Comori de nov-dec 04 (174)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Si nu in ultimul rand MULTUMESC summit-ului Nato pentru curatenia din cartierul meu, multumesc pentru indicatoare, garduri vopsite si caini stransi din calea mea.Nu stiu cum sunteti voi, dar la noi in cartier s-a simtit mare diferenta. Si in cistea lui vom fugi s de la Bucuresti o sapt la munte ca sa nu se impiedice mai marii de noi.Numai ca nu am net acolo, nu am alei in sat de plimbare si tare imi e ca o iau razna doar in curte si pe ulita.(ca mergem la munte la tara, nu in statiuni)

februarie , martie

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Si am inceput album nou de aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

miki puiutii frumushei...ca se joaca ei impreuna la baitza distractie placuta la munte...si lasa ca e bine sa mai luam cate o pauza fara net iar daca nu rezisti...conecteaza-te de pe mobil

monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Eheeee dragutelor, sa nu incepem sa povestim si noi despre crizele noastre ca nu mai terminam..chiar acuma seara am avut o repriza cu Alexia...face ce face si nu ii da nimic la Ada, nici o jucarie, scaun sau altceva..rar cand o mai apuca dragostea si vrea sa se joace cu Ada.....spre ex avem 3 scaunele mici si Alexia si-a facut ceva patut la un ursulet cu ele..si Ada a vrut sa ia un scaunel sa stea pe el...dar ce credeti ca a vrut sa-i dea? nici vorba, nu ca ea le vrea pe toate 3....i-am explicat ca sunt 3 si ca unul din ele trebuie sa il dea lui Ada....nu a vrut sub nici un chip, a inceput plansul, una plangea ca vrea scaunelul, cealalta ca nu vrea sa il dea si uite asa circul e gata...pana la urma am luat scaunelele si le-am inchis intr-o camera si i-am spus la Ale ca doar maine le primeste...a continuat cu plansul pana i s-au umflat ochisorii si s-a potolit....si ea-mi spunea la fel ca Bianca" mami, acum sunt cuminte, vreau sa-mi dai scaunelele"...dar nici vorba.....numai ca in felul asta o pedepsesc si pe Ada prin a nu-i da scaunelul, asa ca nici eu nu stiu cum e mai bine....
PAxela stai linistita ca asa face si Ada mea, se da cu fundul de pamant cand nu-i place ceva, se zbate si plange de nu-i adevarat...vad ca astia mai micii sunt mai nevricosi, ha ha ca si cei mai mari, cel putin in cazul nostru....sau poate doar se manifesta mai repede...oricum, cand se apuca amandoua fetele mele de plans imi vine sa fug departe....pana la tine Miki sa ti-o dau pe una cu imprumut sa vezi cum e cu fetite la casa....dar si cand le prind in momentele de dragalaseala sunt adevarate minuni, cum bine ai zis tu Miki. Super pozele cu piticii la baie, le-am facut si eu baie la fete de cateva ori dar deocamdata am renuntat....Yannis e un frumusel si grasunel de-ti vine sa-l mananci. Sa traiasca d-nul NATO daca a venit si ti-a facut curat pe strada si vacanta super....vad ca voi tot dintr-o vacanta intr-o vacanta o tineti, ce va pasa de lume....si ca sa te strang cu usa, cand incepi serviciul????? pupici la pitici

Andrea sanatate la Mariuca si eu te-as sfatui sa nu-i mai dai lapte daca tuseste, cunosc si eu problema ca asa facea si Alexia mea si m-am lecuit...decat sa curat noaptea dupa ea mai bine ii dau ceai cand e asa, si i-am spus si ei ca da afara daca tuseste si bea lapte..pupici la burtica

Oti super pozele cu Ana, are niste ochi de te baga in boala si cu parul blond e o frumusete

Adriana pupici la gemenusi si spune-le ca la anul vine Ada si Alexia si or sa se joace impreuna....noi ne gandim tot mai serios sa ne intoarcem, avem niste prieteni care anul asta merg acasa definitiv, in Bucuresti, iar altii la anul in Cluj...asa ca noi urmam apoi....trebuie sa mergem inainte sa inceapa Alexia scoala ca altfel nu mai putem cu diferentele care sunt aici....asa ca venim, ha ha

Ma gandesc la Try la apa, la soare cu mainile goale asta da vacanta, 2 saptamani in balon

Pupici la copilasi si mamicile lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Buna

Am reusit sa inscriu la gradi, pentru toamna.
Amina are in jur de 16kg si 100 cm, adica 1m.
Monica ti-am vazut comorile, frumosi foc.

Despre "crize", ce sa zic, se manifesta si la noi. Doar sa enumeram: farfuria cu mincare aruncata pe jos, caseta video in cap la mami, telecomanda aruncata. E suficient sau mai enumar.
Dar cu rabdare o sa ii treaca.

Sa aveti o zi buna,

Sa va zic un secret, sotul meu cocheteaza cu ideea de bb3,
dar numai o nebuna ar face copil la 40 ani. Si macar daca as fi sigura ca e baiat si sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

fetelor....nu am citit mai nimic..sunt aglomerata la munca si nici nu mi-e bine
Monica,bine ca Alex e OK..speram Ruxi sa nu o ia
Ad_rianna,pupam gemenii frumosi
Sunt tareeee suparata:nu stiu ce sa-i mai fac Mariucai cu tusea ei!Nu-i normal sa tuseasac de 3 saptamani si doctorii sa ma trimita acasa cu sirop de tuse si nurofen..efectiv nu stiu ce investigatii sa-i fac!Mi-e frica sa nu degenereze in alte tampenii tusea asta prelungita.Si nici macar nu pot spune ca e tuse seaca sau nu!Uneori tuseste sec,ca si cum are ceva ce o jeneaza,alteori se aude clar cum 'rupe'
Azi merg la homeopat,aveam programre de 2 saptamani..poate..poate.M-am gandit si sa-i iau aparatul acela salin.
Plus eu..ieri am fost la Kidex..dupa 2 ore de expozitie si alta ora spre casa..toata seara am avut contractii.No-spa am luat 2..degeaba!Supozitoare cu scobutil..la fel..am trecut pe Gynipral..acum mai am,dar parca nu asa dese..offf....tare frumos..
Gata,mi-am spus pasul...
Pupici,mai vb..sper
gata..

BURTICA
POZE NOI 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

neata si de la noi!

Bobitzo mai arata si tu din cand in cand frumusete de albastrele!hai mey ca aici e ceva normal un bebe la 40 ani.sa fiti sanatosi si sa iasa baietel!tinem pumnii!

ehe se pare ca al 2-lea copil e mai"figurant".si la noi Amon e"urlatorul" casei,facand comparatie intre ei am ajuns la concluzia ca Kenzo al meu a fost bebel exemplar.Amon tranteli,lacrimi de crocodil palmute peste cap(isi da singur) ca sa nu mai spun ca se trage singurel de par de ciuda.
iar Kenzo parca e Alexia a lui Cici:la fel nu imprumuta nimic si ma dispera.daca il vede pe Amon ca se joaca frumos cu prietenii lui Thomas vine si ii ia,ii strica podurile sau mai stiu eu cu ce se joaca asta micu si se lasa cu circ ca-mi vine si mie sa fug in Romania si sa-i las lui taica-su.

Ele draga mea sa fim sanatosi ca de venit venim,oricum iti dau de stire cand am sosit.

Monica sanatate multa puilor si tinem pumnii sa nu ia si Ruxi!

Andreea sanatate si voua si tu ai grija mey daca ai colul scurtat cu statul prea mult in picioare daca vrei sa o mai tii la caldurica pe Sara.sau se grabeste ea sa-si vada camera?!
aparatul ala salin se pune in priza sau e pe baterii?uite noi venim in tara tocmai pt a merge la Praid caci toata iarna am tras-o cu behaituri din partea astor' mici.

mey da de Daniela mai stie cineva ceva?sper ca sunt bine si ii asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Bits,trebuie sa o tin la caldurica..am numai 28 saptamani....
ref.la aparat,uite un link
http://www.salin.ro/
Am auzit ca e bun..

BURTICA
POZE NOI 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Aimee sa stii ca astept reteta de cornuri,n-am uitat!
chiar cam putine pozici cu Vladutul!am vazut ca iarasi v-ati delectat cu un tortulet:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Andreea merci mult!am vazut ca este alimentat la 6-12V,tare-s curioasa cat e de eficient.eu am ceva asemanator in casa pt curatare aerului si se pare ca-si face treaba.1 data la 3 luni trebuie sa-i spal filtrul si e ca si nou.problema la noi e ca aici gradul de umiditate e fff ridicat si aparatul salin nu poate fi depozitat in locurile cu miditate crescuta.


Mergi la inceput