Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (120)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

myral - la tocul usii???brrr...
mami - si eu zic sa mai astepti cu galustile si borsul.
sabina - si persoana care vine in vizita e atat de importanta incat sa nu-i zici vre-o doua?
sim - felicitari uriasului stefanutz!
urmy - dar ati avut preocupari intelectuale. vrei sa-l trimit si pe fi-miu sa va jucati si cu el?
pupici dulci si sanatate tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Melania cate kg are Tudor? Cris are 7,900 si 73 cm. E f lung si deci si slab. Insa dr mi-a zis ca e f bine. Sicer perefer un copil mai slabut. Se misca mai usor, si cred ca e mai bine pt el. Gras pt mine e antonim cu sanatos. Cris manaca ultima masa la 9.15 si apoi la 6.30-7 dim.. Eu zic ca e ok are in continuare 5 mese pe zi. Gandeste-te la tine. Nu ai momente cand nu ai chef de tocana deloc? Poate asa si el. Nu mai vrea lapte. Lasa-l sa manace ce vrea el.
Mami 25 eu as da supa de pasare insa fara galuste au ou si gris. Poate dupa 1 an galuste. Poti dupa 8 l sa i pui paste in supa de pasare. Sare eu nu pun. E nesanatos, plus ca eu manac f sarat si as vrea ca el sa nu manace asa. singura exceptie sunt borcanelele care mai au sare. In legatura cu borsul mie mi-a zis sa-i dau cu bors sau zeama de lamaie ciorbita. Insa cum el nu manaca ciorba, nu i dau.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mami, ce zici tu acolo, se MINIM la 10 luni....bors cred ca mult dupa un an!!!!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by gabitz78


urmy - dar ati avut preocupari intelectuale. vrei sa-l trimit si pe fi-miu sa va jucati si cu el?

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



se poate, dar sa ii soptesti ca barbate miu triseaza si eu stau prost cu numaratoarea:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

amgasit un lapte excelent Cedra de la Napolact.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Alina pai de ce vrei sa ii dai bors? lui Miru ii plac mancarurile dulcege chiar si legumele

noi am papat azi branzica(din 500ml de lapte)cu o para mica si jumatate de banana, a papat tot, pt masa de legume avem piure de ieri

eu am incercat cat de cat sa ii dau mesele regulat dimineata tzitzi de vreo 2 ori ca se trezeste pe la 6 jumate si mai vrea si pe la 9, intre 10 jumate si 12 fructele, pe la 3-4 legumele, iar pe la 7,30 cereale, plus tzitzi printre, da nu vrea intotdeauna si seara iar tzitzi, dupa baita


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by urmychance

pai prisi draga, ma uit si le nr. Asta inseamna sa ma mulg in afara guritei copilului si se vad jeturile.

Tudor- 17.09.2007



nu pot sa particip la concurs, mie nu-mi reuseste faza cu mulsul manual , am incercat o data si m-a durut, iar cand sunt pline curg singure

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by prisi

quote:
Originally posted by urmychance

pai prisi draga, ma uit si le nr. Asta inseamna sa ma mulg in afara guritei copilului si se vad jeturile.





nu pot sa particip la concurs, mie nu-mi reuseste faza cu mulsul manual , am incercat o data si m-a durut, iar cand sunt pline curg singure

poze


Marta si Miruna (06.09.2007)



pai atunci cand sunt pline, apasa de sus in jos de cateva ori si apoi o sa inceapa sa curga in jeturi. Asteptam raspunsul dvs. stimata doamna. Nu te-ai muls niciodata in biberon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

vroiam sa zic, ca maine nu ajung in parc, maine pleaca cumnata mea din tara pe o perioada destul de mare si trebuie sa o ducem la aeroport, are pe la 5 avion si o sa plecam la 2 de acasa probabil pe centura, dar data viitoare vin cu placere

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Urmy si noi jucam motanul incaltat, e la fel ca nu te supara frate, mai si ce ma enerva sotul ca numai el batea si asta mare suferea saracaAsa ma luam de el si el cica ce sa fac sa nu mai dau 6???Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput