Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Lexi despre spalatul pe dinti...uneori sta cuminte si chiar ii place dimineata / seara...i-am luat o periuta normala...deja nu o mai fol pe cea tip degetar...dar alteori, seara in general cand e fff obosita nu mai are chef si o spal cam fortat....cand aude " Hai la mami sa facem câsh-câsh-câsh la dintisori" o rupe la fuga si cum am zis o imobilizez ...insa nu cred ca procedez bine...intentionam sa schimb tactica sau ora pt ca daca o spal asa tarziu si obligat-fortat mi-e teama ca va prinde repulsie fata de periuta...O sa incerc metodele fetelor...pt ca vreau sa ii placa...sa o facem in joaca

Pufy tu cand il speli fortat nu plange?

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Princess ce sa zic despre obisnuirea cu olita....e o chestie care depoinde de la copil la copoil.Mie mi-a luat fix 1 an pana sa il "scap" pe Alesio definitiv de scutec.....dar asta fiindca dupa ce l-am nascut pe Nicolas eram prea obosita din cauza lui sa ma mai trezesc o data pe noapte in plus pt. Alesio sa-l pun pe olita....deci am fost eu lasha!ca de scutecele de zi am scapat relativ repede, in cateva luni(3-4 sa zic ca nu mai stiu exact!).

Itzy nu plange Nicolas cand il spal fortat pe dinti, numai striga (a riposta) si se zbate(nu f tare)....chestia e ca stiu ca nu e solutia potrivita, dar nici sa nu-i spal dintii nu e o solutie acceptabila pt mine....
Si cum n-am mers nicicum cu joaca....
Oricum in fiecare seara incerc cu joaca intai si dc nu merge atunci il tin si-l spal....asta e!


www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by mephala30

mai este latita pagina?
am adunat capitolele, e bine acum?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me





Felicitari! Nu mai e latita.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mira, m-am distrat de minune!
Mephala, Itzy, eu habar nu am despre ce tichete este vorba. Dar imi vine greu sa cred ca mamicile aflate in CIC vor primi asa ceva, ar fi o cheltuiala prea mare pentru statul roman, nu?
Roxana, sa stapaniti sanatosi noile achizitii! Mai bine zis Daria sa le stapaneasca sanatoasa


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Multumim tuturor pentru urari! Am iesit impreuna la restaurant, dar parca nu ne-am simtit ok pana nu am ajuns acasa la Dudu, ca doar era si ziua lui (ieri a implinit 1 an si jumatate!).

Pentru ca lui Dudu ii place apa si tot ce are legatura cu ea, spalatul pe dinti este recompensa suprema. Cum deschid usa la baie, incepe sa strige :"Di-Di!" (adica dintii), se urca pe scaunel si asteapta sa ii dau periuta. La inceput il spal eu, dupa care ii dau si lui sa se joace putin.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Itzy, Xandrutza, scuzati o zapacita, am aflat de tichetele cadou zilele trecute, dar se dau doar in invatamant.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by mephala30

Itzy, Xandrutza, scuzati o zapacita, am aflat de tichetele cadou zilele trecute, dar se dau doar in invatamant.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me





De sistemul sanitar nu ai auzit nimic?


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna seara!

Maria mea e sucarita tare. Banuim ca din cauza dintilor. I-am dat niste Panadol, a facut si putina febra peste zi, dar acum i-a trecut.

Cristinica se pare ca ne luam de mana.

Am cumparat si eu Enciclopedia. Ma gandeam ca n-o mai gasesc. De-acum trebuie sa pandesc celelalte 23 cartulii.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Gety, nu, nu stiu nimic.

Ati auzit la tv, in seara asta a murit George Pruteanu. Infarct miocardic.
Dumnezeu sa-l odihneasca! , nu-mi vine sa cred...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

mda...si noi am fost consternati cand am vazut stirea la tv...in ultima vreme au disparut multi intelectuali...

Cat despre tichetele acelea...Mephala sa stii ca m-am interesat ...am discutat cu o prietena de la Ministerul Muncii, dir. asistenta sociala si mi-a spus ca intr-adevar exista asa ceva...ar fi in valoare de 3 mil rol...in cupoane cum sunt tichetele de masa asa...mai mult decat atat, exista si tichete de cresa...insa cum se fac la noi in Romanica toate lucrurile...au fost atat de isteti incat nu au elaborat si normele de aplicare...deci ramane la latitudinea angajatorului cred sa interpreteze legea...cica unii dau altii nu...
Maine insa, a spus ca mi-o trimite pe mail s-o citesc si eu ...Daca doriti si voi dati-mi PM cu adresele de mail unde sa va forwardez aceasta Lege sau HG ce-o fi...

Asa incat revin maine cu mai multe info despre asta.

Ramo si Beatrix cate un special pt voi

Acum va pup si va spun noapte buna

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput