LMA * Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (51)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salve!

Catinca Maria (iasima)
Magnus Tiberius (Cristina30)
Sebastian Florentin (DanaR)
Sa cresteti mari si sanatosi!

Delia spor la invatat si bafta la examene! Cu gradi cum merge? La noi merge ok...nu plangem deloc...si mai si papam cateceva acolo...Vreau si io la piscina! A trecut cucuiul? Pupici!

Ciuf bafta si tie la examene! Tin pumnii stransi!


Catrinel nu sunt super incantata de condus masini...insa ma bucur ca am dus la bun sfarsit scoala si am luat permisul...desi cand ma gandesc ce m-am legat la cap...Acum sunt in sfarsit linistita...si astea 3 ore cat e Cris la gradi mai am si io timp sa mai respir...ca abia mai pot...vorba Deliei!

Am fost azi la cumparaturi si am luat o gramada de chestii faine ptr bebelina, dar si ptr Cris. Seara am fost la eco...bebelina...e cam semiintoarsa...cu capul in jos spre stanga...cred ca exerseaza intoarcerea...Are 1.450 grame si cam prin 25 mai o sa ne intalnim. Pe 5 mai merg iar la un control si atunci o sa stiu sigur data.

Ma duc la nana ca sunt rupta de oboseala! Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

hallo, halloo...is aici, tot bizi, dar am zis ca oricatd e bizi as fi acum pot sa arunc cate un ochi pe la voi...

Deci...

catrinele....sa dea D-zeu sa ii tina obiceiu' lu matzoasa mea ca zau ca tare-i bine...numai ca am dat in alta belea...daca plecam undeva, normalex ca ii bag scutecu' ca io-s mama prevazatoare...da' ia zi matale daca mai vrea sa faca in el...urla de parca am pus-o pe ace si drept care scutecul e de de decor...trebuia s ama vezi ieri alergand ca nebuna cu copchila in brate pe culoarele policlinicii ca ea face "pish"...ma bucur ca a inceput sa se tina si noaptea, asa ca suntem pe drumul cel bun al "intacarii" totale...domamne-ajuta..
Si stai calma...asa am inceput si noi...mai intai exemplul personal: pe wc, cu hartia igienica...normal ca a vrut si ea, ca orice maimuta care imita...vreo 2 saptamani de dimineata pana seara nu ii mai puneam scutec...schimbam la chilotei si dresuri de ziceai ca am fabrica...si nu se suporta, mai ales daca mai scapa si un kk...n-am fortat-o, i-am respectat dorinta, n-am certat-o sau pedepsit-o cand facea pe ea, doar ii spuneam ca e rusine; la inceput isi tinea dresul cand facea kk de ziceai ca vreau sa il fur...si dintr-o data zbang...a avut initiativa...

Andreea...eram intr-o pasa destul de proasta...dar are cine ma inviora ...si auch pt lovitura de la cap, desi se pare ca a fost "de bine", ca revenit la sentimente pentru fructe....iammy...

Miha...felicitari pentru carnet...sa ne spui pe unde iesi cu masina ca sa o stergem din calea ta ....cum merge burtik??? acusica acusica e gata cozonacelul pus la cuptor......
Si da, cata vreme mariuci nu se hotaraste ce vrea sa fie bebe cred ca nici nu o sa stim cu certitudine...oricum astept morfo sa vedem daca si acolo bebe va fi rusinos...
Dar faza dragutza e ca sambata povesteam cu soacra despre modificarile pe care vrem sa le facem in dormitorul fetelor...in loc sa zic al copiilor m-am referit la cel al fetelor...o fi vreun semn????!!!

Delia...auch si la tine...dam un pup mare sa treaca cucuiul...vad ca e o "moda" cu cucuiala asta...

Rocsana, dragutza...ce mai faceti???? ce mai face Maria-san???? ca tare mi-e dor de ochii ei


Clanul nostru e bine, mariuca se reface dupa enterocolita, dar nu pot sa va spun ce plans era sa ma apuce dupa ce am vazut-o dezbracata la baie...nu era ea grasa graselor, dar mai pusese si ea un pic de carne pe ea...acum ii numaram coastele la modul concret ca sa nu mai zic oasele de la coloana...jalnic...
Bebe creste in burtik, dar am niste dureri de burta si niste crampe de uneori imi vine sa ma sui pe toti peretii...fetele care ati avut a doua sarcina dupa o cezariana, tot asa ati patit???
Sper sa scap repejor de greturi, mai ales ca de acum o saptamana bebe e miscacios in burtik....

Fug la treburi ...



------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci si samburelu - mititelu
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Buna ziua,
Fetelor pe la noi cam bate vantul...imi aduc aminte ca au fost perioade cand nu puteam tine pasul cu cititul....nu ca asa fi eu f activa
Uram la multi ani ghioceilor ce le suntem datori cu urarile
28 martie Marc Alexandru ALINAALEX
28 martie Thea Antonia ANDREEA GEORGIANA
29 martie Bianca Nicole PISPIRICA
29 martie Alicia Maria KIM
30 martie Maria Maia Adar
30 martie Vlad-Lucas Liliprejbeanu
31 martie Adina Nicoleta Andra Simona
2 aprilie Alyssa CARMENPIT77
3 aprilie Raluca Elena Danielaneda
3 aprilie Harris Peter Cosmina
3 aprilie Sara Ameera
4 aprilie Andrei Cristian Adriana
7 aprilie Catinca Maria iasima
7 aprilie Magnus Tiberius Cristina30
7 aprilie Sebastian Florentin DanaR
si nu uitam nici mamicile de ghioceice au fost sarbatorite in aceasta luna
01 Aprilie MARIANA1976
08 Aprilie DANAR
o ptr ele.
Noi suntem bine, am facut in weekend o escapada la Slanic Prahova,saptamana trecuta am avut un nasuc de Alex cam mucos dar a trecut.
Mami este putin cam stresata, probleme cu bunicile f ocupate, desi pensionare care nu au timp sa stea cu Alex cat e mami la munca. Mereu sunt bonlave, obosite...cred ca vom fi fortati de imprejurimi sa mergem la gradi mai repede decat ne asteptam.
In rest...Alex e un copil vesel, vorbitor si ...RASFATAT.
Petrecerea de 2 ani era programata la Mac dar din lipsa de copii s-a mutat acasa unde com avea confetii, baloane, muzica si prajituri pentru cei 2 bb invitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

... a trebuit sa dau "trimitere" urgent, vizitatori nepoftiti.
Acum sa continuam...
Catrinutza, felicitari ptr reusita Atomicului! Noi suntem in acelasi stadiu, pampers cand facem nani si cand iesim la joaca. Daca plimbarea este mai scurta de 30 minute, fara.
Miha, felicitari pentru curaj si pentru obtinerea carnetului. Ma mai despart de examen 4 sedinte, ard de nerabdare sa devin si eu cu acte. Acum iti poti vedea de sarcina linistita, fara stresul examenelor. Ai fost harnicuta ca o.
Addianav-am vazut eu ce faceti voi primavara! Mie imi pare f distractiv. Am avut si noi vreo 2 momente asemanatoare. Super! Pacat ca dupa un asemenea moment ne-am ales cu un nasuc plin de mucisori.
Aalina2003, ce draguta este Ana cand incurajeaza ea copiii mai noi. Ma bucur ca v-ati acomodat asa de bine. Felicitari!
Ameera,cat de mult iti seamana Sara! Sa-ti traiasca!
Andreea, imi permit sa te treag de maneca...ne-ai promis poze de la party.
Ciuf, inceputul este mai greu. Eu am renuntat la cafea la inceputul sarcinii, imi facea rau...au trecut aproape 3 ani de cand nu mai beau cafea si chiar nu-mi mai cere organismul. Succes!
Alinaalex, as vrea sa vad si eu o poza cu despre care vorbiti. Trebuie sa-i cumpar lui Alex, urgent, bicicleta si nu-mi place nimic de pe piata, defapt nu mi se pare potrivit pentru el.
Pispi, ma bucur ca am putut vedea poze cu voi, eu fiind mai noua si nu f activa, nici nu va cunosteam.
Delia, cucuiul sa treaca. Asa patesc si eu cand isi face Alex vreo vanataie, cucui, imi vine sa .
Feteleor, imi pare rau, dar tb sa dau trimitere fara a mai verifica mesajul. Sper ca am fost coerenta.
Va pup!
Fug acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

La multi ani Catinca Maria, Magnus Tiberius, Sebastian Florentin !

mihaser ai reusit sa citesti cartea lui supernanny? as vrea s-o cumpar si eu, sa ma mai autoeduc!!!

catrinutza felicitari pt folosirea olitzei! la noi inca mai dureaza dar inceputul e promitator! (zic eu!!!) la kk spune si mergem repede repede la wc, la pisu nu...imi spune doar dupa ce a facut!! dar tot kk spune ca face! si bineinteles ca si la noi un sul de hartie e gata imediat!

noi am inceput saptamana "bine" toate trei!!! de fapt toti 4 ca si tati al nostru e cu mucii!!! la cat am sarit prin balti n-am avut nimic si acum cand a venit caldura ne-a prins raceala pe toti!!! cred ca tati a adus niste virusii ca el a fost primul "lovit"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

MIHA,am supravietuit ziua de luni de ieri cu 2 examene....maine miercuri am inca 2 si joi unul,vineri inca unul....Rudy e tare incantat si fericit la gradi,...il cam fugaresc pe acolo ca sa-l iau acasa la amiaza.Cine stie....ce or crede invatatoarele,ca o fi tare oropsit copilu acasa,il punem toata ziulica sa spele podeaua,....de nu vrea sa plece acasa

Catrinutza,da-i sa pape la atomica....sa recupereze cu kilogramele!Ca e tare bne....uite in caz de boala sa aiba copilasii acolo macar 1-2-3 kilute in plucs ca sa aiba de unde da jos.Pupam samburelu!!!!!!La ce nume va ganditi voi?
Addiana,si eu tare entuziasmata mai urmaresc emisiunile cu nanny.Stiu si eu sa-mi urmez instinctele de mami ....dar tot e bine sa mai vezi si modalitati de lucrare cu copii....daca as gasi cartea in romana mi-as cumpara-o si eu.Dar.....cam greu de tot cu gasitul de timp....pentru citit,ca abia ma ascund de Rudy ca sa invat ce e musai sa invat pentru scoala.
Is tare bucuroasa ca azi cumparai biletele de avion......si vin si eu catre tara pe 25 mai pentru o saptamana doar......din pacate.si uite asa ajung,sper,si eu la intalnirea de 10 ani......de la terminarea liceului,caci la urmatoarea,daca s-o organiza ,prin 2018....cine stie,poate va trebui sa inchiriez avion personal daca oi avea vreo 4-5 prunci.....cum mi-e planulFug la invatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Catrinutza la 18 sapt am aflat si eu ca fetita! Tinem pumnii sa se arate rusinoasa de baiata!

Gabi bafta la examen! Si Poli cred ca e deja soferita!

Diana mai am de citit...e foarte faina cartea cu multe exemple...deja stiu cum o sa reusesc sa-l tund pe Cri la frizer...il pun pe tati sa se tunda inainte sa vada baiatul tot ce se intampla.

Delia bafta maxima si azi si maine si poimaine...Cris are deja o pretena la gradi...Azi dimineata cum l-a dus tati l-a luat Adelina de manuta si s-au dus la masa! Ieri era foarte plictisit cand l-am luat ca Ade se dusese la culcare...E o fetita dolofana de 1an si 7 luni si vorbeste foarte bine...Seamana cu Iulia de Micaalsa...blonda cu ochii albastrii

Fetele ptr Praid mi-a spus o dr ca numai primavara si toamna e bine sa mergem...sa nu fie variatii prea mari de temperatura intre afara si subteran. Eu poate la toamna o sa ajung...acum nu ai plec nicari!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

hello de dupa canapea!
mi-am facut si eu un pic de timp macar sa scriu cateva vorbe...
suntem bine, desi Marc e cam mucos si cam tuseste, dar merge la gradi, mananca bine, e vioi, bine dispus, ok adica per ansamblu.
Eu sunt f. ocupata, toata ziua mi-e dusa, tati e plecat iara pana sambata, deci va dati seama ca dupa ce iesim de la cresa semnam condica in parc pana seara caci la noi e vreme faina si abia daca ajungem acasa
N-o sa va vina sa credeti, dar ma simt chiar fericita ca m-am intors la servici, e altfel ca acasa, desi nici nu stiu cum au zburat astia doi ani, imi trece timpul tare repede si ma bucur ca nu l-am schimbat pana la urma, ca nu stiu cum m-as fi descurcat cu un program mai lung. So, la ora 14 is acasa, ma apuc de celelalte treburi, respectiv lucrul pt. firma, apoi imi iau la 17 copilul si la joaca. Seara mai fac si eu una-alta prin casa, ce mai apuc. Cam asta e.
Gabi_fer, o sa-i fac poze bicicletei, de fapt e o motoreta fara pedale, si o sa ti-o trimit.
Miha, s-a obisnuit Cri la gradi?
Delia, bafta la scoala! de 10 ani ai terminat liceul? esti tanara, mai!
Catrinel, la petrecere am avut sala separata pt. adulti, unde se putea si fuma. A fost chiar fain, pacat ca nu am prins in poze pe toata lumea, spatiul a fost mare, loc de joaca, sala de petreceri pt. copii, sala pt. adulti si tot tacamul, meniurile pt. adulti, pt. copii, tortul, poze, sucuri,etc., a fost din partea lor. Noi chiar n-am facut nimic. Ne-am prezentat si am platit

Gata, fug ca mai am treaba.
V-am pupat pe toate, fara exceptie!




Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Edutu sa cresti mare si mumos si sa vina barza cu o surioara sau un fratior cat mai repejor!

Krisztian sa cresti mare!

Eliza-Maria, printesa mica sa cresti mare si mumoasa!

Dariucu sa fii sanatos si sa cresti mare si voinic, fara frica e nimic!

DanaR ptr data de 8!

si nu in ultimul rand aalina2003 multa sanatate si fericire alaturi de Ana si taticul ei!

Alinaalex s-a acomodat foarte bine la gradi...nu mai are nicio problema...ii place acolo ca sunt copilasi. Nu prea mananca tot, insa nu-i bai...Ii dau si eu supliment acasa! Ii dau si minimartieni ptr sistemul imunitar si vad ca pana acum e ok.
Ce fain ca lucrezi pana la 2...nu te mai chinui sa-ti iei alt job...ca daca te mai bagi si in conta...o sa-ti ia prea mult timp...mai lasa-ti timp si ptr Marc...el era mamos...asa scumpic! Va pupacim!

Ieri am fost pe afara ca era frumos si cand a venit tati am mers perin parculet cu tricicleta "brum brum" si apoi am fost sa mai luam ceva de papa...Seara am facut baie si am reusit sa i-l calmam in momentul de criza...spalatul pe cap. Ii e tare frica de apa cand ii vine pe fata...Asa ca l-am pus sa spele si el aca, adica o broscuta si noi usor l-am spalat pe el...Sper sa-l tund azi! As vrea sa-l duc la frizer ca sa ii faca o freza cool...i-am zis lu` tati sa se tund el primul si apoi poate se lasa si Cri tuns de altcineva.

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Buna ziua,
Cam bate vantul pe la noi, se vede treaba ca suntem f ocupate. Profit de pauza de masa pentru a ura sarbatoritilor de azi La multi ani!
Eduard Gabriel
Krisztian
Eliza
Darius Mihai

Va doresc tuturor o zi frumoasa!

Mergi la inceput