Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

Xandrutza nu se aplica numai celor din invatamant...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)





Ei, daca stii asa multe, mai intreb o data: pentru sistemul sanitar este valabil? Sssssttt.


Asa creste Maria Diana[/red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

gety multa sanatate Mariei. Of, rau e cand sunt puisorii bolnaviori.
lili, Mathias cum e?
beatrix e bine ca ai avut un imbold sa te reapuci de condus ,chiar daca a fost unul neplacut.
itzy
lilina cum merge munca? cu cine l-ai lasat pe Vladone?

pupici







***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by GETY

quote:
Originally posted by itzy-bitzy
[brXandrutza nu se aplica numai celor din invatamant...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)





Ei, daca stii asa multe, mai intreb o data: pentru sistemul sanitar este valabil? Sssssttt.


Asa creste Maria Diana






Gety uite aici primul articol:

ART. 1
Societatile comerciale, regiile autonome, societatile si companiile nationale, institutiile din sectorul bugetar, unitatile cooperatiste, celelalte persoane juridice, precum si persoanele fizice care încadreaza personal pe baza de contract individual de munca pot utiliza bilete de valoare sub forma tichetelor cadou si a tichetelor de cresa.


v-am spus ca vi le trimit pe mail sa le cititi in intregime...dar dati-mi adresele

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu[/red] (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

itzy astept consiliere pt afacerile europene, ceri taxa mare?!





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata.
Gety, si noua ne-a recomandat pediatrul mai demult Septilin si l-am cumparat. 2 zile i-am dat din el, atat, pentru ca dupa aceea Mariei a inceput sa-i curga nasul si a racit. Vorbind cu o prietena despre asta mi-a spus ca si fetita ei, imediat dupa ce ii dadea ceva pentru imunizare, racea. Nu stiu daca la Maria a fost neaparat de la Septilin dar eu de-atunci nu i-am mai dat, mi-a fost teama. Sigur, nu e obligatoriu sa se intample asa la fiecare copil, eu ti-am povestit doar experienta mea personala cu Septilin.
Multa sanatate tizei noastre
Noi suntem bine si suntem f. fericiti ca se anunta in sfarsit soare in week-end-ul asta, asa ca, daca e adevarat, vom sta mai mult pe-afara. Abia astept!
Itzy, iti scriu un PM.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Itzy, frumos job, nu-i asa? Si cred ca ti se potriveste ca o manusa!Bravo! Am si eu o verisoara care lucreaza acolo, dar nu stiu sa iti spun pe ce post si in ce departament, se numeste Diana, e o tipa foarte dragutica, blonduta cu ochi albastri.

Daca in respectivul articol scrie "pot utiliza tichete...." asta inseamna ca nu este obligatoriu, ci ramane la latitudinea fiecarei societati, institutii in parte.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Itzy, multumesc mult pentru raspunsul la PM!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Despre tichete eu stiu ca nu este obligatoriu ca angajatorul sa le ofere, doar ca are anumite avantaje legate de taxe si impozite, la mine de ex se dau prime in bani, ceea ce-mi convine mai mult. Sunt destule subiecte la legislativ despre asta, am citit mai demult.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Inainte de casatorie
Barbatul:In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.
Femeia: Vrei sa plec?
Barbatul: Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: Ma iubesti?
Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: M-ai inselat vreodata?
Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: Ai innebunit?
Femeia: Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: Da!
Femeia: Iubitule!

Dupa casatorie

si acum citeste de jos in sus


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Itzy, multumim de tips-ul cu gradi. sper sa mai gasesc ziarul de marti... cat despre spalatul pe dinti, daria este fan. din pacate trebuie sa si terminam spalatul, iar asta nu-i place. ar sta cu orele la chiveta, astfel incat e mai greu sa o iau de acolo.

Xandrutza, multumim de urarile pt noua mobila!

Gety, multa sanatate Mariei! La noi topul de febra a fost 41,3 (la spital, cand medicul a zis ca sa nu mai asteptam sa ne arate termometrul mai mult, intram in internare, altfel cred ca mai crestea cateva linii la termometru). apropo de condus, atunci a fost prima si sper ultima oara cand am condus ca nebuna, cu farurile si avariile aprinse, cu claxoane, cu trecut pe rosu. am avut parte de intelegere din partea celorlati soferi, ca am ajuns la Grigore alexandrescu in timp record.

fetelor, de ceva vreme am inceput sa-i introduc Milli UHT Dariei in lapte si vad ca merge foarte bine. Problema este ca e cam prea "lichid", fata de Humana. am ajuns la 4 ling Humana si restul Milli. Ce sa fac, ca Daria termina foarte repede 250 ml, curge foarte usor? sa mai introduc o lingurita de cereale?

va pup

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput