Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ana - hehehe...nu sunt pufi!pai poate vreti sa va mutati mai la nord!
si eu as vrea o casa, dar deh...daca nu mi-a placut cartea, ce sa fac?
ne-am intors de la dr, totul e ok!asa ca....dau de baut!
pupici dulci.


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Maria, mulltumim.Ce face Teuta fara Alex ? Ati vorbit cu Alex , cum e?
Moldoveanca, bafta la examen pentru permis. Ma bucur pentru voi ca veti fi impreuna.
Gabriela, multumesc , il voi incerca. Ma bucur ca Sara il adora.
Myral, ma gandeam ca Isabela e altfel...si al meu baiat eu il las sa o supravegheze pe asta mica si ma trezesc ca mi-o cara in brate pe dupa mine...trebuie sa fiu cu ochii mereu pe ei.
Eu l-am lasat pe Andrei in tabara inca de la gradi ultimul an...au fost ceva emotii, dar au trecut il sunam seara sa vad cum e...
Roxali, vad ca si la voi e cam la fel...mari cu mici...
Afibebe , felicitari pentru”mersul” lui Cristian.



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Celia




La mai multe lunite pentru:

Miruna Ioana de Lia_B
Mihai Sebastian de Ceamica
Andrei de Emma
Giulia de Cristina85ss
Alexandra Elena de A_alinta


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi






multumim!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Hai ca nu am mai avut net. Am fost si afara si am inghetat pur si simplu.

Uitasem sa va spun de chestia cu coloratia. Cica este de la morcov in mod evident.

Gabitz, asa ti-am inspirat tie ca as fi plina de personalitate? Ma bucur de vestile bune de la doctor.

Ana, si le noi se vad dintii de sus, insa nu par sa iasa asa curand. Cel de jos e ca si iesit, are un pic de gingiuta transparenta peste si atat, dar nu stiu ce tot face de nu mai iese.

Sim, asadar contez pe tine la vizite si plimbari.

Papanash, atunci nu stiu ce sa iti recomand. Eu ca mamica de 4 ani ma rezum la un iesit la mall, la masa sau cel mult in parc cu copilul.

Pinacolada, la noi cica Alex sufera de lipsa de atentie si la 8 copii, d-apoi a 37. Si nu e chiar asa de scumpa gradi, pentru o gradi privata.

Cecilia, Andrei papa cu pofta fructele, si cu iaurt in ele, branza nu vrea. Dar el are 2 mese de fructe si le vrea numai pe cele de la 11, dupa-amiaza face fitze. Cel mai rau e cu pranzul. Oricum cred ca abia acum incep ei sa deosebeasca bine gusturile si mai fac nazuri. Insa la noi nici cu bibele nu se mai inghesuie. La voi cum e cu tzitzi?






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gabitz, ce bine imi pare ca a scapat Eliza!

Ana, iar mutat? Pe mine ma ia durerea de cap cand aud cuvantul asta. Stiu ca o sa ma mai mut o singura data si gata. Mama, cand eram in studentie ma simteam precum tiganul cu, cortul. In fiecare vara imi caram catrafusele acasa, toamna inapoi. Uff, ce mai uram chestia asta!

Rox, sunt disponibila la plimbari si vizite. Vorbim. De ce nu incerci altceva in locul celei de-a doua mese de fructe? Poate o budinca la cuptor, poti folosi la ea paste din orez pt ca nu au gluten. Ou ii dai deja? Ca l-ai putea baga in budinca galbenusul. O coci frumos la cuptor si apoi o mixezi putin.

Am incercat sfatul Melaniei azi (adica niste lapte praf in piureul de legume si l-am diluat mai mult) si supriza: a halit tot Stefan! Ca sa vezi! Da Doamne sa il tina. Melania, te-am trecut in lista cu zilele de nastere, te rog sa verifici daca mi-am adus bine aminte.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am gasit o reteta interesanta pe site-ul Mami:

Orez cu legume si carnita (de la 6 luni)

Ingrediente: orez, morcov, ardei rosu, ceapa, rosii, carnita, ulei de masline.
Cum se procedeaza:
Se fierbe separat orezul. Carnita (piept de pui sau muschiulet de vita) ardeiul, morcovul, ceapa si rosiile se fierb in apa, adaugandu-se o lingurita de ulei de masline.

La final se scurge apa de la orezul fiert si impreuna cu legumele si carnita se mixeaza la blender(iese ca un piure mai subtirel) si se serveste cald.

Eu as fierbe si carnea separat macar partial, iar rosiile inca nu le-as pune. Cred ca o sa incerc reteta poimaine.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

rox - cam da....asa lasi impresia!de ce..nu-i adevarat?
mey..nu mai punem de-o intalnire, sa pot veni si eu?

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Miruna Ioana
Mihai Sebastian
Andrei
Giulia
Alexandra Elena

Astazi am fost cu Daria la medicul de familie. Continuam cu Ospamox-ul. Nasucul il are tot infundat, respira foarte greu mititica. Abi astept sa vad ce zice miine medicul pediatru.

Myral sper sa indupleci pe sot. Poti pune o pozica pe mailul comun si o vad doar mamicile de dulceturi si papanasi.

Devylla, am trait in Japonia trei ani minunati!!! Inca imi mai este dor de mincare, curatenia si siguranta de acolo. Cel mai mult mi-a placut Odaiba, drumul cu Yurikamome in fiecare zi spre serviciu, magazinele superbe si oamenii. Nu cred ca o sa ma mai simt apreciata si respectata mai mult decit am fost acolo.

Roxana, astept cu mult interes un link la rochia rosie. Si la noi a fost la fel de simpla si placuta nunta si la fel facuta pe banii nostri si s-a dovedit de bun augur.

Roxana, ai pus link-ul. Multumesc! Sa inteleg ca e prima rochie, aceea in care tip are voalul lung. E fix stilul meu dar daca zici ca preturile sunt mari nici nu ma mai gindesc la ea.

Annisia multumesc. Ai dreptate in tot ce spui. Deobicei se intimpla sa imi fac probleme cind merg undeva si cind ajung acolo sa constat ca sunt la belle de ball. Stilul meu e spre simplu elegant dar nu m-ar deranja ceva mai sofisticat. Imi place Irina Shroeter dar din pacate modelel interesante sunt de cocktail sau Valentino.

As vrea sa slabesc vreo trei kilograme dar cred ca masurile nu s-ar modifica foarte mult. Am vreo 5 rochii de ocazie care imi vin si acum dar as vrea ceva nou, mai ales ca o sa am culoarea parului deschisa.
Am doua variante: imi aleg un model si merg la White Lady si il fac la comanda pe materialul si culoarea alese de mine sau gasesc ceva de-a gata dar la un pret decent.

Sunt indecisa si la culoare. Sotul are un costum gri deschis cu o croiala interesanta. As purta rosu dar mireasa va avea rosu la cununia civila. Verde malachit iese din discutie pentru ca a ales ea ceva si pentru seara, cred ca ramine violetul si ciclamenul.


Oho am facut o adevarata polologhie. Dimineta am vazut o rochie neagra cu o broderie multicolora si o rochita bej pentru cununie.


Melania, eu am incercat ieri biscuitii Hero de la Ulker. Sotul a gasit in Carefour. Daria a papat cu pofta, am gustat si eu si am vazut ca sunt super dulciiiii. Cica au sirop nde fructoza si oligofructoza inulina.
E doar o faza cu Tudor. Va minca legume din nou.

Annisia, superba camera lui Yannis. E atit de vesela. Mi-a placut combinatia de culori. Verde cu portocaliu. Si eu abia astept sa aiba Daria camera ei. Si la noi sunt discutii despre casa. Deocamdata incepe un mini cartier pentru vinzare.



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, daca imi dai PM cu adresa de mail iti trimit si poza cu rochia rosie a finei. Nu stiu de ce nu mai merge link-ul lor cu poze la nunta.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, problema cu masa de dupa-amiaza este ca trebuie sa evitam lapte si cereale care ingrasa. Masa cu pricina a fost introdusa tocmai pentru a scoate fortat un biberon. Asa ca budinca nu e indicata. Preferabil sa fie legume sau fructe, dr a decis fructe pentru ca pe acelea le adora. Sau iaurt, insa nu il vrea. Ou nu i-am dat, cica sa mai astept, mai ales ca azi a descoperit dna dr inca 2 pete de atopica si a iesit mare caz. Cica sa mergem la un alergolog, insa nu prea sunt care sa se ocupe de copii asa mici. Am inteles ca se va interesa dna dr, inclusiv de un alergolog din alta tara daca e cazul. Ma rog, eu una nu ma agit deloc, mi se pare prea mare cazul. Azi mi-a zis ca e un copil asa sanatos, si bine dezvoltat, si pacat ca are dermatita asta. Si inca o chestie, ca ti-am scris romane. Cica orezul nu ingrasa, din asta am voie sa ii dau la o singura masa, adica la pranz. Insa Andrei nu suporta nimic nimic zgrunturos, daca simte putin la limba imediat se face ca vomita.

Gabitz, nu e nici o problema in a avea personalitate, ba dimpotriva, doar ca ma intrebam ce anume ti-a lasat impresia asta ca eu zic ca sunt destul de rezervata pe forum.

Erina, vorbesc cu fina si de preturi. Nu stiu exact.

Eu sunt numai cu Andrei, fata a cerut pana la urma sa mearga la bunici, asa ca...ma asteapta baia relaxanta dupa ora 9 de culcare a baiatului. In cinstea evenimentului ma duc sa fac niste friptura si ciuperci gratinate.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput