doar 5 la numaratoare, m-am speriat...eu o stiam cu 7 si brusc...sau poate nu am bagat eu de seama...Dar, vorba aia...am eu 5 mese pe zi...adica 3 principale si ceva gustari...Si ea e mica!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput