Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

hello
v-a fost dor de noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ellis,de stefanut ce sa mai zic ca are 6,500 la 5 luni maine/poimaine?dar mie imi place cum arata, nu vreau mai gras
ramo, a scapat fratelo..:):)...i/a gasit vena repede.
am facut si eco, ca era cum v/am zis capos..cica e ok, nu are minuni din alea..Doamne fereste..e un pic asimetric dezvoltat..dar in limite normale.mai mergem la ctrl peste 6 sapt...hihi..poate de aia nu e el sportiv..
eni,eu am mai intrebat de voi..cum a fost copro? ce mai face fatuca?



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziua!multumim de intrebare amy26 ,situatia e tot aceeiasi,ref. la cat mananca,dar acum mi se pare ca se chinuie sa faca kk case inroseste toata(ea nu a avut niciodata probleme de genul)oare o fi constipata?cine mai stie...asteptam analizele,nu putem face deocamdata altceva,asta e tare nasol...fundicul e mai bine...macar nu mai plange cand o spal

Roxx , asteptam si din Coreea ... nu se stiu prea multe despre tara asta!
Adyanna,ce fain ...atat manca si a mea ...mi-e dor de perioada aceea...acum cca 550/zi
Creem ,multumesc,o accept pe a ta ca e mai mare... ce dor imi era de cafea
Slimatei ,ce de cafelein situatia data mai servesc una si de la tine
g24hit,ce mai face iulia,ea are probeleme cu mancarea,ca dupa cum ai vazut daca ai reusit sa recuperezi...copii nu prea stau bine la capitolul asta...stau mai bine insa la capitolul cu chiuieli,rasete ,intoarceri,urlete si plans

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

am mai citit din urma...multumim ca v-ati gandit si la noi


ei...cu mancatul...asa si asa...
sa le luam pe rand...
coprocultura a fost negativa.
am fost la vaccin ,a plans fata dar mai mult la imbracat decat la intepat...ea tot vroia sa o ridic in funduletz dar eu trebuia sa o imbrac....i-am facut pentaximul si nu a avut nici o reactie adversa.

am fost si la eco de sold...totul e bine. mi-a dat sa ii dau fier si vitamine B complex. am inceput sa-i dau de 2 zile.sper sa isi mai revina cu mancatul. acum mananca ceva ceva mai bine.si-a mai facut ea o masa pe la 2-3 noaptea.adica acum mancam cam asa:7-8,12-13, 16-18,20-21,02-03(aproximativ).

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna ziua fetelor!
Am citit si eu din urma unde ziceati de bebei ca nu sunt pra mancaciosi....si a mea a avut o perioada din asta dar acum mananca foarte bine,are 5 mese pe zi a cate 160-180 ml lapte si papa Nan HA din cauza unei alergii!Dar vad ca ii prieste acest laptic...la controlul de trei luni avea 6100 kg si 63 de cm!
Asa ca probabil au si ei o perioada in care nu mananca cat am vrea noi dar atata timp cat iau in greutate ..nu va speriati!Nu cred ca laptele e de vina!
Si pt cele care ati schimbat lapticul asa des doar ca nu mananca atata cat ar trebuie nu prea e recomandat!Fara suparare ca nu vreau sa supar pe nimeni...e doar o parere!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Victo..ce bine ca ati scapat si ca e totul ok! De ce e asimetric dezvoltat, ca e capos?
Popbianca...cu ce ai rezolvat pana la urma fundicul?
Eni..de ce i-a dat fier? si vitamine? Bine ca nu aveti nimic la analize.
Si fata mea are tot patru mese ziua, iar noapte suge foarte putin pe la 4.
Acum am papat masa de pranz 80 ml formula. Dar bine ca a papat!

Pupicei si sanatate la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hahha..creem, caputu e un pic asimetric..deci partea (lob sau cum Dzeu se cheama)stg sau dr..nu stiu (ca foaia a ramas la sotu) e mai dezv decat cealalta, capisci?

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

azi a mancat la 8.30 si acum doarme. astept sa se trezeasca sa manance.

ieri i-am dat pt prima data altceva decat lapte- i-am dat cereale cu lingurita. a mancat bine.de la milupa cereale cu mar si morcov.ii dau la masa nr 3 ca sa vad cum reactioneaza si apoi cred ca o sa-i pun seara in laptic. ma mai gandesc cum sa fac.

peste o sapt vreau sa incerc suculetzul de morcovi.

acum are 6 kg. multumitor desi se putea si mai bine.

o mananca tare gingiile.e topata ziua cu manutele in guritza, i-am dat si eu degetul sa vad ce face dar nu l-a supt ci a strans tare cu gingiile.inca nici urma de dintisor. oare cat va dura?

da semne de trezire.sa vad ce face si revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Salut... voi va plangeti ca bebeii vostri nu papa si Raul s-a trezit azi noapte iar sa pape...pe la 3 de data asta... eu am uitat cum e sa se trezeasca noaptea... si deja e a treia noapte ... si mai are si niste ochi mari si veseli... la ora aia... S-a gandit el grasanu sa isi mai faca cumva loc de o masa

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput