LMA * Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (51)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

ciuf e super canapeaua! sa "reziste" cat mai mult! in caz de accidente cu pixul sa stii ca fixativul e sfant!!! ai fost la dr?

andreea g ma descurc binisor cu zgatiile! zic eu! ajutor am mai mult din partea soacrei decat a sotului (care e plecat de dimineata pana seara/noaptea, cateodata si 2-3 zile!!) adica daca trebuie sa merg undeva (gen gineco, coafor, cadouri pt fete, petrecere) las fetele la ea, in rest zi de zi stau acasa si am grija de ele si de casa....cat o sa mai rezist nu stiu!!! din toamna as vrea sa o dau pe raisa la gradinita unde merge si denisa si sa am si eu 4 ore pe zi doar ale mele!!!!
primavara la noi e cam friguroasa...cu ploi peste ploi si vant destul de suparator!!! poate vreti sa vedeti ce facem noi pe vremea asta!! iar despre faptul ca e un oras curat... nu ma pronunt! de frumos este frumos, da inima mea e in brasov unde m-am nascut si am copilarit (pana la 16 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

La multi ani, Sara, sanatate multa si noroc!!!

Miha, bafta pe sosele!!!

Am vazut poze de Bia (dulce-dulce!!!), Marc (frumusel foc, zau ca merita o surioara_) si Denisa si Raisa la distractie in balttile Iasului!

Andreea, Ana are 11 kg imbracata asa ca..ttot pe langa Theea. Cat despre progrese, imi povestetste ca a invatat cantecele si poezioare (chiar asa le si spune, diminutive)cu ceva "albinutza",dar nu vrea sa le reproduca. Mai stie si yellow de la "engheza", dar nu stie ce-nsemana, nici in rom nu stie,de altfel, culorile.Si se pare ca si la "matica" se pricepe, adica sorteaza dupa marime ceva obiecte.Aaa..si mai stie si "super", asta a fost, de fapt,prima achizitie. Ma bucur pentru ca a inceput sa coopereze cu ingrijitoarea atunci cand vrea sa o puna pe "wc-ul micutz", ba azi chiar a facut scandal ca n-au pus-o in prima serie de dupa masa..!!!Mananca bine acolo pachetelul de acasa, dar pe chestia asta, masa de pranz a ajuns sa fie luata dupa somn. S-a mai disciplinat programul de somn,la pranz ma refer, ca noaptea e la fel. (de rau,dar doarme cu tati inca).Consoleaza copilasii mai noi "uite,eunt mai mica si nu plang,nu mai plange nici tu!", saluta mesterii veniti pe acolo cu diverse reparatii "buna ziua,domnule!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Ameera,Sara iti seamana tot mai mult.Ce dulce este(in general!) si,in special in poza in care doarme(in timpul serviciului!)

aalina,avem fete mici dar..politicoase.Si Thea spune "nooc!" oricui stranuta,batranilor le zice(la despartire,dupa un pic de "bagare in seama" pe strada) "satate muuta!",saluta cand intra intr-o incapere(sau cand iese).La cele din urma mai lucram inca si,desi mi-a spus o mamica in parc "sa nu stresez copilul cu prea multa politete,ca-i perimata",ma incapatanez sa insist(si prinde).Probabil imi impartasesti opiniile.La picior ati depasit 21?Noi nu.Abia astept sa o duc si eu pe Thea la gradi,poate asta e singura solutie sa accepte mai mult de 10 feluri de mancare.

Fetelor,am aruncat un ochi la albumul cu poze si am constatat ca ne-a votat Zuzilici.ZUZILIIIIIIIIIIIIIIICI,vino si pe-aici!

Thea a cazut azi de pe masa de infasat(de fapt un birou pe care il mai folosesc la schimbat de pampersi si diverse doftoriceli care necesita o anumita pozitie).A fugit de mine si a alunecat in nisa dintre masa si calorifer.Am intepenit de spaima,mai ales ca mi s-a parut ca a cazut in cap.A urlat,a adormit,s-a trezit plina de voie buna si...a mancat o mandarina si 1/2 de banana,dupa 6 luni in care a refuzat orice fruct.Si a tot balotat diverse alte chestii.Cred ca i-a priit cazatura,asa incat probabil o voi arunca zilnic
Duminica ne intoarcem la Buc si sper sa apuc sa pun poze de la party.

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Io-s. Nu am citit nimic din urma, sa stiti.
Azi fusei la doftoricioaica si cica am fibrocistic. So, nu mai am voie cafea, nimic ce contine cofeina (aici m-a lovit unde ma doare ca nu mai beau eu cafeluta mea aburinda si aromata si nu mai beau nici ceaiul de iasomie pe care am dat o poala de bani) si nu mai am voie sare inainte de ciclu. Si sa imi fac obicei sa iau Vit. E, valabil pentru toate femeile. E tare recomandata.
Hihihi, Luca ma gadila pe spate. Eu ma vopsesc si in 30 de min. plecam in vizituuri. Sunt multitasking.
Pup si we cat mai insorit.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Ciuf,mey,dar ce are cofeina cu iasomia? unde plecati in vizita ? si cafea never? eu daca nu beau cafea (doar una pe zi,oricum), ma doare capul de-mi trozneste in ziua aia si apoi cateva zile la rand.mai pe urma,imi trece. vit E se gaseste in uleiuri,dar nu prajite sifructe precum nuci,alune,cam asa stiu eu.

Andreea, asa cum eu dau buna ziua, mi se pare firesc si pentru picea mea, oricat de mica (sau de perimat:) ar fi.Nici noua ne iese tot timpul,dar ne straduim :). La picior tot 21,ba chiar azi amprobat o pereche de paantofiori la care si 21 era. mult,asa ca, back to 20.
Aaa.. si inca ceva care-mi place la gradinita,spun "Tatal nostru" inainte de masa.
Drum bun maine catre casa! Plecati singure? Sta Bubu atata drum singura in scaun,in spate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Addiana,am vazut cum va distrati voi in ploaie.Nu-i chiar rau,mai ales daca nu se lasa cu...hapciu!

Aalina si Theei ii vin unii pantofiori 20.Vine tati maine cu trenul si cu CD-ul de masina,asa ca ne intoarcem toti 3 si Thea va avea parte de entertaiment pana la Buc.Sau va dormi,ca tot s-a tinut de program in ultima saptamana(ma refer la cel de somn).

Ciuf,cum e ceaiul de iasomie?Si de ce este atat de scump?Stiam ca-i buna vit E,dar niciodata nu pot sa respect un tratament zilnic.Cat va dura acest regim...draconic?Fara cafea nu cred ca as putea rezista,mai ales ca tensiunea mea este mica iar migrenele mai pot fi tinute in frau cu un pic de cafea.Pup!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Carmen ma bucur ca v-ati distrat bine la ziua micutei!
La examen nu am avut emotii, desi luni m-am certat foarte tare cu cel care m-a examinat…am ajuns chiar sa si plang de nervi la el in birou…Eu eram programata in 24 aprilie si am mers sa-l rog sa ma reprogrameze…ca in mod normal trebuia sa ma programeze peste 5 zile. Cand a auzit ca am 8 luni…a inceput ca el nu se urca in masina cu mine, ca mi se rupe apa, ca busesc masina…Cred ca 10 minute a incercat sa-mi demonstreze ce mama denaturata sunt, ca nu ma gandesc la copilul pe care o sa-l am si ca nu vreau sa aman pana dupa ce nasc….Eu i-am explicat ca eu am dat niste bani ca sa mai iau ore de condus si nu renunt la examen…pentru ca dupa va trebui sa iau iar ore si asa proaspat operata nu o sa conduc grozav…canu pot sa o lungesc…pentru ca-mi expira scoala de soferi. Pana la urma s-a enervat o doamna care facea programari si i-a spus sa ma programeze mai devreme ca doar se poate! Asa am ajuns sa-mi aleg…daca sa dau pe 2, 3 sau 4 aprilie si am dat pe 3.
La examen s-a purtat frumos…nu mi-a mai zis prea multe, insa m-a penalizat cu 13 puncte si mi-a zis ca merg prea incet…sa schimb mai mult vitezele. Nu m-a frecat prea tare…ne-am invartit decat pe niste stradute si cam dupa 10 minute m-a declarat admisa.
Meritul cel mare l-a avut instructorul cu care am mai luat 16 ore de condus ca sa imi pun la punct o gramada de carente.
Am condus si aseara…pe masina mea…ptr prima data pe un drum…cam haotic ce-I drept…si am condus si azi dimineata…ca era mai liber si a fost mult mai bine!

Alinaalex I-am luat si eu lui Cris tricicleta de la Euro si pana acasa bineinteles ca nu s-a mai dat jos…in casa l-am adus cu forta…pe sus…si a urlat…azi e si racit…ca a tras aer in piept si behaia (I-am dat Stodal si acum nu mai tuseste) si muciosi la greu…noroc ca nu a facut febra.

Ciuf ti-am vazut fotomodelul de fata mai…e super blondina! Am vazut si canapeaua…sunt si io innebunita dupa o canapea de genul asta sau de genul celei pe care a luat-o Noe, insa mai astept sa creasca bubulinii ca parca m-as oftica sa o vad plina de vome, fecale, etc…Multa sanatate iti doresc! Sa stii ca si eu mai beau ceai de iasomie…insa dupa cafea nu ma dau in vant!
Zici de mine ca-s ambitioasa…insa de Amereea ce spui? Si cu 2 joburi si cu copil…eu una nu stiu daca as fi rezistat…

Amereea am vazut pozele cu Sara…La picturi si Cris v-ar fi dat cu placere o mana de ajutor J Si el e mare fan…avem si tablita ca voi! Sunt foarte frumoase pozele cand e puiuta adormita ca un ingeras…Ce fain ca iti seamana si fizic asa mult…sper ca si bubulina mea sa semene cu mine!

AndreeaG ma bucur ca ati fost la zoo…si noi mergem mereu la “cang”, insa tot baltoacele sunt cele mai cool…Chiar vreau sa-I cumpar niste wellingtons boots ca sa il las in voie prin baltoace.
O sa dau de baut…numai sa ne intalnim o data si in viata reala! Despre alergie nu prea stiu la ce face…insa ii mai apar bubite din cand in cand…mai ales cand plange. As vrea sa merg sa incercam un tratament naturist. Astept sa termine minimartienii si il duc la homeopat.
In Ungaria am fost sa ne mai clatim si noi okii si vroiam sa mergem la SPA, dar nu ne-au lasat cu Cri si nu am mai intrat nici noi. Am fost intr-o statiune balneara, mica si draguta la 5 km de Ro…Ne-am plimbat prin mai multe orase, insa la Budapesta nu am mers. Am fost acolo cand eram gravi cu Cri…mie una mi-a placut mult Ungaria…foarte curata si civilizata.
Imi pare tare rau ca a cazut Theea…imi imaginez ce spaima ai tras…si eu am inca pe retina momentul in care a cazut Cris pe scari…si acum imi vine sa-mi dau pumni ca nu am fost mai atenta!
Sa stii ca nici Cristi nu a trecut de 12 kg…si lapte de exemplu abia mai papa…banana nu mai vrea nici el de mult…vrea bombo gen caramele Harribo cioco…La gradi papa doar daca ii place mancarea…de exemplu daca ii dat taitei cu lapte nu papa…I-am spus educatoarei sa-I dea ce ii place ori felul 1 ori felul 2…Si eu am fost toata viata o mofturoasa la mancare si o mare devoratoare de dulciuri…asa ca il inteleg!
Oricum e mult mai bine cu gradi pentru ca are un program pe care cat de cat il respecta ca nu are ce face…din toamna cred ca o sa-l duc pana la ora 16 ca sa si doarma acolo…ptr ca acasa ne prinde si ora 17 fara sa facem nana.
Drum bun sper Bucuresti! Azi dimineata a plecat si mama ca s-a terminat summitul si nu mai sunt probleme cu micobuzul.

Addiana gand la gand cu bucurie…si noi am lua niste laculete la intrebari daca nu am fi bolnaviori…Sunt foarte haioase printesele!

Aalina mutam fain! Mai am de invatat, insa cu timpul sper sa-mi desavarsesc condusul!
Chiar e o chestie faina cu rugaciunea la masa la voi la gradi! Ce haioasa e Ana cu consolarea copiilor, ca si Theea respectuoasa…desi altii considera cam desueta politetea, si eu pun accent pe aceste principii…mame demodate ce mai suntem!
Noi la gradi, ca si Marc, ne-am atasat de o fetita, pe care o cheama Adelina…de aia si mancam acolo…asa ne-am distrat cand ne-a spus educatoarea…Asta chiar a fost o surpriza!

ghioceului Andrei Cristian de Adriana!

Va pup fetele! Azi am fost la scoala de mamici si am cumparat de la librarie si cartea lu` Supernanny...asa ca am de lucru!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Ciuf,tare mi-a placut si mie poza cu Eva.Ptiu....sa nu ti-o deochi!!!!Cu aranjatul stau ok,casa arata bine,...dar tot mai am cateva vazile in garaj cu care nu am de gand sa-mi ocup timpul inca.Stii tu cum e inainte de examene,vremea la noi e de mers la plaja sau balacit in piscina,....in nici un caz de aranjat haine.Asa ca...daca iau si eu cateva pauze pe zi de la invatat mai bine ma joc cu juniorul meu,....nu am ambitii casnice prea inalte,nu le-am avut pe astea iciodata,....noroc cu mama ca-i aci...si tare nu-mi vine sa-i mai dau drumul inapoi in Romania.Mai am 7 saptamani cu ea si....deja ma ia depresia la gandul asta....dar asta e.Si cred ca nu o sa rezist tentatiei....si o sa plec si eu in tara pentru o saptamana caci se organizeaza intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului,...

Miha,mai dar curajoasa esti tu .Eu in ultimele 2 luni...sincer,abia mai respiram.....sper la urmatoarele sarcini sa ma simt mai bine.
Mi-a cazut Rudy ieri de pe scaun,.....are obiceiul sa stea in picioare chiar daca eu tot latru ca lupii la luna sa stea si el asezat.....si mi-a facut un cucui cat o nuca in mijlocul fruntii.Si ma simt ca un rahat.Daca nu as fi fost si eu acasa.......cred ca as fi facut-o pa maica-mea cu ou si cu otet ....dar asa ,....imi fac mie o mie de reprosuri.Toata noaptea mi-a gemut,mance-l mama....Fug a odor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Pupicei de dupa canapea...
In primul rand La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor, cu multumiri pt urari si apeluri, mii de plecaciuni si de regrete pt absenta, sa stiti ca ma gandesc mereu la voi si va invidiez ca aveti timp sa va intalniti pe forum ca in vremurile bune. Pe scurt, suntem racite si prea ocupate, dar in general ok. V-am vazut pozele minunate pe care le-ati pus, cu prima ocazie o sa pun si eu, promit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

MIHASER felicitari pt permis!! Aaaaai vaaazuuut? Bravo, ai scapat de-o grija! Iti place sa conduci? Sa fiu a naibii, ce faza cu examenul!!!

PISPI, perlutza ta e o delicata si o frumoasa! Io a stii ca te invidiez ca ai alaptat atata. As fi vrut io…. Hai intra mai des!!!

ALINAALEX, am vazut pozele!! V-ati distrat super! Moaamaaa, ce mancaruri! Masa pt adulti a fost in alta incapere? Tu arati traznet si Marc e un dulce, si s-a facut mare de cand nu am mai vizionat io poze… era si Georgi in poze? Sigur era, dar nu stiu eu care…

CARMENPIT, ceva poze?

AMERA, Sara e tare frumoasa. Pare si tare independenta, asa e?

MARI; am uitat sa masor ratza, da’ o masor!!!

IRINA, aoleu, ce e de facut?

Vai de mine ANDREEA prin ce ati trecut! Dintzatzi, oare? Dar cu asa mare febra… sa stii ca si Oana cam tot 10 kg si ceva are….Uaaa, multumesc frumos pt pachet, esti grozava!!!! Cum se simte Thea acuma? Am vazut poze, e traznet as always, fetitza ta. Oana acazut azi de pe patul in care sarea de zor – drept in nas, cu picioarele peste ea, a fost de coma… nu s-a zgariat decat un pic, da’ decibelii…. Mamaaaaa…. Sa te tii!!!!!!

CIUF, vazui pozele, Eva e o mica stea, arata super cool! Oaaa, misto canapea, sa-ti traiasca, ca sa zic asa! Eu nu iau noua pana nu face Oana min 4 ani, cred. Si nici coffee table noua, desi ar trebui.
Fibrocistic? Adica fibrom? Trebuie… operat?

KIM, repede cu pozele!!!! Noi ca noi, dar ce zic cei din Ro pe care ii tii pe sec!!

AIDA, tu ce mai faci?


CATRINUTZA, felicitari pt operatiunea olitza! faraOana nu a ajuns la asemenea performante. Spune numai DUPA ce a facut, si pe urma vrea DIRECT pe WC (cu reductor) si sta acolo juma de ora si se sterge la fund cu un km de hartie



Mergi la inceput