Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

buna fetelor.
am citit tot,sunt la zi cu ce ati scris,pozici am vazut tot si nu pot spune decat ca sunt superbe,aveti niste copii foarte frumosi si voi sunteti niste mamici frumoase!la lista cu gaviscon tomai pe mine ma uitati cu 2 sticlute?
totusi cum facem sa strangem banii pt virgo ca in mod sigur o sa mai avem nevoie?
va pup pe toate si revin azi ca mai sta sotul cu pitica!


gabrittza si Daria Maria www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ce nasuc fain are bebe Robert.....si lalele beton,Sara face nani eu,dus si net si pe langa ea ,imediat i sus,nu am reusit sa iesim poate acum cand se trezeste
nu mi bine Moni inca....eu am stat mult in pat,calcaiele ma ucid la fiecare pas si pe jos numai marti merg la doc sa vedem atunci,

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Jelimoni, multumim de complimente! Si voua sa va traiasca ursuletul! Este super simpatic grasunelu'! Asa mult imi place cum il imbraci!!! Foarte misto hainutele!!

va

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Angi, multumim de informatie! De pe ce data incep reducerile? Ca eu plec pe 8 iulie..sper sa le prind!

Nu stiu ce sa-ti spun de urechiusa...poate fetele care s-au confruntat cu otita pot sa-ti spuna. Daca stau bine si ma gandesc parca si eu i-am gasit Saarei cerumen...dar nu m-am ingrijorat. Apasa-l putin in spatele urechii...ma gandesc ca daca ar fi otita l-ar durea.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

Angi, multumim de informatie! De pe ce data incep reducerile? Ca eu plec pe 8 iulie..sper sa le prind!

Nu stiu ce sa-ti spun de urechiusa...poate fetele care s-au confruntat cu otita pot sa-ti spuna. Daca stau bine si ma gandesc parca si eu i-am gasit Saarei cerumen...dar nu m-am ingrijorat. Apasa-l putin in spatele urechii...ma gandesc ca daca ar fi otita l-ar durea.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara





nu stiu data dar imi trimit ei carte postala cu o luna inainte si anunt atunci



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Stoisor, si eu il curat pe Stefan pe limbutza cu glicerina boraxata, o data pe zi...pt aceeasi depunere. se poate continua si dupa ce ii trece, preventiv. cel mai usor o poti aplica cu ajutorul unui betisor pt urechi, infasurat cu o fasa sterila. ai grija sa nu ii dai prea adinc in gurita (catre git) ca sa nu isi faca greata.


quote:
Originally posted by stoisor

neata la toata lumea inclusiv la clopoteii care nu fac nanic acum.....Sara se face de ex ca doarme cu zuza ei in gura iar cand o scapa sa te tiii......oare cat mai trece pana si-o ia singura ca io dau de 110000000000 ori intr-o zi.....asta este
noi avem o problemuta ....de ieri seara am observat ca are limbuta incarcata iar azi l-am sunat pe doc si mia spus sa i dau pe limbuta dupa masa cu glicerina boraxata????ati avut careva problema asta??nu are bubite ,nimic doar o incarcatura pe limbuta care nu i dispare .....poate i trece ,ea saracuta papa nu are treaba dar mi sa nu se agraveze.....
si noi avem problema cu regurgitarea mai voluminoasa cateodata dar daca am rabdare cu ea si o tin mult in sus dupa ce a papat ,ragaie si dupa o ora ....nu mai este problema,nu da afara si vreau sai spun mamicii care isi face probleme ca masa dureaza mult.....si la noi e tot asa.....o ora si ceva cu tot cu ragait ,fatait ,motait etc
se apropie controlul meu ginecologic de 6 sapt ....Marti e ziua cu pricina si mi groaza,in ce consta mai controlul asta??inca ma doare si nu stau bine in fund ...mi asa frica ,mai bine nui spuneam lui tati nimic si ma faceam ca ploua dar nu am scapare ca stie ca am programare si trebuie sa merg ...inevitabil cu toata frica mea...




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

I-am dat si eu lui Stefan , timp de o luna, 3 picaturi de vigantol pe zi, la indicatia medicului, pt ca avea fontanela f mare si, fiind iarna, nu prea ieseam afara. Acum, de cind cu vremea bune, am trecut din nou la 2 picaturi. probabil la vara vom reduce la 1/zi


quote:
Originally posted by gattasalvaje

La multe lunite Dariei de Nemary , lui Tudorash de Grati , lui Razvanel de Raca si lui Luca de Miky Mamika !

fetele , mai e cineva care da Vigantol 3 picaturi/ zi ? Cand am fost in spital , doctoritele de-acolo mi-au zis sa dau 2 picaturi , insa pediatra sustine sus si tare ca-i trebuie 3 picaturi pt ca are fontanela mare , iar de la 1 an ii vor trebui 4 picaturi. Eu nu stiu dupa cine sa ma iau , nu prea am incredere in doctorita asta , ca mi-a mai pus un diagnostic gresit ...totusi , ea a vazut-o pe Sara cel mai des.Stiu ca supradozajul de D3 e f. periculos .

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

In pricipiu asa e. pt ca nu apauca se se digere laptele din stomac (chiar daca e putin), se amesteca cu laptele nou si ii provoaca varsaturi - eu am patit. daca nu a mincat decit putin, asta e...inceci orice timp de 1,5 ore ca sa uite de foame, dupa care poti sa-i dai. ceea ce am zis eu se refera la laptele de mama. daca ii dai formula, timpul creste, la 2 ore.


quote:
Originally posted by stoisor

am o intrebare e adevarat ca daca nu papa bebe decat sa zicem 40ml si imediat dupa 3sf de ora sau o ora vrea iara pt ca nu sa saturat ...vomita?asa am citit dar nu mai pot spune exact unde ca doar dupa o ora jum i mai poti da chiar 2 ore ca daca nu varsa tot



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

fetelor pe mine ma dispera Sara.....o tin ridicata 30 min dupa masa tot ragaie in final adoarme bustean o pun incet jos mai doarme 10 min se agita se treyeste o ridic si iara ragaie...si tot asaare acum niste basicute albe pe ceru guriii

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Mari, eu am luat balansoar de la primii pasi, din carrefour. a costat 200 de lei si sint f multumita. lui Stefan ii place din ce in ce mai mult in el, ba mai si doarme cite 1/2 - 1 ora dupa-masa in el.


quote:
Originally posted by nemary

multumim frumos pentru urari. pupam toti clopoteii si pe mamicile lor.
am fost la Kidex, ne-am intalnit cu bebe C care este un frmos si un cuminte si cu mamica lui care arata fff bine, nici nu zici ca are bebe mic.

am cautat leagan pt.bebe dar nu am gasit si pentru bebe de 2 luni, asa ca mai cautam pe net.
vreau sa va cer si voua parerea, sa-mi spuneti intre modelele acestea care ar fi mai bun

http://www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=1197

http://www.magazine-online.ro/dana_zbranca/-sezlong-balansoar/sezlong-balansoar-girafa--110608

http://www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=1551





Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput