Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


Mihaela, uite cam asa se scrie pe tablita magnetica

Sau asa
La tablita i-am legat io creionasul ca l-ar fi pierdut prin casa...Cand vrea sa scrie, merge pe unde stie ca e tablita, o ia de maner si o aduce la scris.
Mai are si 2stampilute, insa nefiind legate, cine stie unde or fi??Oricum, alea nu erau interesante.

Dinti cu strungareata avem si noi, eu sincer n-as dori sa aiba cand o fi mare asa ceva...am vazut-o recent intr-un film pe Vanessa Paradis, si nu li-a placut deloc cu arata strungarita!Din ce am mai aflat , e f bine ca dintii astia pitici sa fie la distanta unul de altul, pe motiv ca cei definitivi cand vor creste, vor avea loc sa iasa bine, nu sa fie incalecati.Stiu ca Eliana zicea de treaba asta referitor la Elena.
Asa ca eu nu cred ca dintii distantati acum cand sunt mici inseamna neaparat strungareata in cand or fi mai mari .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by carmenefr


Buna dimineata!
De 2zile sunt ff matinala...Haideti la un cappucinno sau un laptic! Sau ceai !

Mihaela acu' am facut 2poze ca sa vezi cum stau treburile cu tablita magnetica.Imedait le pun.Auzi, daca Stefania stie care e rosu si albastru, inseamna ca e stelista???

poze cu Teodora

povestea nasterii Teodorei aici

Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007



la asta nu m-am gandit , dar stai sa vezi ce-i creste inima lui ta-su cand ii spun.

e super tablita, o sa-i caut si eu ca imi vaneaza toate pixurile ca sa scrie cu ele, dar nu prea reuseste.

sotul meu are ditamai strungareata si daca o sa aibe si stefania la dintii definitivi o sa-i punem aparat dentar, sa o corectam...nu stiu de ce la fete nu prea le sta bine cu strungareata..

florin_a, nu cred ca trebuie sa va faceti probleme cu inaltimea, nici voi nu sunteti prea inalti, asa ca probabil va mosteneste. Intr-un grafic de crestere am gasit ca la 11 luni, fetele au intre 71.0-75.8 cm si 8.60-10.20 kg, asa ca sunteti pe-aproape.


Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI Ana Maria, Cezara Elena, Arthur, Alexia MariaSA ADUCETI PARINTILOR NUMAI BUCURII, SA FITI SANATOSI SI IUBITI.

Si acum sa raspund si eu la intrebarea cu jocurile.
Pai eu il las din cand in cand sa umble prin toata casa(dar il supraveghez ca la ce face nu se stie), isi face de lucru cu ce vrea, cerceteaza, cara sticle de plastic , deschide sertare si scoate de acolo ce ii place, ii place sa traga de usi si se strecoara printre ele si apoi le inchide, adica nu pleaca pana nu inchide usa trantind-o, apoi trece la butoane, adica telecomanda, apasa pe butoane si urmareste spre tv ca stie ca tb. sa se aprinda si rade.
Trage de imprimanta, se uita la butoanele de la calculator, cabluri, etc. Frunzareste reviste, le cara prin casa, le face bucati.
Cand ne jucam impreuna eu ma il aleg si el fuge prin casa chiuind.
Scoatem jucariile, le cercetam, isi ia un ursulet si il tine in brate si il strange de cap si asa defileaza cu el.Ne jucam cu-cu bau, il intreb de diverse obiecte unde sunt si le cautam, etc.
Ne jucam cu mingea, una mare, stie sa dea cu piciorul in ea si o alearga prin toata casa.
Ii place sa arunce piesele de la jocurile de construit si apoi alearga dupa ele, el ridica, le arunca si tot asa.
Cam asta imi vine in cap acum, ar fi multe de spus, dar in mare cam toti fac asa la varsta asta.


Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Fetele strungareata se rezolva si mai incolo, cu aparat dentar.
Elena e posibil sa ma mosteneasca si sa aiba dintii incalecati... asa ca o sa aiba aparat...

Stati sa ma vedeti voi pe mine, la 30 de ani cu aparat ca mi se puse sa-mi intrept dintii... si sa scot caninu la iveala... ala din ceru guri, pe care credeam ca-l scot... cica s-ar putea scoate la locul lui.
Sa termin nu galma mea... si pe urma ma ocup si de asta...
Mi-oi gasi aparat cu floricele?




Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput
Mergi la inceput