Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by lilina

la serviciu e super, Vladone sta cu socrela 3 zile si cu mama 2 zile, azi e cu mama

e o firma tare micuta dar f.puternica, suntem doar 4 fete, restul pana pe la 15 sunt baieti, ma inteleg f.bine cu fetele chiar sunt super ok (una imi e prietena :)))
am inceput sa fac lucrari si imi place, nu e greu deloc, e o chestiune de exercitiu

super discutia "inainte si dupa casatorie"


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe




bravo...deci acu' stai linistita

era vb de before/after kinder nu casatorie discutia de sapt trecuta...

Chiar asa sapt viitoare despre ce discutam?

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

hai pardon Lilicooo tu te refereai la mesajul postat de Mirabela iar eu ca o zuza...asa se intampla cand faci 7 lucruri deodata...ca nu vreau sa renunt nici la voi

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

Chiar asa sapt viitoare despre ce discutam?

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)



Daca tot ai intrebat, ia vino cu o propunere.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Mirabela nu imi vine nimic interesant in minte...adica teme de dezbatere...ma mai gandesc

Vreau totusi sa va intreb daca intentionati sa dati copiii sa practice activitati sportive, creative, artistice, de dezvoltare a personalitatii sau inteligentei? daca da...catre ce anume ii veti indruma-ghida?

Eu as vrea muulte... dar nici nu vreau sa o suprasolicit pe de alta parte...voi incerca sa vad catre ce are inclinatie, ce o atrage si apoi o indrum...
Aud mereu sau citesc in presa despre ateliere de creatie, in we(pictura, sculptura, olarit, origami etc...) organizate la diverse muzee, tabere de creatie...la Muzeul Antipa, Muzeul Satului, Palatul Copiilor ...insa sunt pt copii mai mari...de la 3-4 ani in sus...

Mi-ar placea sa faca dans, chitara, patinaj, inot ...pian...de ce nu? cred ca doresc cumva sa faca ea ce nu am facut eu......dar na...om vedea...v-am spus sa vedem ce ii place...o sa incerc sa o familiarizez cu cat mai multe ca sa aiba de unde alege...
Insa repet nici nu vreau sa fie un copil fara copilarie, fara timp de joaca...si cu un program draconic ...plin de activitati extrascolare.



------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Noi pt Dudu folosim cosmetice Sanosan! Am tot citit prospectul, dar nu scrie despre niminc care sa semene la denumire cu parabeni! Please, stiti cumva daca sunt ok?

Roxana, noi am trecut pe lapte lichid (Humana Junior) pe la varsta de 11 luni (cand am mers in concediu la mare) si intr-adevar a fost nevoie de o perioada de acomodare dat fiind faptul ca nu mai avea aceeasi consistenta. In prima perioada am marit putin doza de cereale, apoi treptat am revenit la doza obisnuita(1-2 masuri). Dudu bea din canita cu cioc de silicon (cu supapa) - le-am luat de la Cora.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by Adriana mica

Noi pt Dudu folosim cosmetice Sanosan! Am tot citit prospectul, dar nu scrie despre niminc care sa semene la denumire cu parabeni! Please, stiti cumva daca sunt ok?




Ce sa fie ok? sanosan sau parabenii?
daca zici de parabeni ...nu sunt deloc ok...s-a descoperit ca sunt fff nocivi..."otrava cea de toate zilele" scria intr-un articol...
sunt cei cu denumirea "metylparaben" "propylparaben" ...cu cat un produs cosmetic contine mai multi cu atat e mai nociv...S-a facut mare valva prin vara-toamna...pe unele produse scrie clar "paraben-free" - pe Avene de ex...

da-i o cautare pe google despre parabeni si te vei lamuri...ca eu am citit atunci, la vremea respectiva muulte articole si am hot sa evit produsele astea...nush dc nu v-am spus si voua...

Sotul meu insa nu da atentie...chiar e indignat de gaselnita asta...cica cum naiba pana acum nu a fost o pb...si brusc acum s-au trezit...Dar eu ...incerc sa evit

EDIT: sa stii ca si marcile de renume sunt pline de acesti parabeni...naiba sa ii ia...de la rujuri, blush-uri...L'Oreal, Lancome...pana la creme, sampon, gel de dush...sunt niste conservanti ...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

acum sa nu devenim paranoici...ca aia nu...aia nu...E-uri nu, conservanti nu, mezeluri nu...acum si cu parabenii astia...aluminiu in deo nu...nu mai mancam nik, nu ne mai spalam nu ne mai machiem...nu mai respiram ca aerul e poluat...cu ala ce facem?...o sa o luam razna cu toate amenintarile astea

va pup si we placut

PS. Week-end-ul asta este expozitia pt copii Kidex la Romexpo iar pe 10-13 aprilie este Babyexpo la sala Polivalenta. Scoateti banii de la ciorap pt cadourile iepurasului de Paste.



------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gety - imi pare rau ca e bolnavioara Maria, multa sanatate! Mai are febra asa mare?
MamiLili - hai da-ne o veste despre Mathias.
Lilina - ce bine ca stau bunicile cu Vlad, macar nu ai atatea griji legat de asta. succes la munci!

Am avut azi o vreme super! sper ca vine in sfarsit primavara.

Mami 37+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Itzy, multumesc ca te-ai oferit sa ma ajuti, ti-am trimis pe pm adresa de yahoo.
Referitor la intrebare, stiu un singur lucru: nu vreau sa fie sedentari ca noi. Deci, mult sport, multa miscare.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lilina, ma bucur ca te simti super la noul serviciu. E mare lucru sa fie armonie si intelegere la locul de munca.

La mine, daca s-ar pensiona vreo 2 persoane... ar fi mai bine.

Cristina, a mai facut un puseu de febra de 40 grade, l-am combatut cu succes. Sper sa ne indreptam spre bine. Si dau telefoane, ca mi-e frica sa-i dau ceva in necunostinta de cauza: suna dr. Mariei, suna sora, suna o prietena farmacista si tot asa, pana o scoatem la capat, ca alta cale n-avem.

Itzy, o vom indruma spre un sport, neaparat, din aceleasi motive ca ale Mephalei si as vrea sa cante si la un instrument.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput