Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (120)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Prisi, pai cand curg singure nu curg in jeturi? Ca asa e la mine.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

urmy - stai linistita.nu cred ca triseaza mai mult decat stefan!daca vede ca pierde, imediat schimba regulile jocului, si hop...pana sa ne dam noi seama, a castigat!mare smecher e...ne face din vorbe!


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by myral

Urmy si noi jucam motanul incaltat, e la fel ca nu te supara frate, mai si ce ma enerva sotul ca numai el batea si asta mare suferea saracaAsa ma luam de el si el cica ce sa fac sa nu mai dau 6???



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)




super tare...si eu toata copilaria am mancat bataie de la frate miu la "nu te supara frate" si ce ma mai ofticam. Dar eu bateam la macao. Bineinteles ca si noi ne certam pe sase si ne bodoganim cand ne scoatem din joc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Andreea 11 - tudor are 7,130 si 69 cm si pe 5 face 6 luni,s-a nascut cu 3.100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu n-am stat sa masor, da mie nu-mi curg sanii NICIODATA :)))
asta ca sa mai desfiintez niste mituri, ca daca nici io n-am lapte....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna ziua mamici !
ce mai faceti ? noi ieri am avut musafiri si n-am intrat pe dc, suntem bine, sanatosi si voiosi, ceea ce va dorim si voua.
Andrei mananca piure hipp, e pofticios tare, mai ca-mi ia castronelul din mana sa manance mai repede. prefera meniul de legume din morcov, conopida,cartof si fasole verde. Azi i-am blenduit si eu legumele fierte( pana acum pasam cu furculita), sa vad daca am acelasi succes, cu toate ca n-am pus decat morcov, orez, patrunjel (radacina) si ceapa + doua frunze de patrunjel si o picatura ulei. pe la 13 o sa i se faca foame, de-abia astept sa-l vad.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by urmychance

quote:
Originally posted by prisi

quote:
Originally posted by urmychance

pai prisi draga, ma uit si le nr. Asta inseamna sa ma mulg in afara guritei copilului si se vad jeturile.

Tudor- 17.09.2007



nu pot sa particip la concurs, mie nu-mi reuseste faza cu mulsul manual , am incercat o data si m-a durut, iar cand sunt pline curg singure

poze


Marta si Miruna (06.09.2007)



pai atunci cand sunt pline, apasa de sus in jos de cateva ori si apoi o sa inceapa sa curga in jeturi. Asteptam raspunsul dvs. stimata doamna. Nu te-ai muls niciodata in biberon?

Tudor- 17.09.2007



nu m-am muls, Miru nu primeste biberonul si nici suzeta , dar nici nu a fost nevoie ca pana saptamana trecuta am plecat peste tot cu ea, cat despre alaptat in public eu si la restaurant alaptam, ma asezam de la inceput strategic si ma intorceam un pic si gata, asa adormea si noi stateam linistiti (mama denaturata ce sunt)

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Melania, Sofia avea la 8 luni jumate greutatea asta si doctorita mi-a zis ca e perfecta....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by myral

Prisi, pai cand curg singure nu curg in jeturi? Ca asa e la mine.



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)




nu m-a preocupat prea tare sa vad cum urg, de obicei cand curg ,vin picaturi multeeee si fug sa-i dau lui Miru sau sa-mi pun absorbante daca am uitat cumva

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Melania, mie mi se pare ca esti foarte pretentioasa cu puiul tau, daca alaptai cum masurai cantitatea de lapte bauta ?
pe mine nu m-a deranjat ca nu bea cantitati mari de lapte, niciodata n-a baut mai mult de 4 masuri ( cam 130 ml), au fost dati in care bea si 2 masuri, si 3, nu m-am stresat deloc, a fost chiar 'la cerere', fara orar, fara masuratori.
M-am uitat la poze si Tudor chiar arata foarte bine, e proportionat si are o mina de copil foarte sanatos, din ce scrii tu mananca bine, deci......lasa-l dupa voia lui, mami.
sfatul pediatrilor raman doar sfaturi, totul se adapteaza la temperamentul si personalitatea fiecarui copil, nu exista reguli pentru ei, noi incercam sa-i 'sablonam' si zau daca-i ok asa.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput