Comori de nov-dec 04 (174)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

PAXELA - Ce probleme ai si tu, saraca!

Of, cu baietii parca e mai nasol decat cu fetele la varsta asta! Cu decalotarea, cu hernia inghinala (prietena mea trebuie sa-l opereze).

Cred ca daca fac baiat ii fac circumcizie.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Miria, ce-ti faci tu? Curaj? Hai ca nu-i asa greu nici cu baieteii, noi de ex n-am avut problemele astea, dupa cum ti-e norocul.
Paxelino, sanatate multa dragutza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Paxelina,sanatate multa la puiuti!
Ca tot veni vorba de putzici... Robert nu are probleme cu mancarimi,iritatii sau alte minuni,in schimb am observat ca atunci cand face pipi cu jet puternic,cuculetul sta oblic,nu drept. O fi vreo problema?

Si noi trebuia sa mergem azi la vaccin......dar am amanat ca tati are zi de examen si nu ma incumet sa bat drum lung cu amandoi dupa mine.




Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Mamaaaa ce active sunteti fetelor!!!! cum ar fi sa ne intalnim la o sueta!!!!!! cred ca daca am veni cu barbatii dupa noi, s-ar duce saracii noua mii de ani!....da-mi place ca de la mancare treceti la putzici!!!
MIHA si eu am obs una bucata putza oblica la pipi (la Paul! ) nu cred sa fie ceva in neregula.

PAXELA bafta multa la redecalotare!!! sper sa scape repede si fara dureri!!! cum a fost la vaccinare azi?????? sa nu fie cu febra sau alte prostii!!! sa aveti o noapte linistita, fara maraieli si dureri!

MIRIA sarcian usoara in continuare si o Damiana cuminte in acesta perioada de euforie pentur tine!

MIKI nu am apucat sa merg nicaieri cu parul, deocamdata am aruncat cu banii "fara numar" pe la gineco si stomatolog....luna viitoare sper totusi sa ajung ...imi dai totusi si mie nr de tel si numele tipei? saru'

Mai fetelor...stiti ce am obs eu la Paul "de trei zile-ncoace?" E FOARTE FERICIT, TZOPAIE DE FERICIRE, CHITAIE, ne pupa intr-una, vorbeste mereu cu noi, apoi iar ne pupa, iar danseaza si raaade!! ce-o fi si-asta??? copilu' meu a fost serios de cand s-a nascut...sigur e al meu?????? ...nu pot decat sa ma bucur, evident, mi-am dorit mult de tot un copil cu ranjetul pe fata...eu am fost un copil trist toata viata si primeam numai reprosuri pe tema asta....sper sa il tina starea asta ca e atat de dulceeeeeeeeeeeeeeee!!! si parca s-a mai cumintit un pic, mi-e tare drag de el!!!!!
Cu mancatul e si la noi cu mofturi, dar mananca, nu ma plang, nici eu nu-l fortez, sunt linistita ca daca i se face foame, cauta in frigider si scoate ce are chef sa manance ...o branza topita, iaurt, cremvursti, etc...la pranz mananca ciorba...de ex in wee a mancat ciorba de peste (m-am mirat si eu ca nu o servea inainte),
si felul doi mai rar la aceeasi masa.
Referitor la putza, el a fost decalotat chiar cu o sapt inainte sa implineasca un an .

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

quote:
Originally posted by aime

la voi fetele!

Mihaela, pai Diana are 17.5 kile, wow, e super bine si e si inaltuta. Vlad are 15 kile (abia abia, ca am stat la 14 ne ni se urase) si 103-104 cm. Si el mananca, da nu se pune, ca e mereu in miscare, cred. cred ca 17 kile o sa aiba la cl 1 . Da asa sfrijita eram si eu si ta-su la fel si uite-ma acum .

Dana azi cum a fost la gradi?

aime si Vladimir




Era imbracata, sa zicem 17 dar deh e mai osoasa asa am fost si eu trageam la cantar dar tot in stcla de lapte puteam sa ma spal pe picioare
...iar inaltimea...Mihai are 1,93 si eu 1,70 de acolo se trage si de aceea multa lume crede ca-i mai mare...
Paxela, sanatate multa si tinem pumnii sa treaca repede peste moment.
Va pe toate, azi sunt cu treaba...mi s-au parut perdelele murdare asa ca mi-am facut de lucru

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Atata ati vorbit de kg si cm de am cantarit-o si eu pe fii-mea. Are 19,4kg. De masurat, o voi masura cand se trezeste ca nu m-a mai lasat sa-i fac si asta.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by mikimi
TRy exact exeplul cu jucariile/contra desenului animat preferat vroiam sa-l dau si eu. Si Alex al meu stie ca daca a rasturnat


Uite ca nu mai stiu exact cand a inceput sa se utie la desene, dar cu adevarat se uita cam de pe la 1 an. Pana atunci parca nici alex nu privea zilnic, nu mai tin minte.

Dar e clar, alexutii nostri seamana ceva de speriat.


"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by mikimi



Da, e normal sa-ti vina rusii. Nu-o ma itii mintepe bits careia au venit dupa 3 luni de la nastere? si a alaptat destul pe ken.

Mie la alex mi-au venit dupa 7 luni si la 9 luni adio alaptare (nu a fost asta o cauza), iar la adrian mi-au venit dupa 10 luni de la nastere si am alaptat pe adrian pana la 1 an si 3 luni. Asa ca ... trage singura concluziile.
ciclul vien de regula cnad pauzele intre asedintele de alaptare sunt mai mari de 3 ore (dar bine-nteles ca exista si exceptii). Avand in vedere ca yannis nu se mai trezeste deloc noaptea... paote fi si asta un motiv important.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Paxelina,sanatate multa la puiuti!
Ca tot veni vorba de putzici... Robert nu are probleme cu mancarimi,iritatii sau alte minuni,in schimb am observat ca atunci cand face pipi cu jet puternic,cuculetul sta oblic,nu drept. O fi vreo problema?

Si noi trebuia sa mergem azi la vaccin......dar am amanat ca tati are zi de examen si nu ma incumet sa bat drum lung cu amandoi dupa mine.


Pai tu vrei la toti sa fie dreapta? Si noi avem care o tzatza mai mare si una mai mica, care mai stiu eu ce nesimetrii, asa ca baieti ide ce-ar fi toti cu ea la standarde? Si-a lui fi-miu parca e adusa un pci mai mult intr-o parte la varf...

Iar cu circumzia... las' ca te obisnuiesti tu si cu putza lu' fi-tu, n utrebuie sa-l circumcizi. Adrian isna e circumcis, asa a fost sa fie la operatia de hipospadias. Nu aveau cu msa repare altfel i ncazul lui, dar alex nu mi-a facut niciodata nici o problema. Ma rog, nici adrian ,daca nu ar fi avut defectelu lasta din anstere si nu ar fi trebuit corectat.

Paxela, sarbatoresti acum cele 13 kg, bravo.
Asa-l urmaresc si eu din umbra pe adrian. Are acum 11 kg (sau pe-aproape) si vreo 81 cm. Nu pare mare si n ue cine stie ce greu, dar de-l ridici in brate ai impresia ca ridici tancul, parca cele 11 kg sunt impachetate in ceva mic.
Alex in schimb are vreo 108,5 cm si numa' 18.4 kg, atat avea ultima data. Daca-i vezi unul langa altul zici ca e mult mai mare diferenta ditnre ei. La fetele lui Cici de-abia daca se mai vede o usoara diferenta de inaltime intre fete.

Dana, bravo lui Iris pt gradi, nesperat de adaptata a fost de data asta. Uite ca pauza i-a prins tare bine, a crescut si ea si parca zici ca a avut timp sa reflecteze la ideea de gradi



"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Hmmmmm... si cu Iris asta a mea...daca nu e una e alta... si tot asa...
A acceptat cu usurinta ideea de gradinitza partial.... pentru ca manifestarile ei ma ingrijoreaza. Deja a batut 2 copii (2 fetitze mai precis).
Nu stie sa motiveze...sau cel putin se inhiba cand o intreb. Initial nici nu a vrut sa recunoasca ca le-a lovit. Am tot incercat sa aflu de la ea de ce le-a agresat dar nu a reusit sa-mi dea o explicatie.
Pe cat de bucuroasa am fost ieri ca a acceptat gradinitza ca idee... pe atat de trista sunt cand vad/aud ce face, ce comportament are.
In rest e ok, nu plange, comunica, participa la program.

Am incercat sa-i explic cat de frumos si logic am putut, cat de periculos si de rau este ce a facut.
Pare ca intelege...dar mai stii ce-i in mintea ei?
Nicicum nu reusesc sa stau si eu linisitta cu copilul asta. Mereu ma gandesc, oare azi ce-a mai facut???

In seara asta ca sa ma enerveze definitiv, mi-a mazgalit pereretii cu ruj, pana am intins eu niste haine.
Parca face in dinadins sa-mi intinda mie nervii la maximum.
Si ca sa n-o altoiesc, m-am asezat la scris mesajul asta... va spun sincer, ca nu stiu ce executa acum (am lasat-o pedepsita in camera ei)... dar nici nu cred ca vreau sa stiu....

Mergi la inceput