Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by SufletDInger
L-am aspirat pe Alexiss ca mi s-a parut ca are muci, avea ceva dar nu exagerat, dar parca tot mai are. Sa fie asta semn de raceala? El nu a fost niciodata racit si nu stiu daca sa-l scot afara sau nu. N-are febra, e vioi. Ce credeti?



Eu zic ca e bine de scos...aerul curat(ma rog,atat de curat cat poate fi in ziua de azi) ii face mult mai bine decat statul in casa.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by nelone77

quote:
Originally posted by ggaby


mi-ai facut complimente la plural,sau nu erau pt mine??? eu am unul singur de bb si abia daca fac fata cateodata...Admir enorm mamele cu gemeni !!!





Ptr tine erau numai ca nu am scris ca e gluma... Mie toata lumea imi zice ca am mai multe fete si de cite ori vine cineva in vizita le schimb si pun tot cite alta in patut (pe restu le ascund in debara)... Asta ca se schimba f mult de la o zi la alta , si bebelul tau daca te uiti la poze zici ca e unul intr-o poza si altul in alta poza...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77



multumim sarumana pt complimente! eu una abia am timp sa scriu cate un rand doua...nu mai am timp sa ma uit la poze,dar sunt sigura toate avem niste ingerasi frumusi cu care ne mandrim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Neata, fetele..
am si eu o intrebare: dupa terminarea celor 4 luni trebuie facuta vreo cerere pt acordarea concediului de maternitate pana la 2 ani? Si cam cum ar trebui sa sune cererea respectiva?



Da,se face o cerere catre angajator pentru intrare in CIC.Si sotul o declaratie pe propria raspundere ca nu beneficiaza de indemnizatie.Apoi astepti o decizie inregistrata la ITM pe care o atasezi la dosar.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ggaby

mariussimiuc mi-e tare dor de iasi!!!!!!! eu sunt ieseanca,ce mai e nou pe acolo???



Serios? Ce ma bucur! De cand n-ai mai fost acasa?
O stii si pe Danelutza? E cuscra mea!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Doamne,ca multe greseli mai fac! scuzati-ma!cred ca bine am sa-l mai invat pe fii-miu limba romana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by ggaby


mi-ai facut complimente la plural,sau nu erau pt mine??? eu am unul singur de bb si abia daca fac fata cateodata...Admir enorm mamele cu gemeni !!!

gaby & david 18.12.2007



Acum ma uitam in album, intradevar am gresit persoana, la bebele Adinai ma uitasem mai devreme.... Totusi nu am vazut poze cu Davidul tau...
Ies afara sa imi revin un pic ca tare aiurea ma simt de la vremea asta...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by ggaby

mariussimiuc mi-e tare dor de iasi!!!!!!! eu sunt ieseanca,ce mai e nou pe acolo???



Serios? Ce ma bucur! De cand n-ai mai fost acasa?
O stii si pe Danelutza? E cuscra mea!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...





pai nu am mai fost de asta vara din august...aveam 4 luni de sarcina si mi-era tare pofta de iasi si de romania
Imi pare rau nu o cunosc pe danieluta...cunosc o daniela dar nu stiu daca e aceeasi persoana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ggaby
pai nu am mai fost de asta vara din august...aveam 4 luni de sarcina si mi-era tare pofta de iasi si de romania
Imi pare rau nu o cunosc pe danieluta...cunosc o daniela dar nu stiu daca e aceeasi persoana...



Danelutza e nick-ul de pe DC . Si sta tot in Elvetia.Si e tot din Iasi.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by ggaby

buna dimineata si de la noi!
Cu somnul mai avem si noi batai de cap si al meu maraie cand il pun in patut si fac un du-te vino si-i pun suzeta si-l mangai usor pe capusor si-i spun ca mama e pe aici,mai maraie el,dar se uita la veioza cu papusele deasupra patutului,se cearta cu ele si adoarme pana la urma...unica probl este ca asta reusesc sa fac doar seara si dimineata,cand mai doarme pana pe la 11h-12h.In timpul zilei nici nu vrea sa auda de patut,s-a obisnuit sa doarma in baby relax si ieri asistenta mi-a zis ca David pare un copil nervos si ca e vina parintilor,daca nu reusesc sa-l stapanesc...m-am simtit oribil,dar ce ar trebui dom'le sa fac???!!! Ea mi-a zis sa-l las sa faca o mica criza de plans si se va linisti....hmmmm?!!!Am incercat ieri dupa-amiaza sa fac asa si rezultatul a fost cumplit....mi-a facut vreo doua crize de nu mai stiam cum sa-l linistesc,pana la urma l-am luat in brate de suspina mititelul de nu mai putea si eu m-am simtit ca o mama idioata !!!!!!!!!!!!! Eu am sa fac asa cum imi cere sufletelul lui...asta e o sa creasca si o sa inteleaga mai multe mai tarziu....nu pot sa-l chinui asa la numai 3 luni

gaby & david 18.12.2007


Gaby, am incercat eu chestia cu plansul... cand am vazut ca face crize l-am lasat sa planga, tot asa, in speranta ca se va linisti pana la urma... dar nu, a plans si o ora fara incetare, se facuze vanat dar nu se oprea... sunt sigura ca ar fi plans mult si bine, dar nu m-a mai rabdat inima si l-am luat in brate, chiar daca eram nervoasa si suparata pe el ca nu tacea... Poate chestia asta e valabila pt unii copii, dar altii care au un caracter mai puternic nu se linistesc, ci dimpotriva...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by ggaby
pai nu am mai fost de asta vara din august...aveam 4 luni de sarcina si mi-era tare pofta de iasi si de romania
Imi pare rau nu o cunosc pe danieluta...cunosc o daniela dar nu stiu daca e aceeasi persoana...



Danelutza e nick-ul de pe DC . Si sta tot in Elvetia.Si e tot din Iasi.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...





nu cred ca o cunosc din pacate...sta tot in geneva?
ma duc sa-mi hranesc puiutul

Mergi la inceput