Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

de vreo 3 seri Lucas da tare din picioruse la baita, se joaca, stropeste cu apa pe jos cand da cu piciorusele, uda tot in calea lui... si face mutre cand il scot din cadita lui... apoi incepe sa comenteze la imbracat... inainte era foarte cuminte, ii placea sa fie schimbat, imbracat.... acum parca ar vrea sa stea in pielea goala si in apa, daca e posibil...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza






Neata Jasmin!

Pai tu mami, cu cit cresc mai mari bebeii cu atit le palce mai mult in apa.... Il faci inotator... Ma gindesc si eu s-o dau la inot pe Andrada ca ii place tare mult apa si chiar e la Hunedoara un bazin misto... Daca ma'sa n-a putut fi inotatoare de performanta (probl de sanatate- si a tb sa renunt) macar ea sa fie daca ii place

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by nelone77

Neataaa si de la noi!!
Am dormit mai bine azi noapte si papa mai bine si fata!

Amy- bravo ptr reusitele lui bebe!!
Ggaby- frumosi bebei si frumoasa mamica. Sa-ti traiasca! Sper ca sunteti ok, aveti grija la raceli. Am vazut la stiri ca e epidemie de viroza printre bebei, mare grija!! Sunt pline spitalele...

Eu am o intrebare: bebelina mea are o vena mai umflata deasupra ochiului sting, pe pleoapa, de la nastere, care cica ar trebui sa se retraga dar deocamdata nu da semne de retragere. Oare pot sa ii pun ceva sa treaca? vreo compresa cu ceva, sau e vreo crema? Se vede cam aiurea, ca o vena sparta la picior la cei care au varice

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77




mi-ai facut complimente la plural,sau nu erau pt mine??? eu am unul singur de bb si abia daca fac fata cateodata...Admir enorm mamele cu gemeni !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Jasmin012, fiecare primarie trebuie sa aibe o cerere tip, se completeaza acolo.

adyanna, probabil de la vreun sirop sau medicament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by nelone77

quote:
Originally posted by adyanna

As vrea sa va intreb si eu ceva! Sa nu radeti de mine va rog!
De vreo cateva zile kk piticei mele a inceput sa aiba un miros mai greu decat de obicei. Nu spun ca inainte era parfumat , dar acum parca miroase muuuuult mai greu, in conditiile in care in regimul ei alimentar nu s-a schimbat nimic. Tot acelasi lapte si acelasi ceai il bea. Au mai crescut ,se pare, cantitatile de lapte de la 120-150ml la 150-180 ml aproape la fiecare masa dar cam atat. A mai patit cineva asa ceva? Sau sunt eu nebuna si daca nu amprobleme mi le fac singura?

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
POZE



Adriana, i-ai dat ceva medicam sau vreun siropel? De la asa ceva e posibil sa miroasa altfel... Cind i-am dat si eu Andradei Debridat am obs ca mirosea f urit kk ei.

Am incercat sa vad pozele tale si imi da eroare...cred ca nu le-ai pus bine...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77



Nu i-am dat nimic altceva decat lapte si ceai. De aia ma mir si eu pentru ca nu sunt motive sa se schimbe mirosul.

Acum ar trebui sa poti vedea pozele! Incercasem eu sa fac link-ul altfel si am sters ceva din greseala!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://family.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by ggaby


mi-ai facut complimente la plural,sau nu erau pt mine??? eu am unul singur de bb si abia daca fac fata cateodata...Admir enorm mamele cu gemeni !!!

gaby & david 18.12.2007



Ptr tine erau numai ca nu am scris ca e gluma... Mie toata lumea imi zice ca am mai multe fete si de cite ori vine cineva in vizita le schimb si pun tot cite alta in patut (pe restu le ascund in debara)... Asta ca se schimba f mult de la o zi la alta , si bebelul tau daca te uiti la poze zici ca e unul intr-o poza si altul in alta poza...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziua tuturor!

astazi mergem la radiografie pt. solduri!sper sa fie ok
cum s-au comportat fetitele la radoigrafii ca mie mi-e groaza ca o starneasca un scandal de o sa ma treaca toate transpiratiile

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

va trebui sa o tin eu imobilizata sau cum ...o tine ceva asistenta...au ceva sistem de fixat bebei?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by popbianca

buna ziua tuturor!
astazi mergem la radiografie pt. solduri!sper sa fie ok
cum s-au comportat fetitele la radoigrafii ca mie mi-e groaza ca o starneasca un scandal de o sa ma treaca toate transpiratiile

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



Bianca, ptr ce e radiografia? Ptr luxatie? Cred ca ar tb sa facem si noi...Sa imi spui ce si cum sa ma pregatesc si eu...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by nelone77
Eu am o intrebare: bebelina mea are o vena mai umflata deasupra ochiului sting, pe pleoapa, de la nastere, care cica ar trebui sa se retraga dar deocamdata nu da semne de retragere. Oare pot sa ii pun ceva sa treaca? vreo compresa cu ceva, sau e vreo crema? Se vede cam aiurea, ca o vena sparta la picior la cei care au varice



Robert a vut si el asa o vena pe nasuc,langa ochi.Dar nu era umflata,doar se vedea vena si arata ca o vanataie.Mi-au zis ca se va estompa cu timpul,ca are el pielea mai subtire in zona aceea si de asta se vede asa.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Bianca, nu sunt geloasa pe tati ca il face pe bebe sa rada mereu asa cu pofta, dar mi-ar placea sa pot sa-l distrez si eu la fel. Dar probabil cum eu stau mereu cu el. Cred ca pe dan il vede ca pe o jucarie, mai ales ca Dan il musca de urechi, il smotoceste... si el rade atat de tare, iar eu care ma port cu bebe atat de delicat...

Amy, ce dragut trebuie sa fi fost Iustin razand in somn dupa realizarile si oboseala aia...

Adina, am vazut si noi pozele... sunteti tare frumosi toti... o familie frumoasa, iar copiii... niste ingerasi... nu stiu de ce spui tu ca esti grasa... poate ca ai cateva kg in plus, dar esti tare frumoasa. Nu mi-ai raspuns: ai inscris-o pe jasmina la gradi?

Irina, exact asa si eu cu cantaritul bebelui... o data pe luna, la pediatra... fara stresuri si griji inutile. Ce fac puiutii blonzi?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput