Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by SufletDInger

Jasmin012, fiecare primarie trebuie sa aibe o cerere tip, se completeaza acolo.

adyanna, probabil de la vreun sirop sau medicament.


Trebuie sa fac cererea la primarie?

Ancuta, mersi de raspuns, dar mai am nevoie de informatii... Catre cine adresez cererea? Cui i-o dau? Ca habar n-am... si eu am domiciliul in sectorul 4, dar lucrez in sect 1.... ca sa nu mai spun ca nu pot sa plec de aici ca sa merg in tara sa iau un formular... Ce ma fac?




Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Jasmin012

Neata, fetele..
am si eu o intrebare: dupa terminarea celor 4 luni trebuie facuta vreo cerere pt acordarea concediului de maternitate pana la 2 ani? Si cam cum ar trebui sa sune cererea respectiva?



Da,se face o cerere catre angajator pentru intrare in CIC.Si sotul o declaratie pe propria raspundere ca nu beneficiaza de indemnizatie.Apoi astepti o decizie inregistrata la ITM pe care o atasezi la dosar.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



miha, eu sunt aici...cum d-zeu fac?



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Nela,Adriana,Jasmin

Gaby,uite din partea mea``cu dedicatie pt.aceea asistenta ``atotstiutoare``
auzi la ea ``sa lasi copilul sa faca o mica criza de plans``ca se linisteste apoi .......


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna!
Am facut update la albumul nostru. Jasmin, pozele tale erau pe aresa de pe yahoo. Cred ca daca le-ai fi trimis pe gamil te-ar fi ajutat cineva, pt ca toata lumea are acces la ele si multe fete stiu sa puna pozele. Eu nu am mai intrat in ultimul timp si de-asta a durat atat.
Noi cred ca am trecut cu bine peste vaccin. Mai este o zi, dar nu cred sa faca febra daca nu a facut ieri.

Gaby, tie ti-am raspuns la mail. :) Pt album trebuie cate o poza din fiecare luna. Nu am stiut ce sa uploadez din cele trimise de tine.

Adina, chiar aratati super! Vrei sa ne pacalesti?
Jasmina era cu unul din cadourile de Paste? Era tare fericita, ca si cum l-ar fi descoperit atunci... :))

Offf, mai vreau si eu un copil!!


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

mariussimiuc, ms de raspuns. L-am trimis afara cu tacsu.

Jasmin012, faci cerere catre angajator sa-ti suspende contractul de munca. Dupa ce o aproba faci xerox. Xerox iti trebuie si dupa ultimul concediu medical (prenatalul), acte de identitate ale tale si sotului, certif de nastere al copilului. Iti mai trebuie si o dispozitie de suspendare a contractului de munca pe care o face angajatorul. Mergi la primaria de domiciliu si faci o cerere prin care soliciti sa intri in concediu de crestere a copilului, iar sotul tr sa dea o declaratie ca el nu beneficiaza de ac concediu (am completat-o tot eu). Dc vrei banii pe card duci si un extras de cont. Cei de la primarie depun dosarul la Directia Muncii, Familiei si Solidaritatii Sociale, cred ca asa o cheama acu. Sper sa-ti fie de ajutor informatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

quote:
Originally posted by SufletDInger

Jasmin012, fiecare primarie trebuie sa aibe o cerere tip, se completeaza acolo.

adyanna, probabil de la vreun sirop sau medicament.


Trebuie sa fac cererea la primarie?

Ancuta, mersi de raspuns, dar mai am nevoie de informatii... Catre cine adresez cererea? Cui i-o dau? Ca habar n-am... si eu am domiciliul in sectorul 4, dar lucrez in sect 1.... ca sa nu mai spun ca nu pot sa plec de aici ca sa merg in tara sa iau un formular... Ce ma fac?




Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza





cererea de care zicea Anca,treb.sa o faci tu (asta nu e tip) si sa te adresezi conducerii firmei la care lucrezi;ei treb sa ti-o aprobe,originalul ramane la ei iar tu vei opri o copie si impreuna cu celelalte acte necesare depui dosarul.
cred ca poti imputernici pe cineva sa se ocupe de toata treaba asta,din cate mi-amintesc pt.sora-mea care a nascut acum 1 an s-a ocupat contabila ei...

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Buna!
Am facut update la albumul nostru. Jasmin, pozele tale erau pe aresa de pe yahoo. Cred ca daca le-ai fi trimis pe gamil te-ar fi ajutat cineva, pt ca toata lumea are acces la ele si multe fete stiu sa puna pozele. Eu nu am mai intrat in ultimul timp si de-asta a durat atat.
Noi cred ca am trecut cu bine peste vaccin. Mai este o zi, dar nu cred sa faca febra daca nu a facut ieri.

Gaby, tie ti-am raspuns la mail. :) Pt album trebuie cate o poza din fiecare luna. Nu am stiut ce sa uploadez din cele trimise de tine.

Adina, chiar aratati super! Vrei sa ne pacalesti?
Jasmina era cu unul din cadourile de Paste? Era tare fericita, ca si cum l-ar fi descoperit atunci... :))

Offf, mai vreau si eu un copil!!


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.




da am primit emailul,am sa incerc zilele astea,tot am zis ca maine,maine si de fiecare data se iveste cate ceva....poate chiar azi mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Buna!
Am facut update la albumul nostru. Jasmin, pozele tale erau pe aresa de pe yahoo. Cred ca daca le-ai fi trimis pe gamil te-ar fi ajutat cineva, pt ca toata lumea are acces la ele si multe fete stiu sa puna pozele. Eu nu am mai intrat in ultimul timp si de-asta a durat atat.
Noi cred ca am trecut cu bine peste vaccin. Mai este o zi, dar nu cred sa faca febra daca nu a facut ieri.

Gaby, tie ti-am raspuns la mail. :) Pt album trebuie cate o poza din fiecare luna. Nu am stiut ce sa uploadez din cele trimise de tine.

Adina, chiar aratati super! Vrei sa ne pacalesti?
Jasmina era cu unul din cadourile de Paste? Era tare fericita, ca si cum l-ar fi descoperit atunci... :))

Offf, mai vreau si eu un copil!!


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.


Alina, , multumim. asa e, am trimis pe yahoo, din pacate. stiu ca sunt ,ulte fete care se pricep, dar cum esti tu cea care administreaza albumul si cea care a fost cu ideea... m-am obisnuit cu tine. Ce face frumusica Maria? nu cred ca mai face febra daca nu a facut pana acum.., si noi il facem maine... chestia e ca aici fac la vaccinul asta 3 intepaturi, ca sunt trei seringutze separate... cel putin asa a fost la 2 luni... si ma gandesc ca o sa planga lucas... daca era doar una, poate il mai pacaleam, dar trei intepaturi. parca ziceai ca printesa ta n-a plans, pt ea...
si eu ma gandesc deja la o surioara pt lucas...

Nela, v-ati intors de la aer? Deci si Andradei ii place sa innoate... poate se duc amandoi la piscina... si devin campioni la innot...

ce-o mai fi cu Cami? dar cu Roxana (RGE)?





Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Vasari in dreptul fiecarei poze trebuie sa scriu varsta lui david...adica..."david 1luna...david la nastere" etc???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012
miha, eu sunt aici...cum d-zeu fac?



Nu ai pe nimeni aici care sa te ajute?Cred ca daca ai imputernici pe cineva sa se ocupe...Da din cate stiu costa ceva banuti imputernicirea asta...


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput