Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Carpatina,hotomanco,ce trandafiras ascunzi tu acolo de ochii papanashilor!E dulce rau!
Nana,n-am mai apucat sa-ti scriu,dar ma bucur sa citesc in fiecare zi de progresele fluturasului vostru iubit!Am uitat sa te intreb:cand ati fost in Ro,ati apucat sa-l botezati?
Melania,e f bine cum procedezi!Daca Tudor are nevoie mai mult de laptic,dai asta o perioada cum ti-a zis si pediatra,dar e minunat ca-i pastrezi apetitul si pt hrana solida!Bafta si sa recupereze greutatea curand!Aaaa,si de mult vroiam sa-ti spun:semeni f bine cu Geta Voinea.Cred ca e o coincidenta,spuneai ca o cunosti personal.....E doar o constatare!
Sabina,ce rau imi pare sa aud asta!Mi-aduce aminte de episodul ala teribil cu Mihnea,pina la urma s-a rezolvat de la sine,doar cu tzitzi,desi toate dr-le imi spuneau sa-i scot o perioada lapticul si sa ma mulg,dar am mers pe instinct si s-a rezolvat.Nu era bun niste piure de morcovel daca tot e diversificat?Intreb si eu....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Picca si Mada28
Vladutz de mami Isabelutza

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Amar,sa fii fericita si sa ai parte doar de lucruri bune!
Eduard de Vmkriss
Alesia de Rnico
Stefan Mihai de Lilianamarcu

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

E a 2-a zi cind ii dau lui Mihnea piure de legume.Eu de la bun inceput am blenduit:morcov,dovlecel,pastarnac,patrunjel,telina,cartof(nu mult)!Si le-a papat fara pb,in prima zi cu moscoleala mare,dar a papat vreo 150 g,iar in seara asta i-am pus si o masura de laptic in el si-a ras tot 150-180 g fara probleme!Dupa fiecare portie de piure de legume,haleste cite-un biberon de 180 ml laptic!
E ca un sac fara fund,stau de multe ori si ma intreb unde incape atata mancare,intr-un pitic ca el!Mi-e asa de drag,iar descrierea Roxanei ca are okii ca margelutele e f adevarata,abia dupa ce am citit am realizat:are 2 margici jucause,ca-i sticlesc in toate directiile,e asa de atent si receptiv,iar cea mai mare distractie a lui este sa-l lasi in pielea goala in patul mare,pe cearsaful in care e pilota:se distreaza si rade in hohote,sta pe burta,da din maini si din picioare parc-ar innota:Sim l-a vazut live....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Dupa secole,am reusit sa termin de scris si povestea nasterii!Cine are chef s-o citeasca,am pus link-ul la semnatura!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Amar!
Sa fii sanatoasa, fericita si iubita, mami!
Pupici dulci,

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora
[brNana,n-am mai apucat sa-ti scriu,dar ma bucur sa citesc in fiecare zi de progresele fluturasului vostru iubit!Am uitat sa te intreb:cand ati fost in Ro,ati apucat sa-l botezati?
Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii




Da, da. Asta a fost motivul principal ptr care am fost in Rom. Altfel, la cat de rau i-a fost in dec, pot spune ca cel mai rau de cand s-a nascut, sigur nu ne duceam.
AM vazut pize cu 2 tatici super simpatici. Pupici si multumim ca te gandesti la noi.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sabina, ptr Sofia cea dulce din poze si ptr Gheo sa se faca bine.
DIstractie placuta la Busteni.
Aveti grija de voi.
Yaia, am fost la shopping. AM luat www.next.co.uk/shopping/women/motherandbaby/27/7" target="_blank">sapcute, www.next.co.uk/shopping/women/motherandbaby/25/3" target="_blank">astea, si ceva in genula www.next.co.uk/shopping/women/motherandbaby/25/6" target="_blank">asta. Cam atat. Retsul a fost plimbare si numai studiat peste tot. Chiuia fluturasul de fericire.
M abag la somn ca sunt franta.
Pupici si somn usor.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna seara!!!

Dany, iubita, uite aici linkul cu pozicile. Nu e mare lucru. E o camera simpla, dar destul de vesela. Imi spui cam ce ai vrea sa faci pentru micuta Ebonee si te ajut, desigur. PUp fetitele frumoase!
http://good-times.webshots.com/album/562840208UMCPUU

Melaniatud, mie pediatra mi-a spus sa procedez invers cand mi-a scazut Y in greutate. Cica laptele sa i-l dau completare la celelealte mese. Ai facut analize sau cum si-a dat ea seama ca i-a scazut aportul caloric? Bebe are acum patru mese principale - dimineata si seara cereale, la 10 fructe (Humana - fructe cu musli), la 13 legume si carnita (Hipp - legume cu orez si pui). Intre mesele astea are lapte. Eu ii mai dau si seara o masa de budinca (Hipp - cu fructe pentru un somn linistit). Deci ar cam fi 5 mese de baza. Si bea cam de doua ori lapte. In total 7 mese pe zi. Orisicum, programul asta a dat rezultate. Bebe a luat 500 de gr in doua saptamani. Am incercat multe variante si m-am oprit la ce stiu sigur ca ii place mult.

Cecilica nu te ingrijora cu baiatul tau. Ai vazut ca mai multe mamici se plang de zilele in care bebeii nu sunt asa de mancaciosi. L-am vazut pe Cristisor la intalneala si e un superbebe!!! Are si el toane. Ai sa vezi ca va papa iar bine. Nu trebuie fortat.

Si_bv, ma refeream la tipa pe care o placeai pentru fratele tau. Ce bine ca se muta cumnata in Brasov. O sa stea pe langa voi??? Faceti gasca la plimbari!!!

Pinacolada, cum naiba sa nu incapi in rochiile alea? Stiu ca esti o mamica de revista. Esti tu modesta, dar eu te asigur ca esti super misto. Apropo de asta, ai o familie super misto. Cum e cu doi baietei? Cam ce diferenta de varsta e bine sa fie intre ei? Si eu as vrea ca urmatorul sa fie tot baietel. Daca ma mai incumet la o a treia sarcina, atunci sper sa o pun si de o fetita. Poate imi impartasesti si mie din experienta ta. Pupici!!!

Andreea11, eu nu am mai intrat pe site-ul Baby Expo. Dar cand l-am inscris eu pe Y, nu reiesea ca ar trebui sa fie votat. Habar nu am cum departajeaza ei pozicile. Probabil ca e o comisie a organizatorilor si ea stabileste care e mai cu motz...

Gabitza, te astept sa imi spui ce ai vrea sa schimbi la infatisarea ta. Banuiesc ca vrei o freza mai smechera si o culoare cu personalitate. Ceva care sa iti puna in valoare chipul tau dragalas. O sa ma gandesc cam cum te-as vedea eu pe tine si o sa iti spun. Trebuie sa iti studiez fotografiile si acum nu am timp. Dar romit solemn sa o fac. Daca vrei, putem discuta pe mess despre asta, ca sa nu monopolizam discutiile aici. Id-ul meu este rannisia. Pup doua ardelence frumoase foc!!!

Cu siguranta ca am mai uitat pe cineva. Ma mai trageti voi de urechi daca am sarit raspunsuri...
Acum scriu cu lumina stinsa, ca-mi dorm baietii. Ma duc si eu langa ei. Tot nu am reusit sa-l conving pe tati sa las baiatul singur. Am incercat ieri si s-a trezit pe la 4. Cand s-a dus B la el, avea bibicul meu niste lacrimi de crocodil.... Deci au complotat baietii mei si nu am mai avut drept de apel... Am fugit! Noapte buna si voua gagici!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Roxy, bine ca ai cuscra ce stie sa faca placinte!



Duamna Teodora e cuscra cu duamna Maria de dupa canapea. Pana acum... Cu Roxana cica e cumatra Sau a pus Alex ochii pe Mihnutu' si n-am citit eu?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput