Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Sunt foarte ocupata, dar totusi va invit sa va amuzati.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Mirabelac, totusi, , multumim de link-ul amuzant.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mephala - gata, s-a rezolvat cu pagina si la mine, nu mai e latita. Sper sa fie adevarat ce zici tu ca al doilea creste mai usor.

Mirabelac - super funny!

Multumim celor care ne-au urat sa ne iasa usor maselutele! si da, Gety, eu eram cea care spera sa iasa toti dintii pana vine Daria, iar (S)Andra (adica Microbu) a fost cea care mi-a urat implinirea dorintei, si vad ca au inceput sa iasa cate 2 deodata

Mami 37+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna la toata lumea!

Tare mandre trebuie sa fiti voi mamicilor cu doi puisori!

Ne-am adunat si noi de pe drumuri, am adormit puiutul si am citit putin din ceea ce ati mai scris.

M-am lamurit cat de cat cu "operatiunea olita", o sa ii cumpar lui Rares o olita cat mai simpla, cred ca din cea cu manere de care se poate tine, insa fara muzica (vorba ta, Lexi, si Rares e in stare sa-nceapa dantuiala pe olita), dar as vrea sa mai astept 1-2 luni pana sa incepem.

Pufy, cam in cat timp l-ai obisnuit pe Alessio la olita?

Gety, eu am intrebat de vitamine, multumesc pentru raspuns si tie si celorlalte fete! O sa incep sa ii dau si eu lui Rares dar nu m-am hotarat inca ce fel de vitamine, mai studiez.

Cu spalatul pe dinti, Rares sta, ii place gustul pastei, dar cel mai tare il amuza sa ma muste de deget atunci cand folosesc periuta tip degetar, daca il spal cu periuta obisnuita nu prea sta.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Fetelor, ce vrednicutze sunteti!!!! am lipsit, ce-i drept, vreo 4-5 zile, dar s-au umplut 2 capitole! drept urmare nu am reusit sa le citesc, mea culpa.

intru doar sa va dau vesti despre noi: de 5 zile sunt cu daria singura si m-am descurcat destul de greu, mai ales ca marti am fost la Ikea si am pierdut prima jumate de zi acolo, dupa care dariuta mi-a adormit in masina vreo 20 min si restul zilei a considerat ca somnul de pranz a fost facut, asa ca n-a mai dormit si m-a zapacit total.

ca vesti bune, facuram cumparaturi de la Ikea. I-am luat dariei un pat frumusel de copil (transformabil, il fixez acum la 1,30 m lungime si dupa se poate transforma pana la 2 m), plus un corp de depozitare tot pt camera ei, plus pt noi o comoda, plus alte "maruntisuri". Doamne, nu ma scapa la cumparaturi ca uit de bani, uit de orice!!!

nu am reusit sa si montam patutul, dar abia astept sambata sa vad cum reactioneaza la noul ei patut si noul status de "sora mai mare". caci asta este primul pas, cedarea patutului de bebelus catre fratior. am zis s-o obisnuim din timp, sa nu ma trezesc ca ma lupt cu ea sa ma lase sa-l pun pe victorasul in patutul cu care e obisnuita.

ACum va las, ca poate mai ciupesc si eu 10 min de stat in pat, cat doarme ea.

daca imi aduc bine aminte, cred ca Victorasul are 27 sapt si ceva, un lucru fiind sigur: cresc precum cozonacul la dospit!!!! plus ca deja am inceput insomniile, din cauza greutatii cu care ma intorc de pe-o parte pe alta si a faptului ca mi-e dor sa dorm pe burta.

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mda, se pare ca Bucuria mea e singura care atunci cand vede periuta de dinti strange buzele tare-tare si daca incerc sa-i introduc periuta in gura, incepe sa planga (dar tot cu gura inchisa) si pana la urma o rupe la fuga prin toata casa

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Lexi, asa facea si Eric! sa nu radeti dar va spun ce a functionat la noi! Imi luam si eu periutza si ma duceam dupa el prin casa spalandu-ma pe dinti! Si frecam nene dintii si stateam cu gura deschisa si el se uita uimit la mine! Si tot asa o tineam in fiecare seara pana a venit sa puna el mana pe periutza mea! L-am lasat, mi-am pus mana peste a lui si frecam impreuna dintii mei! Cand a cerut periutza sa si-o bage la el in gura i-am dat-o pe a lui si il ajutam eu sa se spele concomitent cu mine! De aici si pana sa-l duc la chiuveta a fost doar un pas! Ii place sa deschida si sa inchida robinetul asa ca ii pun cosul de rufe in dreptul chiuvetei, il sui pe el, ii dau periutza, el si-o baga in gura dar mai departe fac eu operatiunea de spalare ca el este ocupat cu inchisul si deschisul robinetului! din cand in cand mai pune si el mana pe periutza si incearca sa se spele! numai rade!evident ca nu-l pot spala chiar cum as vrea eu dar am rabdare si incet incet o s-asi dea el drumul! cel mai mult ii place partea cand ii dau apa sa bea din pumn si el scuipa!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

salutare
am avut o zi pliiiiina pana acum....plus ca o ora a picat netul...si uite asa...

revin dupa ce citesc fiindca vad ca ati scris multicel...

Roxana ma bucur ca ai aparut...crad ca nu ai citit mesajul din cap trecut despre aparitia Ghidului Gradinitelor...supliment la Evenimentul zilei...stiu ca esti in maaaaaare cautare de o gradi pt Daria...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Oare cine zicea ca nu mai povestim, noi astea cu fratiori mai mari de bucurii, despre cum se inteleg fratiorii?

Eu nu prea am ce sa povestesc fiindca e la fel ca la inceput: se adora!Si se inteleg super!Mai sunt unele mici divergente cand spre ex. se ciondanesc de la o jucarie pe care o vor ambii in aceeasi clipa, dar de cele mai multe ori Alesio cedeaza in favoarea gombotzului mic si se face pace....





www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!




Eu va intrebam......ce draguti tre sa fie...iar voi ametite de fericire cand ii vedeti...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by mephala30

ca veni vorba de bani, fetele din Bucuresti, si nu numai, luati tichetele cadou? Io am aflat de ele zilele trecute si nu stiu daca avem dreptul si noi, mamicile aflate in cic.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me





despre ce tichete cadou este vorba? mie mi-a scapat cred informatia asta...spune-mi mai multe si poate aflu ceva...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput