Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Amar! Mai treci si pe la noi mamico!


La multi ani micutilor sarbatoriti de azi!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Am intrat sa va dau de stire ca traim. Suntem bine, doar cu multe activitati de familie si Piciulika kam stoarsa.

Suntem intre vizite: pasiv si activ. Azi am fost vizitata de o frumoasa cu Mami ei: Eliza si Ramonaiani - fffff fain! S-ezista si poze, sa vedem cand le-om urca. (Sara, nu te ingrijora: o admir platonic!Michael ) Duminica-luni vizite in Berna si Zürich, si munci casnice. Deh, cica e liber!
BTW: Paste fericit celor care-l sarbatoresc acum, catolici si reformatzi! Multe cuiburi si spor la gasit! (aaaah, ce frumos era cand eram copii...)

Vreau sa recuperez din urma - slabe sanse, evtl luni...
Daca as dormi si eu mai mult de 5 ore pe noapte as fi socata, nu stiu daca as rezista. De cand a inceput serviciul nici nu pot recupera p.m. - sunt cu ochii carpitzi. Michael e hiper-activ si la 6 da desteptarea, dupa ce ma papa de 3 ori pe noapte...

Asta e motivu' absentzei - nu stiu daca mi-atzi dus dorul, dar eu DA!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by Piciulika


Asta e motivu' absentzei - nu stiu daca mi-atzi dus dorul, dar eu DA!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate



Eu ti l-am dus!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Yaia

Roxy, bine ca ai cuscra ce stie sa faca placinte!



Duamna Teodora e cuscra cu duamna Maria de dupa canapea. Pana acum... Cu Roxana cica e cumatra Sau a pus Alex ochii pe Mihnutu' si n-am citit eu?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)




Corect,corect!
Am lasat-o asa pe Yaia,eram curioasa daca observi,duamna!Dar ai fost fff pe faza!
Cred ca te-am pupat de 2x in seara asta...Muuuuuuuuuult!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Ma duc sa ma culc,ca-mi pica okii pe-aici...Si ma mai mir de ce ma trezesc la 13,ca ma culc la ore de-astea!
Faza mai tare e ca si soparlica de Mihnutzu se asorteaza cu mine la somnel!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Moldoveanca – Eu stau intr-un bloc vis a vis de Liceul Octav Bancila si ma plimb cu Tudor spre teatru, Stefan cel Mare si spre palat sau pe independentei pana in Piata Unirii si in jos pe Cuza Voda…asta cand nu e tati acasa sa ne duca in parc cu masina.
Isabeluta – Bine ai revenit
Roxana – ai dreptate dar micuta asta are doar 4 luni jumate si nu sta decat in patut si e manipulata doar de bona si parinti.
Teo – Da ce mandrii sunt ei!!!Supertaticii.Referitor la Geta…da o cunosc personal si Da mi s-a mai spus ca seman cu ea..intr-o perioada eram tunsa ca ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Uitasem sa va zic buna dimineata!!Ce matinala sunt...daca Tudor s-a trezit la 6.30 am plecat cu el din camera sa doarma tati si m-am pus pe scris.

Deci va ofer cu drag o !

Teo am citit povestea ta...prin cate ati mai trecut si voi!!!Dar uite ce mandrete de baiat ai!
Anisia - Eu fac sapt asta cum a zis dr daca nu i-a in greutate revin la cum manca inainte...sunt putin bulversata pt ca el o sapt nu a luat nimi...am fost si la Bucuresti atunci si nu stiu daca asta era cauza sau a fost doar o coincidenta...asa si apoi in sapt urmatoare...cand i-am bagat legumele a luat 120 de grame...deci nu stiu ce sa cred.Oricum nu ii scot piureurile de tot si analiza nu-i fac deocamdata...daca nu ia in continuare in greutate ma ocup si de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Mamaaaaa..am facut greseli gramaticale..scuze Anisia.Asa si Yanis pap extraordinar de bine ce sa mai zic...aaa si dr mi-a zis sa-i bag carnita si branzica dupa 6 luni si o sa ia bine in greutate...acum experimentam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa.

sarbatoritilor de azi

Amar sa fii sanatoasa si fericita!

Teo, imi pare rau ca nu am stat sa te ajut sa strangi, asa ar fi trebuit, dar cu maraila pe cap am si uitat.

Yaia, hai spune ce ai gatit ca ai devenit sursa de inspiratie.

Melania, probabil ca in cazul micutei bona a fost de vina si sper ca si-a invatat lectia femeia. Chiar sunt curioasa despre ce bacterie este vorba. Oricum, daca era pe lapte praf, si de acolo mai pot fi complicatii. Stii ca acum 2 ani au mai fost cazuri de intoxicatie cu toxina botulinica de la cutiile de lapte praf. Dar hai sa nu ne mai gandim la rele.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Neata fetele!
Eu am racit acum vreo 4 zile. Imi curgea nasul si stranutam. I-am dat lui Cris oscilococcinum 4 zile, preventiv, iar de dimineata s-a trezit cu nasul infundat, se aud mucii cum fac petrecere acolo!!!!!
Voi ce le faceti cand sunt fornaiti?
Eu l-am aspirat si i-am pus Vibrocil.
Le dati ceva si ca bulinan (pe gurita)?????
Multumim


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput