Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

RUXANDRAAAAAA!!!ce e ?

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna seara, minunatele :)
in seara asta am fost pt prima oara toti trei intr-un restaurant neaos (adica mai furam noi la uk de cateva ori, da' pe-acolo, alte trebi, scaun de masa pt bebe in orice bodega ametita..alte conditiuni..), cu ocazia minunata ca e taica-miu in oras, si l-am vizitat la hotelul unde e cazat.. desi am plecat plina de nervi ca iar mi se face program (urasc, urasc, urasc..), m-am calmat rapid cand m-am vazut cu burta plina si cu copchilul fericit si topaitor pe la toate mesele :) noroc ca erau goale :)) si-a bagat mainile in toate farfuriile, pana n-a gustat din tot ce era pe masa nu s-a lasat (si da..i-am dat, cate putin din toate, si snitel, si cartof prajit, si salata de varza, si pizza, si piept de pui pe gratar, si-i dadeam si ciorba de burta daca aveam, ca oricum nu l-am mai vazut NICIODATA sa ceara ceva din ce mancam si noi :))) ) si a fost cel mai cuminte copil din lume.. pe cuvant ca nu ma asteptam.. am facut ture de manuta prin restaurant pana ne-a venit papaleala, dupa care se-nvartea ca titirezu' de la unu' la altu' sa vada ce mai gaseste prin farfurii :)) ajuns apoi rapid acasa, prestat baita si culcat cu apa, cred si eu, cu asa burtoi plin, cui ii mai trebe' lapte :)))

laura, sper din tot sufletul ca esti ok!! da-o naibii de masina, ca se repara, voi sa fiti sanatosi! erai singura???

..despre nebunia cu imbracat/dezbracat copchil, mai adaug pe langa ce-am zis si mai inainte ca probabil daca am trai pe alte plaiuri mai friguroase (vezi canada, germania nordica, suedia-norvegia si alte de-astea..), noi am fi nebunele care la 5-7 grade scot copchiii din casa cu geaca si fular si manusi.. si ciorapi :))) sincera sa fiu, ma lasa atat de rece felul in care-si imbraca xuleasca de la scara de-alaturi copilul, pe cat de rece sper ca o lasa felul in care il imbrac eu pe al meu... oricum, in marea majoritate, tindem sa imbracam copiii dupa propriile apucaturi, fie ele mai friguroase sau mai calduroase. si recunosc ca eric inca are 3 straturi pe el cand iesim afara, de multe ori si strampi, ca noaptea inca ii las caloriferul electric in priza, toate din motive bine intemeiate, nu le mai insir pt ca ocup spatiu degeaba, dar in principal pt ca stiu ca (momentan) ii e bine asa.
acestea fiind zise, ma duc sa ma bag la plapuma, ca deja m-a luat frigu' in bucatarie
pup minunatele si doresc o noapte linistita!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

laura, esti bine? din proprie experienta iti spun ca important e sa fii tu intreaga, masina duca-se!

din ciclul baba: azi ies cu copilu` in parc, baba la parter. pe scurt, ca sa ma apuc sa repar, dar fara sa intre instalatorul la ea in casa sa vada ce e, ca imi spune ea ca e in baie. i-am explicat ca nu sparg nimic pe neve, ea o tinea pe a ei. intre timp mai vine un locatar, tot in varsta, care imi recomanda sa platesc, pt ca eu sunt mai tanara (!). pe asta l-am ignorat cu desavarsire, nu-mi bat gura cand aduce asemenea argumente.
acum juma ` de ora, tzar la usa, un vecin, din comitet, tanar, ca l-a chemat baba la ea si i-a aratat pata, care cica intr-adevar exista, si sa vorbeasca cu noi, ca noi nu vrem sa platim, ca ea ne lasa sa intram!!! minte asta mai rau decat o gazeta comunista! i-am aratat omului si scrisoarea pe care o sa o primeasca vecina, in care ii spun sa sa ma lase sa vad ce e acolo; a ramas ca babette ne lasa si ca noi sa reparam. eu cand zic ca asta minte, nimeni nu ma crede. uite dovada!
vecinul de care va spun e mai pacifist si crede in buna convietuire. i-am explicat ca e mai greu de realizat asa ceva, cata vreme tot ce faci il deranjeaza pe celalalt. a convietui in pace cu oameni ca babette presupune sa te conformezi, sa stai drepti si sa le permiti sa iti dicteze la ce ora sa faci pipi sau sa te dusezi, ceea ce eu nu voi face, cata vreme stiu ca respect un minim de decenta. in fine, se poate mult mai rau. tocmai imi zicea cumnata mea ca a auzit despre un barbat cu ambele maini amputate, care se foloseste de picioare, si care e dat in judecata de vecinul de jos pt ca ocazional mai scapa unele obiecte in intervalul de liniste! mi-e sila cand aud de asemenea mizerii, pe cuvant!

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
sincera sa fiu, ma lasa atat de rece felul in care-si imbraca xuleasca de la scara de-alaturi copilul, pe cat de rece sper ca o lasa felul in care il imbrac eu pe al meu... oricum, in marea majoritate, tindem sa imbracam copiii dupa propriile apucaturi, fie ele mai friguroase sau mai calduroase. si recunosc ca eric inca are 3 straturi pe el cand iesim afara, de multe ori si strampi, ca noaptea inca ii las caloriferul electric in priza, toate din motive bine intemeiate, nu le mai insir pt ca ocup spatiu degeaba, dar in principal pt ca stiu ca (momentan) ii e bine asa.



da draga, ai din nou dreptate :)
deplina! :))
nu te-ai plictisit sa ai atata dreptate, most of the times?! :)))

faza cu restaurantul! v-a lasat gura casca motanschi, huh?!





Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



laura, sper din suflet ca esti bine, ca ti-ai revenit din soc. ca dauna nu e ireparabila, pt ca stiu ca te supara si asta. dar fetele au dreptate, nimic nu e mai important pt dani si florin decat faptul ca esti intreaga...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dianarus, Danutz, cate o fiecareia pentru faptul ca va ganditi la mine!

Laura, sper din suflet ca esti ok! Eventual du-te maine si fa o tomografie, asa, de control, mai ales daca izbitura a fost puternica...si da-o-ncolo de masina, important e sa fii tu bine!
Ruxandra, o imbratisare calda de la mine...poate putin putin te face sa te simti mai bine!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Buna dimineata, dragelor!
Noi suntem bine, totul e in regula,doar ca am avut niste vizitatori, in w-e am fost si noi pe la socri, nasi, etc
Laura, sper ca esti bine
Ruxandraaaaaaa, ce s-a intamplat???Imi pare foarte rau ca esti trista
Va pup pe toate!


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Buna dimineata, minunatelor! Va invit la o cafea aburinda.

Referitor la imbracat/dezbracat copiii... n-am atras nimanui atentia ca ar fi copilul prea imbracat (ca prea dezbracat n-a fost cazul ), tocmai pentru ca m-am gandit ca face fiecare cum vrea (si oricum de cele mai multe ori nu ai cu cine discuta). Asta nu inseamna ca n-am remarcat cat sunt de infofoliti unii sau ca nu mi-a fost mila de copii rosii si transpirati, care, mai maricei fiind, le spuneau parintilor/bonelor/bunicilor ca le e cald. Replica adultilor aproape de fiecare data: "Nu scoti nimic, ca esti traspirat/a si racesti! Nu mai alerga, ca transpiri mai tare!" Ce ma enerveaza mai mult e faptul ca mi se atrage mie atentia ca e copilul cam dezbracat (adica la peste 15 grade n-are caciula si geaca groasa). Mai frate, dar eu ti-am zis tie ceva de caciula cu urechi si de costumul de schi al copilului tau?! Sau aluzii indirecte, ca sa zic asa. Se juca Alexia cu o fetita care avea caciula subtire si gluga de la geaca. Fii-mea era cu capul gol, desi batea putin vantul, dar era soare. Mamica fetitei spune la un moment dat: "Vino, mami, sa-ti aranjez caciula, ca a iesit urechiusa afara si faci OTITA!" (accentuand cuvantul si uitandu-se spre mine) M-am uitat si eu la ea si am zambit.

Acs, sanatate multa bursucilor frumosi! Ce tort super a avut Ioana de ziua ei!
Raluca, ma bucur ca Adina se simte bine.
A_deju, pupam motanul!
Yagmur
Ruxandra
Laura, tu sa fii ok, ca masina se repara!
Asiza


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Teutz, merci de cafea..... bai nene, am niste draci.. de cand ii dau debridat doarme neintors si eu am insomnii
Laura, bine ca esti ok...masina se repara, e important tu sa fi bine
Ruxandra, imi pare tare rau ca esti trista.....
A_deju, ce bine le spui tu din condei
Canada, la pranz astept o cafea bunaaaaaaaaaaa
Pup pe fiecare in parte si ma apuc de treaba Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Neata fetele!
si eu cu voi la cafea!!!nu prea am multe de zis,nu avem nimic nou,dar vreau sa va pup pe fiecare in parte!!!!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput