Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, multa sanatate pentruristi, sa se refaca cat mai repede!

Melania, poate ii dau intii si lui Tudor, si de aceea bea mai putin bibe.


Noi am fost de 2 ori in parc azi, ne-am intalnit si cu Sabina si bb Gheo cel cuminte. Ce cald a fost azi, parca era vara.
O sa merg si eu la Kidex, dar cred ca duminica cand e husband liber, caci alfel e departe de mine.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Cecilia, multa sanatate celui mic... el sa se face repede bine.. si pe tine sa te ocoleasca raceala

Bee, succes la ortoped... si daca e sa fie kino.. macar e bine ca exista o rezolvare a problemelor..

Si eu am o fetita maraita... cam asa ca Andrei, insa la noi inca mai functioneaza plimbatul in brate... Nu mai reusesc sa o fac sa doarma toata noaptea.. La 3 parca apasa cineva pe un buton... daca o iau in brate doarme in continuare.. cum o pun inapoi in pat.. jale mare...
Asa ca exersez dormitul in pozitia stand in fund pe canapea...

Cu lingurita.. am inceput din nou sa ne imprietenim... dar ne reamitim repede ca am fost certate... moment in care schimb lingurita cu.. o bucata de morcov... (ii dau mancarea pe morcov.. si o mai las sa-l si suga putin)

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza
Noi am fost de 2 ori in parc azi, ne-am intalnit si cu Sabina si bb Gheo cel cuminte.


Ai fost in parc la Busteni?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Bre Sim, matale ai o slabiciune pentru germanii astia.... de la ce ti se trage?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Probabil de la faptul ca le curata excelent si nu ramane miros de substante chimice si mai e deschisa si non-stop .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Carpatina, am vazut si eu poze cu trandafirasul, este foarte frumusica si eleganta. hi,hi, interesanta metoda cu morcovul.

Noi ieri am fost la o petrecere -la ziua uneia dintre nepoatele mele, am puscateva poze:http://good-times.webshots.com/photo/2746864640101136023XjiLlb
gaza mea a fost cumintica, ma rog s-a cam speriat ea pe acolo de mingi de ping pong care zburau si baieti care tipau pe acolo. Oricum a fost prima petrecere pentru copii in viata ei, a vazut si zane, clovni.


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Urmy, eu zic ca si tu, la fel ca si noi, meriti admiratie pentru ceea ce faci pentru familia ta... Ca uite asa nepriceputa cum zici ca esti.. si aproape singura, l-ai facut pe Tudor mare... Zau, pariaza mai mult pe tine... ca esti la fel de buna ca oricare dintre noi.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Wowwww... ce mare s-a facut Antonia! Si ce bine sta calare pe catelul alaaaaa.....

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Azi am fost in vizita la o viitoare mamica de fetita.. si i-am dus lucrurile pe care noi nu le mai putem imbraca... S-a luminat la noi in sifonier... he he... Erau si o pereche de cipici... cat degetul meu mic de lungime.... offf.. ce-a mai trecut timpul..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:



Buna tuturor!!!

Annisia
Amar
Yannisa Milena
Dony74


Si_bv noi avem doua posibilitati: Sfirsitul lui aprilie sau sfirsitul lui iulie.
Ne-am tot gindit si rasgindit cum sa facem. Am vrea sa mergem luna viitoare. Nu stiu cum va fi pentru Daria calatoria, plecarea pentru atitea zile din cuibusorul ei.
Ar fi fost frumos sa ne intilnim. Initial vroiam sa fie in jur de 17 mai pentru a sarbatori 11 ani de casatorie in vacanta dar nu se poate.

Ma gindesc ca in iulie Daria va fi mai mare. Banuiesc ca deja va merge si vom alerga dupa ea dar important e sa stea la soare si aerosoli.
Te tin la curent pe PM. Multumesc.

Mandarinuta papa bebelushei e intradevar o problema pentru noi deoarece Dariei nu ii plac borcanelele. Lapticul si cerealele le iau cu mine, sucul si piureurile de fructe se pot prepara usor. Nu cred ca va fi problema daca nu va minca carnita o saptamina.

Voi cum va ginditi sa faceti cu papa bebelushelor in vacanta?


www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Roxana_G
i-am anuntat de plecarea la Lisabona


cine, cand, cat, cu cine, de ce...? Si eu de ce nu stiu?????

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Eu cu sotul, primul weekend din aprilie, cu finii nostri (unii dintre ei), ca sa ne relaxam, mai ales eu inainte de prima zi de birou. Si aveam impresia ca am scris pe forum ca nu stiu cum sa ii zic mamei...cred ca omisesem.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput