Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, inca o chestie. Nu trebuie neaparat sa iei rochie de la aia, ca eu cred ca sunt super scumpe. Insa poti sa te inspiri din modele si sa iti faci de comanda daca vrei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana, apreciez. O poza e suficient, nu as vrea sa iti rapesc mult timp!

Friptura si ciuperci . Totusi gatesti, te alinti doar...

O seara relaxanta iti doresc.

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Uau Rox,ce gospodina esti.Sa stii ca si eu sunt varza cu gatitul iar sotul meu nu intelege de ce pentru ca mama si sora mea gatesc bestial.Asta e, sper sa mai invat si eu unele altele pna creste copilasul mare.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Si am uitat sa va spun ca Vladutz a papat azi jumatate de borcanel cu morcovi si cartofi.Asa am fost de fericita.Ce pun oare in borcanele de ies mai bune ca piureurile care le fac eu?V-am spus eu ca nu stiu sa gatesc

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Rox, te-am vazut in poze la botezul lui Mihnea, chiar n-ai motive sa te ingrijorezi, mai ai si doi copii, come on! Ma bucur ca Andrei este bine!
Luy, esti o draguta, ma bucur ca ti-a placut de Raisa mea! daca zici tu ca are ochi frumosi, avand in vedere ce pereche de ochisori ai tu acasa... complimentul e cu atat mai valoros! Eu chiar nu-s demna de acea comparatie, pe bune.
Tomasa, gand la gand cu bucurie atunci! Adevarul este ca ideea am furat-o dintr-un film. Eu am ratat momentul sa fi plantat cand s-a nascut Rai un pomisor, dar mi-ai dat o idee buna, ca si noi avem o bucatica de pamant pentru viitorul indepartat, dar am putea incepe sa-l bagam in seama plantand un pomisor! merci de pont! Magnolia e copacelul acela cu flori superbe? se gaseste oare de cumparat?
Danielle, sa nu mai vorbesti asa despre tine, ca te-am vazut si arati super!
Nana, cu siguranta Andrei va fi bine si veti avea o vara minunata la mare!
Moldoveanca, eu beau cafea aproape in fiecare zi si n-am vazut nicio diferenta la Raisa in zilele in care beau fata de celelalte. Si dr-ita mi-a zis ca o cafea pe zi nu dauneaza. Si noi mergem la turci in mai.
Annisia, da, suntem topiti dupa Raisa, e un copil minunat, vesel, nu sta o clipita. In continuu aplauda din picioare, racaie toate suprafetele cu unghiutele, vorbeste si pe deasupra mai e si asa megafrumusica (vorba ta). Eu n-am tinut cura, ti-am mai zis, m-a ajutat alaptatul si eu de fel nu prea mananc mancare, ci mai mult dulciuri, iar cand fac asta slabesc (poate as slabi si daca as manca mancare fara dulciuri, dar prefer prima varianta ). Dar oricum, nu sunt nici eu ok, mai e de dat. Am vazut camera lui Yannis, a iesit suuuperba, aveti talent, nu gluma! Super ideea cu margelutele acelea atarnate peste tablouri, de unde le-ai luat? Si culoarea e foarte faina! Felicitari! Dulapul e de-acolo si el, l-ai adaptat perfect. Vroiam sa te mai intreb, cand e ziua ta, ca nu apari in lista si incep acush berbecutii.
Mada si Afibebe, felicitari pentru puii vostri maricei!
Melaniatud, eu n-am gasit nicaieri in Brasov biscuiti fara gluten. Am luat din Real unii tucesti, scrie pe cutie ca se dau dupa patru luni, dar au gluten. Eu i-ammai pus Raisei in mar, dar putin. Cred ca o sa-i mananc eu, de altfel sunt foarte buni. E asa nociv glutenul asta la bb-i, oare?
Rodica, ce dolofan e Darius, mai mult teoretic, pt ca el e foarte bine proportionat, felicitari!
Andreea11, ia linistita iaurt din comert, exista fara conservanti. Eu folosesc Tnuva-iaurtul meu fin, de exemplu.
Danyelle005, eu i-am luat piept de curcan, am gasit in Real.
Carpatina - la inaltime, ca de obicei .
Ana, esti o dulce . Si vorba lui Sim, iar mutat? brrrr!
Gabitz, ma bucur ca Eliza e bine!!!
Erina, am vazut si eu biscuiti HERO, dar scria ca sunt pt bb-i mai mari de un an, nu-i asa?

inchei prin a ura La multi ani micutilor sarbatoriti astazi:

Runa Liei
Andrei al Emmei
Giulia Cristinei
Alexandra A_alintei
Mihai al Ceamicai

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Celia,am vazut pozele de la intalnire.Imi pare rau ca nu am ajuns era mai complicat ,trebuia sa vin cu taxi si carutul se desface mai greu.Dar m-am gandit la voi in seara aia ,sa stii.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Si bv unde meregti la turci ca noi inca suntem in faza de cautare.Am vrea ceva all inclusive si un 4 stele ceva.Te superi daca te intreb?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Sim – Totul e ok cu ziua de nastere.Multumesc mult! Si noi azi am pus o masura jumatate de lapte si o lingurita de cereale si a mancat legumele (bine fara pastarnac sau telina doar cartof cu morcov si 3 lingurite din piure Hipp cu morcov, conopida si mazare) si a papat…vb ta sa-l tina asa ca 2 zile urla cand ma apropiam cu lingurita…cred ca nu am nimerit proportiile ideale de legume.
Roxana – Sper si eu sa fie ceva trecator si nimic grav…la ora 19 am programare la doctor si iti spun rezultatul.Merci de sustinere, ma bucur ca si Andrei este bine... sa stii ca Tudor avea o perioada cand papa rau de tot ...pe la 4 luni... dar in greutate lua f f bine.
Erina – esti o draguta …va spun ce imi va spune azi pediatra, multumesc pt informatia cu biscuitii…banuiesc ca merg cu mar f bine…abia astept sa iau.
Moldoveanca – asa ma intreb si eu de ce papa Tudor cu placere borcanelele si piureul meu nu prea dar cred ca sunt ceva studii la baza acestor piureuri… e vorba de proportiile corecte din fiecare leguma cred.
Si bv – ai si tu dreptate cu glutenu asta…mie mi-a dat mama la greu biscuiti populari cu mar si n-am nimic…sunt perfect sanatoasa…dar in fine cum vrem sa facem ce e mai bine pt copii nostrii …tinem cont de chestiile astea moderne
Celia – iar v-ati intalnit la Iasi? Cum de am ratat iar? De fapt de 2 zile nu am intrat pe DC

Pozici
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Si-bv, pe cei pe care i-am dat Dariei scrie de la 6 luni. Sunt imbogatiti cu 12 vitamine, 7 minerale si radacini prebiotici.

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Si Tnuva nu are conservanti?
Eu i-am dat pana acum Campina, insa azi i-am dat facut de mine, dar cred ca asta nu tine prea mult si nu stiu ce sa fac. DECI, VOI DATI IAURT DIN COMERT??????????????????

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput