Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Curs de formare pentru barbati

Tema stagiului: sa devina la fel de inteligent ca o femeie (deci, sa fie perfect).
Obiectiv pedagogic: Curs de formare care permite barbatilor sa-si trezeasca acel organ, numit creier, a carui existenta o ignora.
Program: 4 module obligatorii

Modul 1 : BAZELE CURSULUI
1. A invata sa traiasca fara mama sa (2000 ore)
2. Sotia mea nu e mama mea (350 ore)
3. Salariul i-l dau sotiei mele (550 ore)
4. A intelege ca fotbalul e doar un sport, iar Ronaldo e un cretin (500 ore)
5. Sotia mea nu e infirmiera mea
6. Sotia mea nu e bona mea

Modul 2 : VIATA IN DOI
1. A avea copii fara a deveni gelos (50 ore)
2. A inceta sa spun prostii cand sotia mea isi primeste prietenele (500 ore)
3. A invinge sindromul telecomenzii (550 ore)
4. Nu fac pipi pe alaturi. (exercitiu practic insotit de caseta video) (100 ore)
5. Nu transform baia in piscina municipala atunci cand fac dus ...
6. Cum sa ajung la cosul de rufe murdare fara sa ma ratacesc ? (500 ore)
7. A sti sa ma inbrac singur, sa-mi aleg singur hainele si sa nu ma fac ca nu stiu unde este sifonierul (200 ore)

Modul 3 : TIMP LIBER SI DISTRACTII
1. Calcatul in 2 etape :
a) 1 camasa in mai putin de 2 ore
b) idem pentru celelalte articole (exercitii practice).
2. Menajul ... o activitate familiala si valorizanta.
3. Tin minte zilele cand trebuie sa duc gunoiul.
4. Invat pe dinafara definitia cuvantului aspirator = aparat de uz casnic, care serveste la aspirarea prafului, a deseurilor (pentru a castiga timp, urmaresc Nivelul 1 al modulului 4)
5. Stiu sa folosesc un servetel...
6. Stiu sa adun deseurile dupa o sedinta de bricolaj...
7. Imi revizuiesc limba romana : femininul de la "asezat in fata televizorului" nu este "in picioare in fata aragazului"

Modul 4 : CURS DE BUCATARIE
Nivel 1 (incepator) : Aparatele de uz casnic- nu musca
Nivel 2 (avansat) : Prima mea supa instant fara a evapora apa. (exercitii practice : fierberea apei inainte de a adauga spaghetele)
Nivel 3 (expert) : Facutul cafelei, fara a uita nici apa, nici cafeaua, si fara a utiliza ness-ul, care este incompatibil cu filtrul de cafea.
Nivel 4 (best off) : A sti sa servesc cafeaua, fara a varsa jumatate ...


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mira, m-am distrat copios! Merci!
Itzy, eu stau de dimineata si citesc tot felul de legi, ordonante, pareri pe forumuri si m-am stricat de cap. Dar, oricum, de la scoala am primit un raspuns negativ.
Roxana, eventual mai pune o lingurita, nu stiu ce sa zic... Sau schimba tetina... Chiar nu stiu ce sa zic...



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by princess



Daca in respectivul articol scrie "pot utiliza tichete...." asta inseamna ca nu este obligatoriu, ci ramane la latitudinea fiecarei societati, institutii in parte.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...








Exact la asta m-am gandit si eu: daca a scris "pot", poate sa fie "sau nu pot". In cazul meu, "nu pot".
Asa ca le-am pupat goodbye.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am gasit si eu Milumil Junior cu 294.300 (de la o farmacie cu reducere 7%).

Mirabelac, prima chestie mi s-a parut interesanta tare. O aratam la soti sa o citeasca si ei?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Parintii anului!

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Faina si a doua!

Pana la urma am cumparat si Hipp sampon (pentru corp n-am mai gasit). Intre timp cumparasem si un Nivea "all over" si abia cand am ajuns acasa am citit ca are "parabeeeeni".

Si i-am luat si un Bubchen pentru "masaj dupa baita".

Maria doarme acum. O toropeste boala asta.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Doamne, cate le mai trec prin cap!
Acum stau sa ma intreb cate din ele sunt trucate? Sau nu?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by Roxana01



fetelor, de ceva vreme am inceput sa-i introduc Milli UHT Dariei in lapte si vad ca merge foarte bine. Problema este ca e cam prea "lichid", fata de Humana. am ajuns la 4 ling Humana si restul Milli. Ce sa fac, ca Daria termina foarte repede 250 ml, curge foarte usor? sa mai introduc o lingurita de cereale?

va pup

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe



Roxana eu nu am inteles amestecul de Milli cu Humana, adica prepari Humana si-l amesteci cu Milli?

Maria bea lapte (simplu) cu tetina nr. "L" cea mai mare la lichide. Ca am inteles ca mai sunt tetine speciale pentru cereale.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

la serviciu e super, Vladone sta cu socrela 3 zile si cu mama 2 zile, azi e cu mama

e o firma tare micuta dar f.puternica, suntem doar 4 fete, restul pana pe la 15 sunt baieti, ma inteleg f.bine cu fetele chiar sunt super ok (una imi e prietena :)))
am inceput sa fac lucrari si imi place, nu e greu deloc, e o chestiune de exercitiu

super discutia "inainte si dupa casatorie"


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

Parintii anului!

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)







Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput